Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-08-09, 16:18
Το avatar του χρήστη Walking_Hawk
Walking_Hawk Ο χρήστης Walking_Hawk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-08-2007
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Ψάχνοντας Απάντηση....

Γεία σας φίλοι και φίλες του μεταφυσικού,

Θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία ενός φίλου μου που έγινε πριν αρκετό καιρό... 'Ενα βράδυ είχε ξυπνήσει και αντίκρυσε απέναντι από το κρεβάτι του μια μάυρη οπτασία... Η οπτασία αυτή ηταν αρκετά σκοτεινή και δεν είχε κάποιο συγκεκριμένο σχήμα, αν και έμοιαζει λίγο με κοράκι αλλα λιγο πιο μικρο από το μέγεθος ανθρώπου, όπως μου είπε....Ακόμα, φαινόταν σαν να φώναζε με αρκετά απόκοσμη κραυγή ενώ άκουγε και μια μουσική (κάτι σαν ροκ).... Η αντίδραση του ήταν να κρυφτεί κάτω από τα παπλώματα και να περιμένει μέχρι να φανεί κάποιο φώς… Το πράγμα γίνεται ακόμα πιο περίεργο όταν επισκέφτηκε ένα μουσείο και σε κάποια σπάνια αγιογραφία βλέπει αυτή την οντότητα…(Σημ. Μεχρι τότε δεν είχε πει σε κανένα τίποτα!!!). Η αγιογραφία έδειχνε από την μία πλευρά την κόλαση και από την άλλη τον παράδεισο… Ενα ακόμα στοιχείο η μητέρα του λίγες μέρες μετά την γέννηση του καθώς τον κοίμιζε στο κρεβάτι της εμφανιστηκε ένας μάυρος άνθρωπος χωρίς χαρακτηριστηκά και της είπε «Θα σου σου τον πίασω»….

Μου είχε ζητήσει να του πώ περι τίνος πρόκειται μιας και ασχολούμαι με το κόσμο του ανεξήγητου ή τουλάχιστον κάποια πληροφορία… Στην αρχή θεώρησα οτί ίσως να ήταν κάποιο έιδος Σκιερού αλλά αυτοί δεν βγάζουν ήχους και απλά κοιτάνε… Τότε με στοιχείο την αγιογραφία (η οποία ευελπιστώ να βρώ κάπου στο ίντερνετ ή να καταφέρω να τραβήξω κάποια φωτογραφία από το μουσείο ) στράφηκα προς την δαιμονολογία και συγκεκριμένα στο Dictionnaire Infernal του Collin de Plancy ( 1794-1881)… Εκέι περιγράφεται μια δαινονική οντότητα με το όνομα Caym… (περισσότερες πληροφόρίες για αυτόν τον δαίμονα δείτε εδώ http://hellhorror.com/demons/demonology/299/Caym.html ) αλλά και πάλι μου είπε πως δεν ήταν αυτό…. Ακόμα κάτι που μου έιπε οτι έβλεπε και άλλες σκιές ή οντότητες, πάντοτε παράξενες όσο και τρομακτικές…. Η μόνη άμεση συμβουλή που του είχα δώσει ήταν να φορέσει έναν σταυό, έτσι και Άγινε… Σταδιακά μειώθηκαν οι «επισκέψεις» αλλά τώρα θέλει να βγάλει τον σταυρό και να δεί αν θα συμβεί κάτι…. Και οι δύο θέλουμε να δούμε άν θα συμβεί κάτι για να λέμε την αλήθεια αλλά τον έπεισα να περιμένουμε λίγο μήπως και μάθουμε κάτι παραπάνω για αυτό…. Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που γράφω αυτό το άρθρο, οποιαδήποτε πληροφορία ή συμβουλή θα μας ήταν πολύτιμη….

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων…
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-08-09, 21:00
Το avatar του χρήστη Ιορδανης 1971
Ιορδανης 1971 Ο χρήστης Ιορδανης 1971 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-08-2009
Περιοχή: Qatar
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Φιλε/η, οντως αυτο που περιγραφεις, εμενα τουλαχιστον, αν ειναι ακριβες μου κανει για πολυ σκοτεινο..Θα ηθελα μονο να προσθεσω οτι το σημαδι του σταυρου για να αποθαρρυνει οτιδηποτε κακο,(αν το αποθαρρυνει βεβαια) προυποθετει βαθια πιστη.Και αν υπαρχει βαθια πιστη ενδεχομενως να μην χρειαζεται καν το σταυρουδακι..Αυτο που ξερω απο προσωπικες εμπειριες ειναι οτι καποια πραγματα τα δυναμωνη η φαντασια μας και η ενασχοληση μαζι τους.Θα σας συμβουλευα ταπεινα να χαλαρωσετε την ενασχοληση σας με τις δαιμονικες δυναμεις, και σε καμμια περιπτωση να μην ονομαζεται τον ""δαιμονα"" διοτι απλα ετσι τον επικαλειστε..ελπιζω να μην θεωρησεις αυτα που σου λεω ως υποδειξεις,απλα καποιες πορτες ειναι καλυτερα να παραμενουν κλειστες.
__________________
some doors best be closed..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-08-09, 22:07
Το avatar του χρήστη Walking_Hawk
Walking_Hawk Ο χρήστης Walking_Hawk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-08-2007
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή RE: Ψάχνωντας Απάντηση

