Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-02-10, 17:30
Το avatar του χρήστη cydox
cydox Ο χρήστης cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

SecretAngel

Η επαφή με αρχαγγελικά και αγγελικά όντα, μπορεί να είναι αρκετά επικίνδυνη. Και λέγωντας σου αυτό, δεν έχω καμία πρόθεση να σε κάνω να φοβηθείς, παρά μόνο να σκεφτείς περισσότερο τις δικές σου προθέσεις με αλήθεια.

Οι αρχάγγελοι είναι οντότητες υψηλής συνειδητότητας, έτσι όταν κάποιος επιχειρεί μια τέτοια επίκληση πρέπει η συνείδηση του να μπορεί να υποστηρίξει αυτήν την επικοινωνία, οι ισχυρές δονήσεις και καθάρσεις που προκαλεί μια τέτοια επαφή, μόνο "ακίνδυνες" δεν είναι! Πέραν αυτού ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος να επικοινωνήσεις με τέτοια όντα, είναι η αυτογνωσία. Ξεκίνα με τον Εαυτό σου και θα έρθει και η ευλογία της επικοινωνίας με τα άλλα ουράνια όντα! Μέχρι τότε μπορείς να επικαλείσαι τις αιθερικές τους ποιότητες, με τα ονόματα-κλειδιά που μας έχουν δοθεί.

Αυτά με πολλή αγάπη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cydox : 03-02-10 στις 17:33
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-02-10, 01:16
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Μιας και μιλάτε για αρχάγγελους, εδώ στην Λέσβο έχουμε την εκκλησία όλον τον αρχαγγέλων.. αλλά κυρίως του αρχάγγελου Μιχαήλ και Γαβριήλ.. Μανταμαδος (η εικόνα με πυλό και αίμα είναι του Μιχαήλ). Πολλές μαρτυρίες όπως είχα γράψει και παλιότερα αναφέρουν επιθέσεις σε άτομα που είχαν κακές προθέσεις σε άλλα άτομα.. Άλλα όπως σε προσωπικό επίπεδο και οικογενειακό και πολλές άλλες μαρτυρίες για πολύ φιλικές επαφές.. Αυτό που αναφέρθηκε ποιο πάνω για την συνηδειτότητα είναι το μόνο σίγουρο για τους αγγέλους. Και σίγουρα θα πρέπει να έχεις πολύ καλό λόγο για να καλέσεις έναν από αυτούς.

Το ποιο πρόσφατο θαύμα (όραμα) στην εκκλησία του Μανταμαδου, το οποίο άκουσα να εξιστορεί ένα 17χρονο κορίτσι, όταν η εικόνα 2.5 μέτρων στην είσοδο ζωντάνεψε. Τα μάτια/στόμα είχαν κανονική κίνηση για περίπου 4-5 λεπτά και κοιτούσε το κόσμο.. Και δεν εννοώ την ψευδαίσθηση ότι σε ακολουθούν τα μάτια από όποια πλευρά και αν το δεις, παρά ολοζώντανα. Είναι η ίδια εικόνα όπου στον πόλεμο με Κύπρο είχε εξαφανιστεί η μπογιά. Είχε απομείνει μόνο το κάδρο και καμβάς… Όταν τέλειωσε ο πόλεμος η μπογιά επέστρεψε.



Το είδαν όσοι ήταν εκεί, σύμφωνα με την μαρτύρια της.. μερικοί παρέλυσαν από φόβο..
(επανήλθαν μετά..)

Εγώ πέρα από όνειρα, το μοναδικό περιστατικό που με έκανε να αισθανθώ περίεργα και να μην μπορώ να το κατατάσσω ούτε στην σύμπτωση, ήταν πριν 2 χρόνια. Έτυχε να δουλεύω και πήγα με τα πόδια 2 ημέρες νωρίτερα από την γνωστή ημέρα που πάει όλος ο κόσμος. Ήμουν μόνος στο δρόμο.
Πάντα όταν πηγαίνω, αγοράζω ένα τριαντάφυλλο από ανθοπωλείο και το μεταφέρω από Μυτιλήνη-Μανταμαδο. Τότε το ξέχασα εντελώς ήταν και 11 το βράδυ.. Το θυμήθηκα έξω από την Μυτιλήνη. Ήμουν με τα πόδια, με αποτέλεσμα αδυνατούσα να επιστρέψω για να αγοράσω το τριαντάφυλλο. Σκέφτηκα τότε ότι θα βρω από 1 κήπο και θα κόψω . Βρήκα πολλούς κήπους γεμάτο τριαντάφυλλα ενώ πήγαινα, αλλά με την ιδέα και μόνο ότι θα το κλέψω. Δεν θα είχε καμία αξία η προσφορά μου.
Έξω ακριβώς από το χωριό.. Σε όσους γνωρίζουν, στην τεράστια ευθεία, σαν λεκάνη. Στη μέση ακριβώς της ασφάλτου ήταν ένα τριαντάφυλλο ΟΛΟΦΡΕΣΚΟ, είχε ακόμη και την υγρασία.. σταγονίδια. Εντωμεταξύ δεν υπήρχε ΟΥΤΕ ένα άτομο σε όλη την διαδρομή, η μπροστά μου!.. Το περίεργο ήταν, όχι ότι βρήκα ένα τριαντάφυλλο, πατημένο, ξεραμένο η μαραμένο.. αλλά ένα τριαντάφυλλο που λες ότι μόλις το αγόρασες από ανθοπωλείο! Στην απόλυτη ερημιά kαι στην μέση του δρόμου! Ούτε καν στην άκρη.. (μεγάλη σύμπτωση..)
Το πείρα, του το eδωσα και έτσι ολοκλήρωσα και την προσφορά μου.


