Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-08-09, 01:35
Το avatar του χρήστη Ιορδανης 1971
Ιορδανης 1971 Ο χρήστης Ιορδανης 1971 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Qatar
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή ταυτοχρονο ονειρο.

Πριν απο αρκετα χρονια κοιμομουν στο σπιτι της τοτε κοπελιασ μου.Σε καποια φαση του υπνου μου ειχα ενα παραξενο εφιαλτη.Ειδα οτι ημουν σε ενα παραξενο μερος με την κοπελα μου οταν απο το πουθενα εμφανιστηκε ο καλυτερος μου φιλος ο Γιωργος, που ειναι και στην πραγματικοτητα και ο καλυτερος μου φιλος..
Οταν τον ειδα ενιωσα φοβο και εντονη ανησυχια και εβαλα το κορμι μου αναμεσα σε αυτον και την κοπελα μου προστατευτικα.Τοτε ο φιλος μου αρχισε να μεταμορφωνεται σε ενα τεραστιο μαλλιαρο πραγμα χωρις συγκεκριμενο σχημα.Τον κρατουσα υποτιθεται με ολη μου την δυναμη και ειπα στην κοπελα μου να τρεξει!Αυτος με καποια αλλοκοτη φωνη μου ζητουσε να του επιστρεψω καποια χρυσα νομισματα που του ειχα παρει και καλα.Το ονειρο ηταν πολυ εντονο και εδωσα μαχη με αυτο το πραγμα, ουρλιαζοντας απο φοβο!Το παραξενο ειναι οτι σε καποια φαση ξυπνησα ουρλιαζοντας στην κοπελΑ μου να φυγει, αλλα το ιδιο εκανε και αυτη!!Ξυπνησε ταυτοχρονα με μενα φωναζοντας βοηθεια..Ομως την στιγμη που ξυπνησα ειδα αυτο το παραξενο τερας να φευγει γρηγορα β μεσα απο το δωματιο, και το ιδιο ακριβως ειδε και η φιλη μου!!Οταν καταφεραμε να ηρεμησουμε και αφου εψαξα ολο το σπιτι, της ζητησα να μου πει τη ονειρευτηκε.Μου περιεγραψε με καθε λεπτομερεια το ονειρο που ειχα δει και εγω!!!Ζησαμε δηλαδη το ιδιον εφιαλτη ακριβως.
Θα ηθελα πολυ να ακουσω τις γνωμες σας.
Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω
__________________
some doors best be closed..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-08-09, 13:21
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Μου έχει τύχει και εμένα να έχω αρκετά παρόμοιο όνειρο με στενό μου πρόσωπο. Θα έλεγα πως πρόκειται για μια μορφή ονειρικής τηλεπάθειας -αν μπορούμε να το ονομάσουμε έτσι. Τώρα βέβαια στην περίπτωσή σας δεν ξέρω μήπως δεχθήκατε επίθεση από την ίδια κακόβουλη οντότητα, εφόσον είδατε και οι δύο το ίδιο πράγμα να φεύγει από το δωμάτιό σας. Ωστόσο, σε μερικούς ανθρώπους τυχαίνει να βλέπουν οράματα από το όνειρό τους τα πρώτα δευτερόλεπτα αφού ξυπνήσουν αλλά βέβαια το γεγονός ότι το είδατε και οι δύο μου προκαλεί ερωτήματα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-08-09, 13:33
Το avatar του χρήστη Ιορδανης 1971
Ιορδανης 1971 Ο χρήστης Ιορδανης 1971 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Qatar
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Ευχαριστω για την απαντηση σου.Μετα απο τοσα χρονια (περιπου 8) και μετα απο αρκετα παφυσικα φαινομενα που συναντησα στην ζωη μου, αυτο ακομα με προβληματιζει..
__________________
some doors best be closed..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-08-09, 16:05
Το avatar του χρήστη καραμελα
καραμελα Ο χρήστης καραμελα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-11-2008
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

λοιπόν καλησπέρα και από εμένα! Μου έχει τυχει κατι παρομοιο το οποιο και θα τα παραθέσω παρακάτω. Κοιμόμουν μαζι με την αδελφή μου και είδα στον ύπνο μου να γινεται σεισμός και να μας κυνηγάει μέσα στο σπίτι κάποιος που λεγόταν Αντρέας (δεν ήταν καποιος γνωστος μου) ένοισα τρόμο και έτρεχα μαζι με την αδελφη μου για να μην μιας πιασει. Φυσικα ξυπνησα και εγω και η αδελφή μου. Το επόμενο πρωι μου είπε οτι την κυνηγαγε ένα φαντασμα με το όνομα Αντρεας!!!Τυχαιο? δεν ξερω????
__________________
«έπεα πτερόεντα»
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-08-09, 21:43
Το avatar του χρήστη Ιορδανης 1971
Ιορδανης 1971 Ο χρήστης Ιορδανης 1971 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Qatar
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Καθε αλλο απο τυχαιο καραμαλα.καθε αλλο..
__________________
some doors best be closed..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-08-09, 10:37
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Καλημέρα.
Αρκετά περιληπτικά: Όταν κοιμόμαστε, ο ψυχισμός μας μεταφέρεται στον αστρικό κόσμο. Ο αστρικός κόσμος είναι σαν τον φυσικό κόσμο μόνο που αποτελείται από αστρική ύλη. Δυστυχώς, τις περισσότερες φορές βρισκόμαστε στον αστρικό πεδίο βυθισμένοι σε κάποιο όνειρο. Αν για κάποιο λόγο συνειδητοποιηθούμε για λίγο στο αστρικό, τότε μπορούμε να δούμε τι υπάρχει/ συμβαίνει εκεί.

Πιθανόν λοιπόν στις παραπάνω περιπτώσεις να υπήρχε κάποιο ταυτόχρονο "ξύπνημα" στο αστρικό πεδίο και επομένως κάποια κοινή εμπειρία.

Περισσότερα μπορείτε να βρείτε και στο thread της αστρικής προβολής.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.