Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-02-06, 06:40
Valtoxionokota Ο χρήστης Valtoxionokota δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή

Για να πω την αληθεια αρκετα εντυπωσιακο το συγκεκριμενο αγρογλυφικο. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειτε προκειται για απατη ειτε για προπαγανδα. Ειναι λιγακι παραλογο να πιστευουμε οτι οι εξωγηινοι με τεχνολογια να επισκεπτονται το πλανητη πας οποτε θελουνε να επικοινωνουνε μαζι μας μεσο αγρογλυφικων πανω σε χωραφια στην Αγγλια ((και θα μιλουσαν και με γριφους??????).. Ετσι κιαλλως εχει αποδειχτει (δεν θυμαμαι ποιος ειχε παραθεσει το συγκεκριμενο λινκ) οτι και ανθρωπινα αγροφυλικα γινονται το ιδιο εντυπωσιακα.

Η ολη ιστορια με τα αγρογλυφικα ξεκινησε με τους υποτιθεμενους κυκλους που αφηναν τα ΑΤΙΑ πανω σε χωραφια (καμενο χορταρι κτλ) πριν αρκετα χρονια. Τωρα αν αργοτερα θελανε να εξερευνησουν τις καλλιτεχνικες τους τασεις δεν ξερω
__________________
My mask of sanity is about to slip
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-02-06, 11:35
Το avatar του χρήστη Veronik
Veronik Ο χρήστης Veronik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2005
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Excellent να η μετάφραση...

"Πρόσεξε τους κουβαλητές ψεύτικων δώρων και τις σπασμένες τους υποσχέσεις.
Πολλής πόνος αλλά ακόμα υπάρχει χρόνος. Υπάρχει Θεός εκεί έξω. Αντικρούομε την απάτη. Κανάλι μεταφοράς (πιστεύω/πίστεψε) κλείνει."


Δεν ξέρω ρε παιδία, ίσως είναι παράλογο να άφησαν τέτοια μηνύματα εξωγήινοι, αλλά σου προκαλεί δέος αυτή η αποκρυπτογράφηση....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-02-06, 12:55
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

μόνο μια διόρθωση: το broken promises μεταφράζεται ως "αθετημένες υποσχέσεις"...
κατά τα άλλα αγνοείστε με
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-02-06, 14:26
Το avatar του χρήστη ApportBassman
ApportBassman Ο χρήστης ApportBassman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Ορίστε μια μετάφραση:«Προσοχή στους φέροντες ψεύτικων δώρων και στις ψεύτικες υποσχέσεις τους. Πολύς πόνος μα (υπάρχει) ακόμα χρόνος. Υπάρχει καλό εκεί έξω. Εμείς είμαστε κατά της απάτης. Ο σωλήνας κλείνει.» Τώρα όσο για το τι σημαίνει, ασ βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.
__________________
"In this world of lies, the truth, it means resistance" HeavenShallBurn
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-02-06, 16:59
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Γιατί πάντα στα περίφημα μηνύματα από τους εξωγήινους κυριαρχεί το διφορούμενο, τα μισόλογα και ένας "Πυθιονικού" τύπου λόγος? γιατί, άραγε αυτό που θέλουν να πουν δεν το λένε ξεκάθαρα? Σε ποιούς αναφέρονται ως φέροντες ψεύτικων δώρων? Είναι μερικά μόνο από τα ερωτήματα που κυριαρχούν σχετικά με αυτές τις επαφές.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 08-12-06, 14:45
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από esperos
Το παραδοξο ειναι οτι συνηθως οι εξωγηινοι προτιμουν την Αμερικη και τα αγρογλυφικα την Αγγλια.
Οπως και οι τρομοκρατες.
Μου φαινεται οτι αφου μας μαντρωσουν για τα καλα,θα μας δεσουν χειροποδαρα.
Στο καιρο του αλλοκοτου φοβου.
Πολύ τηλεόραση βλέπεις...κόψε λίγο
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-12-06, 16:12
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

[QUOTE=Nirava]Κάποιος είπε προηγουμένως:
"Ειναι λιγακι παραλογο να πιστευουμε οτι οι εξωγηινοι με τεχνολογια να επισκεπτονται το πλανητη πας οποτε θελουνε να επικοινωνουνε μαζι μας μεσο αγρογλυφικων πανω σε χωραφια στην Αγγλια ((και θα μιλουσαν και με γριφους??????).."


Όπως λένε και οι ίδιοι, επειδή οι Γήινοι δεν είναι ακόμα σε θέση να δεχτούν άλλου τύπου επαφή, το αγρογλυφικό είναι ο ηπιότερος και πιο προσιτός τρόπος επικοινωνίας τους με τον εξω-γήινο, για την ώρα. Μάλιστα το κάνουν αυτό γιατί πιστεύουν πως, αντιμετωπίζοντας ο Γήινος ένα φαινόμενο το οποίο δεν συνάδει με τα μέχρι τώρα γνωστά του φαινόμενα, είναι για αρχή ο καλύτερος τρόπος για "μπεί" στο νού του, το ενδεχόμενο πως δεν εμπίπτουν όλα στο πεδίο γνώσης που ήδη κατέχει, αλλά να! βρίσκεται τώρα κάτι διαφορετικό μπροστά του!
Αυτό τον προετοιμάζει να δεχτεί το "άλλο".