Συγγνώμη που δεν έχει σχέση με επικλήσεις αγγέλλον αυτό που έγραψα.. αλλά πιστεύω και μια απλή προσευχή και αναφορά στο αγαπημένο Άγγελο σου, σε ακούει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 04-02-10 στις 01:54
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-02-10, 15:01
Το avatar του χρήστη cydox
cydox Ο χρήστης cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Πολύ όμορφη η εμπειρία σου φίλε Ermhs. Χαίρομαι που την μοιράστηκες

Παράθεση:
(μεγάλη σύμπτωση..)
Για εμένα δεν υπάρχει τύχη πάντως. Και η σύμπτωση είναι μια μάλλον παρεξηγημένη έννοια..! Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-02-10, 17:47
Raven girl Ο χρήστης Raven girl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Γεια σας ειμαι καινουργια στο forum και ειναι η πρωτη φορα που γραφω.Θα σας περιγραψω μια προσωπικη εμπειρια που την εζησα προσφατα πολυ προσφατα.Ηταν η δευτερη φορα που εκανα επικληση με εναν φιλο μου με ouija board αυτοσχεδια και ετυχε να ερθει ενας αγγελος του οποιου το ονομα ηταν Raziel(αν ξερει κανεις τιποτα για αυτον θα το εκτιμουσα αν μου εδινε πληροφοριες).Για να μην τα πολυλογο ο αγγελος μπηκε μεσα στον φιλο μου και μηλισε μεσω αυτου οσο προλαβε.Μετα που ο φιλος μου συνηλθε οταν τον ρωτησα τι εγινε κλπ μου ειπε πως δεν ηταν ακριβως πολυ φιλικος δηλαδη θεωρουσε πως του καταπατουσα τον χωρο(η επικληση εγινε σπιτι μου)και γενικα ολοι οσοι μεναμε εδω καταπαταγαμε τον χωρο του.Τωρα δεν ξερω κατα ποσο βοηθησα αλλα αυτη ειναι η εμπειρια μου εχω γενικα πολλες απορειες αν δηλαδη μπορουσε να μου/μας κανει κακο?Γιατι δεν ηταν "φιλικος" και γενικα αν εβαλα σε κινδυνο ανθρωπους.Αν θα μπορουσατε να με βοηθησετε και να μου απαντησετε θα σας ημουν πολυ ευγνωμων.Ενδιαφερομαι να ακουσε και παρομοιες εμπειριες.Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-02-10, 18:38
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven girl Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω γενικα πολλες απορειες αν δηλαδη μπορουσε να μου/μας κανει κακο?Γιατι δεν ηταν "φιλικος" και γενικα αν εβαλα σε κινδυνο ανθρωπους.Αν θα μπορουσατε να με βοηθησετε και να μου απαντησετε θα σας ημουν πολυ ευγνωμων.Ενδιαφερομαι να ακουσε και παρομοιες εμπειριες.Ευχαριστω
Καλησπέρα,
Θα σου απαντήσω με βάση αυτά που έχω δει και γνωρίζω οπότε πιθανόν και να κάνω κάπου λάθος.
Δεν είναι σωστό να επιτρέπεις σε κάποιον τρίτο να χρησιμοποιεί το σώμα σου (ή ενός φίλου σου), να μιλάει μέσω αυτού κτλ. Το σώμα σου είναι ο χώρος για τη δική σου συνείδηση και μόνο.
Επίσης δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τις προθέσεις και την φύση αυτής της οντότητας. Μπορεί να είναι κάποιος που είναι αφυπνισμένος στο φως αλλά μπορεί (πολύ πιθανότερο) να είναι κάποιος αφυπνισμένος στο σκοτάδι...