Φίλε Ιορδάνη,

Αρχικά σε ευχαριστώ που ανταποκρίθηκες και μας δίνεις την ευκαιρία να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα…. Πρώτα από όλα και οι δύο δεν έχουμε καμία ασχολία με δαιμονικές δυνάμεις αλλά και ούτε θέλουμε … Δεύτερον όταν είπα πως εγώ ασχολούμε με θέματα μεταφυσικού, ανεξήγητου κ.λ.π. εννοούσα ότι διαβάζω αρκετά περιοδικά όπως το Mystery αλλά και βίβλια, πάντα με το μάτι ενος ερασιτέχνη ερευνητή και όχι σαν κάποιου που ψάχνει κάποια θεωρία να πιαστεί (Σημ. Εχω στην κατοχή μου μόνο ένα βιβλιο σχετικά με δαιμονολογία οπότε δεν είμαι και ο καλύτερος στον τομεα.)…. Ακόμα κάτι, το συμβάν έγινε πριν να με γνωρίσει εμένα και από ότι μου είπε δεν γνώριζε τίποτα σχετικά με τέτοια θέματα… Τέλος, το ότι είπαμε πώς είναι δαίμονας δεν πρέπει να μας κάνει να απόκλείσουμε οποιαδήποτε άλλη θεωρία για το τι μπορεί να ήταν (και ελπίζουμε να μην ήταν αυτο ), μην ξεχνάς οτι ψάχνουμε μια απάντηση και είμαστε ανοικτοί σε κάθε άποψη…

Υ.Γ. Προσωπικά συμφωνώ οτι κάποιες πόρτες πρέπει να μένουν κλειστές άλλα τι γίνεται αν ανοίγουν από μόνες τους?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-08-09, 12:52
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Καλησπέρα. Όπως το καταλαβαίνω ο φίλος σου έζησε χωρίς να το γνωρίζει μια άστρικη εμπειρία. Στο άστρικο πεδίο, μπορούμε να δούμε το υποσυνείδητό μας ως μαύρες οντότητες. Δεν είναι κάτι που πρέπει να μας τρομάζει. Για περισσότερα μπορείς να δεις στο αντίστοιχο thread.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-08-09, 20:36
Το avatar του χρήστη Walking_Hawk
Walking_Hawk Ο χρήστης Walking_Hawk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-08-2007
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Φίλε naeb,

Σε ευχαριστώ και εσένα για την απάντηση σου αλλά σύμφωνα με τις πληροφορίες του φίλου μου δεν κοιμότανε, κάτι που για να γίνει αστρική προβολή προυποθέτει έστω λίγο ύπνο... Μάλιστα είχε κοιτάξει μια με δυό φορές από τα σκεπάσματα αν είχε φύγει αυτή η οντότητα, αλλά έμενε εκεί και τον κοίταζε... Και ας υποθέσουμε οτι η θέωρια της αστρικής προβολής (μια θεωρία που με γοητέυει και εμενα προσωπικά ) είναι σωστή για αυτή τη περίπτωση, πως εξηγείς εσύ το θέμα με την αγιογραφία και την περίπτωση της μητέρας του?? Ακόμα κάτι, λόγο της δουλείας του έχει εργαστεί αρκετές ώρες βράδυ και έχει δει διάφορες οντότητες, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να ήταν αστρική προβολή ή να κοιμότανε, είναι ένα θέμα το οποίο είχαμε κοιτάξει....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-08-09, 23:35
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Μπορεί και να κάνω λάθος. Πολλές φορές όμως ήμαστε συνειδητοί στο άστρικο αλλά νομίζουμε ότι ήμαστε απλά ξύπνιοι, ότι δεν κοιμόμαστε. Είναι τόσο ίδια αυτά που βλέπουμε που μόνο αν κάνουμε έναν έλεγχο θα καταλάβουμε ότι ήμαστε στο άστρικο.

Όσον αφορά τον πίνακα, παρά πολλοί καλλιτέχνες κυρίως του μεσαίωνα ή της αναγέννησης έχουν απεικονίσει με εντυπωσιακή ακρίβεια πράγματα του αστρικού ή συμβολικές αναπαραστάσεις. Έχω την αίσθηση, χωρίς όμως να γνωρίζω ότι πρέπει κάποιοι από αυτούς να είχαν πρόσβαση στην γνώση.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-08-09, 12:31
Το avatar του χρήστη LaMame
LaMame Ο χρήστης LaMame δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Έαν τον ενοχλούν ακόμα διάφορα όντα άϋλα λόγω ευαισθησίας να του πεις να βάλει ένα κάρβουνο κάτω από το κρεββάτι του ( στα πόδια του κρεββατιού κατά προτίμηση ) και να ρίξει λίγο αλάτι που έχει λιάσει 3 ημέρες γύρω από το κρεββάτι. Νομίζω ότι αυτά είναι αρκετά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.