Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 17-03-07, 13:28
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητή Nekrh,

καταρχήν θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα ποστ της μιας γραμμής που δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα στη συζήτηση.

Δεύτερον, δεν υπάρχει λόγος να πιέσουμε την κοπέλα να μας δείξει το βίντεο. Δεν είναι υποχρεωμένη!

Τρίτον, στόχος των ανθρώπων που έχουν αναλάβει το θέμα (άρα και το βίντεο) είναι να παρουσιαστεί/προβληθεί ΠΡΩΤΑ στην τηλεόραση (για ευνόητους λόγους). Σύντομα...

Όποιος θέλει να ρωτήσει τη freya περί της προσωπικής της εμπειρίας -για περισσότερες λεπτομέρειες ή ό,τι άλλο τον ενδιαφέρει- μπορεί να το κάνει.
Το θέμα βίντεο παρακαλώ να μη συζητηθεί άλλο, μέχρι να δει τα φώτα της δημοσιότητας. Να είστε σίγουροι πάντως πως όταν θα έρθει η στιγμή θα ενημερωθείτε εγκαίρως!
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 17-03-07, 19:21
nekrh Ο χρήστης nekrh δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2007
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

σιγα ρε αντωνια πολυ προσωπικα το εχεις παρει.εγω δεν πιστευω οτι αυτο το βιντεο θα βγει ποτε στις ειδησεις γιατι ακομα και πραγματικο να ειναι ποιος θα το πιστεψει?θα θεωρηθει οτι εγινε με μονταζ.και σε ποιες ειδησεις θα βγει?αν ειναι να βγει στου σταρ καλυτερα να μη βγει καθολου.και δεν ρωταω με σκοπο να πιεσω κανεναν,απο περιεργεια ρωταω..να ξερω θα το δω ποτε αυτο το βιντεο ή οχι..
__________________
μπροστά στο παρελθόν να υποκλίνεις το κεφάλι..μπροστά στο μέλλον να σηκώνεις τα μανίκια..
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 17-03-07, 20:03
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nekrh
σιγα ρε αντωνια πολυ προσωπικα το εχεις παρει.εγω δεν πιστευω οτι αυτο το βιντεο θα βγει ποτε στις ειδησεις γιατι ακομα και πραγματικο να ειναι ποιος θα το πιστεψει?θα θεωρηθει οτι εγινε με μονταζ.και σε ποιες ειδησεις θα βγει?αν ειναι να βγει στου σταρ καλυτερα να μη βγει καθολου.και δεν ρωταω με σκοπο να πιεσω κανεναν,απο περιεργεια ρωταω..να ξερω θα το δω ποτε αυτο το βιντεο ή οχι..
Χρήστη nekrh, η φιλοξενία στο φόρουμ του μεταφυσικού προυποθέτει το σεβασμό στο συνομιλητή και τη συμμόρφωση στις παρεμβάσεις - παρακλήσεις των συντονιστών του Μεταφυσικού. Αυτό είναι κανόνας που ισχύει το ίδιο για σένα, όπως και για κάθε άλλον εδώ μέσα. Ως εκ τούτου, φράσεις όπως η εισαγωγή της παραπάνω δημοσίευσής σου θα πρέπει να αποφεύγονται και θα σε παρακαλέσω να μην επαναληφθούν.
Σχετικά με το βίντεο τώρα. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πιστέψει σε κάτι που δεν θέλει. Μπορεί να ισχυριστεί ότι πρόκειται περί φάρσας, περί μοντάζ. Όλα αυτά μέσω της τεχνολογίας μπορεί να αποδειχτούν. Όμως το βίντεο θα πάρει το δρόμο που οφείλει να πάρει, θα τεθεί υπόψην εκεί που πρέπει να τεθεί και ο καθένας ας βγάλει ότι συμπέρασμα θέλει. Από μέρους εκείνων που θα ασχοληθούν, το μόνο σίγουρο είναι πως κινούνται με σοβαρότητα και χωρίς φανφαρονισμούς, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς ότι θα το δεις στις ειδήσεις του Σταρ. Και, στην τελική, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο πρέπει να βγάζει κανείς συμπέρασμα πριν καν δει το οπτικό υλικό. Για αυτό το λόγο σας είπα σε προηγούμενο ποστ ότι θα πρέπει να κάνουμε όλοι μας υπομονή και να μη βιαζόμαστε.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 17-03-07, 20:35
Το avatar του χρήστη Karampouzouklis
Karampouzouklis Ο χρήστης Karampouzouklis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-03-2007
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή

Να κάνω κι εγώ άλλη μια ερώτηση που μου είπε ο ξαδερφός μου γιατί του μετέφερα την ιστορία (παράξενο γιατί δεν ασχολείται με αυτά). Έχεις μιλήσει με το κοριτσάκι χωρίς να είσαι μέσα στο σπίτι ?

Σε έχουμε πεθάνει ρε Φρέγια αλλά ήταν πολύ ωραία γραμμένη η ιστορία σου.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 19-03-07, 09:58
Το avatar του χρήστη labros
labros Ο χρήστης labros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2004
Περιοχή: Hellas
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή

Freya, μια ερώτηση και εγώ με τη σειρά μου.
Σε λίγο θα βγάλουμε και χαρτάκι .

Από τη στιγμή που μας έχεις μεταφέρει την ιστορία σου, έχει αλλάξει η συμπεριφορά του κοριτσιού απέναντί σου;

Έχει "καταλάβει" κάτι;
Της έχεις πει ότι έχεις μεταφέρει την ιστορία που βιώνεις στο σπίτι σου, σε αρκετό κόσμο;

Η απόφασή σου να παραμείνεις στο σπίτι σου δεν είναι τρελή ούτε σχιζοφρενή κατ' εμέ.
Καλή συνέχεια και δύναμη.
__________________
Αγάπα τον πλησίον σου, πρόσεχε τον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 20-03-07, 13:28
Το avatar του χρήστη freya
freya Ο χρήστης freya δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2006
Μηνύματα: 238
Post

Από τη στιγμή που μετέφερα την ιστορία μου δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα στην συμπεριφορά της πιτσιρίκας. Όλα βαίνουν καλώς και αυτό πιστεύω πως έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν έχουν μπουκάρει ακόμα τίποτα Ghostbusters μέσα στο σπίτι με άγριες διαθέσεις!

Παράθεση:
Να κάνω κι εγώ άλλη μια ερώτηση που μου είπε ο ξαδερφός μου γιατί του μετέφερα την ιστορία (παράξενο γιατί δεν ασχολείται με αυτά). Έχεις μιλήσει με το κοριτσάκι χωρίς να είσαι μέσα στο σπίτι ?
Κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα και δεν πιστεύω πως θα μπορούσε γενικότερα αν και ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις με αυτά τα πράγματα...

Παράθεση:
με το βιντεο τι θα γινει?γιατι δεν θελεις να μας το δειξεις ακομα φρευα? ...και δεν ρωταω με σκοπο να πιεσω κανεναν,απο περιεργεια ρωταω..να ξερω θα το δω ποτε αυτο το βιντεο ή οχι..
Κάποτε ήμουν προκατειλημένη με όλα αυτά και ιδίως με τις αποδείξεις που παρουσιάζονταν ανά καιρούς. Ήμουν δύσπιστη και βασικά στενόμυαλη. Αλλά φυσικά τότε δεν συγκατοικούσα με ένα πνεύμα! Κατανοώ την δυσπιστία σου και δεν περιμένω τίποτα παραπάνω πέρα από το να το δεις σαν μία ιστορία το όλο γεγονός που ίσως να μπορεί να αποδειχθεί ίσως και όχι. Κάποια στιγμή το βίντεο θα δει το φως της δημοσιότητας, ήδη έχει δρομολογηθεί κάτι τέτοιο. Μέχρι εκείνη τη στιγμή απλά κάνε υπομονή.
__________________
Death is but a fraction of life...
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 20-03-07, 13:37
Το avatar του χρήστη Kratos
Kratos Ο χρήστης Kratos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