Αν θέλεις να επικοινωνήσεις με τέτοιου είδους οντότητες είναι πολύ πιο ασφαλές να χρησιμοποιήσεις κάποια τεχνική η οποία να σου επιτρέπει να έχεις εσύ τον έλεγχο του φυσικού σου σώματος.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-02-10, 19:13
Raven girl Ο χρήστης Raven girl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Αγαπητε naeb μηπως μπορεις να μου πεις καποιους ποιο ασφαλης τροπους για να ερθω σε επαφη με αυτες της οντοτητες?Τωρα ο αγγελος δεν μπηκε στο δικο μου σωμα αλλα στου φιλου μου ο οποιος ειναι αρκετα εως πολυ εμπειρος οποτε νομιζω οτι ηξερε τι εκανε τωρα δεν ξερω αν μπηκε με το ζορι η οχι...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-02-10, 19:29
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven girl Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε naeb μηπως μπορεις να μου πεις καποιους ποιο ασφαλης τροπους για να ερθω σε επαφη με αυτες της οντοτητες?
Για εμένα είναι πολύ πιο ασφαλής μία εμπειρία στο αστρικό πεδίο, με μόνο μειονέκτημα ο,τι είναι ίσως πιο δύσκολο να την πετύχεις (ανάλογα το άτομο). Υπάρχει αντίστοιχο thread...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven girl Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα ο αγγελος δεν μπηκε στο δικο μου σωμα αλλα στου φιλου μου ο οποιος ειναι αρκετα εως πολυ εμπειρος οποτε νομιζω οτι ηξερε τι εκανε τωρα δεν ξερω αν μπηκε με το ζορι η οχι...
Από την στιγμή που τον καλέσατε, μάλλον δεν μπήκε με το ζόρι
Τέλος, απλά επαναλαμβάνω ο,τι δεν θα επέτρεπα ποτέ κάποια τέτοια επικοινωνία στο φυσικό πεδίο (διάμεσο/channeling κτλ).
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-02-10, 21:23
Το avatar του χρήστη ^GHOST RIDER^
^GHOST RIDER^ Ο χρήστης ^GHOST RIDER^ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2009
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Αμφιβαλω παρα πολυ αν ηταν αγγελος και ταυτοχρονα να σου δημιουργει οχι καλα αισθηματα και σιγουρα δεν εχω ξανα ακουσει αγγελος να καταλαμβανει σωμα καποιου.
__________________
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-02-10, 23:38
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven girl Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε naeb μηπως μπορεις να μου πεις καποιους ποιο ασφαλης τροπους για να ερθω σε επαφη με αυτες της οντοτητες?Τωρα ο αγγελος δεν μπηκε στο δικο μου σωμα αλλα στου φιλου μου ο οποιος ειναι αρκετα εως πολυ εμπειρος οποτε νομιζω οτι ηξερε τι εκανε τωρα δεν ξερω αν μπηκε με το ζορι η οχι...
Λυπάμαι αγαπητή μου αλλά εδώ δημόσια δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους "διδασκαλίες". Αν πράγματι σε ενδιαφέρει το θέμα, σίγουρα θα βρεις πολλές αναφορές αλλού
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 26-02-10, 12:00
Το avatar του χρήστη SecretAngel
SecretAngel Ο χρήστης SecretAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Περιοχή: ''Στον κόσμο μου''
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cydox Εμφάνιση μηνυμάτων
SecretAngel

Η επαφή με αρχαγγελικά και αγγελικά όντα, μπορεί να είναι αρκετά επικίνδυνη. Και λέγωντας σου αυτό, δεν έχω καμία πρόθεση να σε κάνω να φοβηθείς, παρά μόνο να σκεφτείς περισσότερο τις δικές σου προθέσεις με αλήθεια.

Οι αρχάγγελοι είναι οντότητες υψηλής συνειδητότητας, έτσι όταν κάποιος επιχειρεί μια τέτοια επίκληση πρέπει η συνείδηση του να μπορεί να υποστηρίξει αυτήν την επικοινωνία, οι ισχυρές δονήσεις και καθάρσεις που προκαλεί μια τέτοια επαφή, μόνο "ακίνδυνες" δεν είναι! Πέραν αυτού ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος να επικοινωνήσεις με τέτοια όντα, είναι η αυτογνωσία. Ξεκίνα με τον Εαυτό σου και θα έρθει και η ευλογία της επικοινωνίας με τα άλλα ουράνια όντα! Μέχρι τότε μπορείς να επικαλείσαι τις αιθερικές τους ποιότητες, με τα ονόματα-κλειδιά που μας έχουν δοθεί.

Αυτά με πολλή αγάπη
Απλά cydox πίστευα πως τέτοιες οντότητες, μόνο επικίνδυνες δεν θα μπορούσαν να είναι. Όσο για το θέμα της αυτογνωσίας, γνωρίζω πως ναι, εκεί είναι τα πρώτα βήματα. Διαβάζοντας όμως την εμπειρία του φίλου που αναφέρω στο αρχικό μου ποστ και το πως ένιωσε, δεν πήγε το μυαλό μου στον κίνδυνο. Η απάντησή σου ήταν αρκετά σαφής.
Ευχαριστώ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.