Όσο για την αρχικη ερώτηση: "Αν είναι οι εξωγήινοι έτοιμοι να μας δεχτούν".
Το σίγουρο είναι ότι οι Γήινοι δεν είναι ακόμα έτοιμοι. Οι Γήινοι δεν δέχεστε ακόμα ο ένας τον άλλον, θα δεχτείτε τον ξένο? ΑΥτό το έχουν καλά υπόψη οι εξωγήινοι.
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-12-06, 11:35
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nirava

Όσο για την αρχικη ερώτηση: "Αν είναι οι εξωγήινοι έτοιμοι να μας δεχτούν".
Το σίγουρο είναι ότι οι Γήινοι δεν είναι ακόμα έτοιμοι. Οι
το θέμα δεν είναι αν είμαστε ετοιμοι.Εσυ για παράδειγμα θα ενδιαφερόσουν να ερθεις σε επαφή με μια φυλή ζουλού?θα σε ενδιέφερε πως ζουν και τι κάνουν?αφου είναι εντελώς υποαναπτυκτοι.γιατι αν όντως εξωγήινοι μας επισκέπτονται θα ναι σίγουρα πιο εξελιγμενοι σε όλους τους τομεις.τεχνολογικούς και μη.το οτι δεν είμαστε ετοιμοι είναι λίγο προσβλητικό και αν κάποιες κυβερνησεις έχουν κάτι στα χερια τους σίγουρα αυτο θα πουν.δεν είναι ετοιμος ο κόσμος δεν λέμε τίποτα.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-12-06, 14:30
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

[QUOTE=SAM_502]το θέμα δεν είναι αν είμαστε ετοιμοι.Εσυ για παράδειγμα θα ενδιαφερόσουν να ερθεις σε επαφή με μια φυλή ζουλού?θα σε ενδιέφερε πως ζουν και τι κάνουν?αφου είναι εντελώς υποαναπτυκτοι.

Ασφαλώς και θα με ενδιέφερε. Το κριτήριο για να προσεγγίζω άλλους δεν είναι το ανεπτυγμένο ή υποανάπτυκτο επίπεδο.
Μάλλιστα, αν είναι βεβαιωμένο πως εγώ έχω περισσότερο ανεπτυγμένο επίπεδο (όπως οι εξωγηινοι σε σχέση με μας), τοτε οπωσδήποτε θα θέλω να συναντήσω τους ζουλού, για να τους αφυπνίσω και να τους μεταδώσω κάποια μέσα για βελτίωση της ζωής τους.
Ετσι λειτουργούν πνευματικά οι εξωγήινοι, γιατί βρίσκονται στην 5 διάσταση και πάνω, όπου δεν υπάρχουν οι "3διάστατοι" τρόποι σκέψης με τους διαχωρισμούς και τις κρίσεις που ανέφερες.


γιατι αν όντως εξωγήινοι μας επισκέπτονται θα ναι σίγουρα πιο εξελιγμενοι σε όλους τους τομεις.τεχνολογικούς και μη.το οτι δεν είμαστε ετοιμοι είναι λίγο προσβλητικό

(Εδώ όφειλες να παραθέσεις όλο το σχόλιό μου μαζί με το επειχείρημα που το συνοδεύει).

Είναι προσβλητικό? Συγνώμη, αλλά αυτό το σχόλιο που έκανες, είναι λίγο προσβλητικό για την νοοτροπία σου.
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nirava : 09-12-06 στις 14:55
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-12-06, 01:02
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

NIRBANA μηπως βρισκεσαι σε νιρβάνα?ξαναδιαβασε το ποστ μου.δε προκειται να αντιπαρατεθω μαζι σου σε κανενα επιπεδο γιατι αν μη τι αλλο σέβομαι τους ανθρώπους που φιλοξενούν της απόψεις μου.

''το οτι δεν είμαστε ετοιμοι είναι λίγο προσβλητικό και αν κάποιες κυβερνησεις έχουν κάτι στα χερια τους σίγουρα αυτο θα πουν.δεν είναι ετοιμος ο κόσμος δεν λέμε τίποτα.''

αυτο το ειπα για της εκαστοτε κυβερνησεις μεγαλων κρατων.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nirava
Μάλλιστα, αν είναι βεβαιωμένο πως εγώ έχω περισσότερο ανεπτυγμένο επίπεδο (όπως οι εξωγηινοι σε σχέση με μας), τοτε οπωσδήποτε θα θέλω να συναντήσω τους ζουλού, για να τους αφυπνίσω και να τους μεταδώσω κάποια μέσα για βελτίωση της ζωής τους.
οσο γιαυτο βλέπω τι κάνουν τα αντιστοιχα ανεπτυγμένα κράτη στη γη για αυτους και για ολους τους αλλους που ειναι σα και αυτους.

τώρα για το

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nirava
Ετσι λειτουργούν πνευματικά οι εξωγήινοι, γιατί βρίσκονται στην 5 διάσταση και πάνω, όπου δεν υπάρχουν οι "3διάστατοι" τρόποι σκέψης με τους διαχωρισμούς και τις κρίσεις που ανέφερες.
no comment
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.