καλησπερα παιδια και για αλλη μια φορα ηρθα για να επιβαλλω την ταξη σαν γνησιος θεος του πολεμου.....(χαχαχαχα λεμε τωρα).... ηθελα απλα αν και κακως να επανελθω στο θεμα του βιντεο της Freya. το αν θα το πιστεψει καποιος οταν το δει ειναι καθαρα και μονο δικο του θέμα επίσης το αν η Freya ειναι σχιζοφρενης το γνωριζουν καλύτερα οι φίλοι της και πιστεύω αυτό είναι αρκετό για όλους μας. δε χρειάζονται λοιπόν χαρακτηρισμοί με υπονοούμενα εντάξει nekrh? και μια τελευταία ερώτηση.... αφου δεν πιστεύεις στα πνεύματα και γενικα στις μεταφυσικες δραστηριότητες γιατι μπαίνεις σε αυτό το forum???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kratos : 20-03-07 στις 13:46
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 20-03-07, 13:53
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Kratos ας μην οξυνουμε τα πνευματα τωρα που ηρεμησαν. Ειναι δικαιωμα καθε ανθρωπου σε οτι κι αν πιστευει να μπαινει σε ενα φορουμ και να συμμετεχει στις συζητησεις εφ'οσων σεβεται τους ορους εγγραφης.Ειτε ειναι "φουλ" μεταφυσικος ειτε ειναι υγιης σκεπτικιστης. Κατα τα αλλα δεν εχω παρα να συμφωνησω μαζι σου.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 21-03-07, 00:59
nekrh Ο χρήστης nekrh δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2007
Περιοχή: larisa
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

νομιζω τελικα οτι δημιουργω προβλημα στο φορουμ.η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευω στα πνευματα και γενικα σε ολα τα μεταφυσικα φαινομενα.παρολα αυτα για καποιο λογο μου κινουν πολυ την περιεργεια και μαρεσει πολυ να διαβαζω για τετοια θεματα και ακομα περισσοτερο για προσωπικες εμπειριες.θα ηθελα πολυ να βγαλω να ενα συμπερασμα για ολα αυτα και να καταλαβω το μπορει να ειναι.
και αφου μπαινω στο φορουμ νομιζω οτι καλο ειναι να λεω την αποψη μου οπως εχει και δεν αποκλειω τιποτα απο οσα εχω πει ως τωρα.
φρευα,ευχαριστω για την απαντηση σου και ανυπομονω να δω το βιντεο.
καληνυχτα σας..
__________________
μπροστά στο παρελθόν να υποκλίνεις το κεφάλι..μπροστά στο μέλλον να σηκώνεις τα μανίκια..
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 21-03-07, 15:25
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Nekrh το οτι δεν πιστευεις οπως λες στα μεταφυσικα φαινομενα δε δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα στη λειτουργια του φορουμ. Οπως σου εξηγησα και στο ακριβως πιο πανω μηνυμα μου παιρνοντας τα δυο "ακρα" ανθρωπων που μπορεις να συναντησεις σε αυτο το φορουμ, δηλαδη ειτε εισαι φανατικη υποστηρικτρια των μεταφυσικων φαινομενων ειτε προσεγγιζεις τα θεματα αυτα με υγιη σκεπτικισμο (χωρις εμπαθεια και κομπλεξ ), παντα εχεις κατι να προσφερεις στις συζητησεις αρκει αυτο να τεκμηριωνεται.
Παρατηρω μια αγωνια των περισσοτερων για το βιντεο. Λογικο και ορθως σκεπτονται. Κι ομως δειτε και το την ιστορια οπως μας περιεγραψε η freya στα πρωτα της μηνυματα. Υπαρχει νομιζω ενα πολυ ενδιαφερον ιστορικο backround τοσο της ιδιας της συγγραφεος οσο και του ιδιου του σπιτιου. Αυτο και μονον κανει την ιστορια-εμπειρια εντελως διαφορετικη απο μεμονωμενα γεγονοτα στα οποια ειμαστε εν πολλοις συνηθισμενοι (χωρις φυσικα να ακυρωνω συλληβδην τα τελευταια).
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 21-03-07 στις 15:32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.