Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 21-12-07, 21:16
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης

Δεν ξέρω πόσες φορές θα χρειαστεί να τονίσω ότι αναγνωρίζω και καταδικάζω τις ακρότητες, στις οποίες σίγουρα προέβη ο χριστιανισμός.
Πότε που και πως αναγνώρισες και καταδίκασες ακρότητες βρε Μιχάλη μου; Εγώ δεν θυμάμαι να έχεις καταδικάσει.
Όταν λες "σίγουρα προέβη και σε κάποιες ακρότητες" ίσως να αφήνεις να εννοηθεί ότι και άλλοι θα έχουν προβεί
σε παρόμοιες ή και χειρότερες πράξεις αλλά τότε ΣΙΓΟΥΡΑ θα έχουν προβεί και σε θετικές πράξεις οπότε όλα καλά όλα ανθηρά,
ζυγίζουμε στη ζυγαριά τα θετικά και τα αρνητικά, μετά κάνουμε αναγωγή στην μονάδα και συγκρίνουμε με τους άλλους
και επιλέγουμε το μη χείρον βέλτισμο και . . . όλα αυτά είναι μια κουραστική απεραντολογία Μιχάλη μου.
Να σου θυμίσω πως, ακόμη και στα θετικά που βλέπεις, ακόμη και κει υπάρχει τεράστια νοθεία και παραχάραξη.
Να σου θυμίσω ένα "θετικό" που μου είχες πει κάποτε σχετικά με την διάσωση της ελληνικής γραμματείας απ τους μοναχούς
http://www.metafysiko.gr/forum/show...5&postcount=111
όπου φάνηκε από το άλλο τοπίκιο που έριξα πως δεν ήταν και τόσο θετικό του παπαδαριού επειδή πολλά
σώθηκαν από τύχη επειδή οι μοναχοί δεν τα κατέστρεψαν καλά. Δες η επιστροφή του Αρχιμήδη.
http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=2160

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 21-12-07 στις 21:16
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.