Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-11-11, 14:59
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
και όχι κάποια δέντρα που διαπερνούν ένα κατεστραμμένο εδώ και δεκαετίες κτίσμα
Μας δείχνουν δέντρα που διαπερνούν ένα κτίριο (εκκλησία) που έχει υποστεί επισκευές για να προστατευτεί από την καταστροφή.
Παράθεση:
Δεν απαντάει σε τίποτα, πρόκειται για δύο διαφορετικές φωτογραφίες, θα ήταν ακριβώς το ίδιο εάν έβαζες και μια δικιά σου με μαγιώ από το καλοκαίρι.
Πρόκειται για φωτογραφείς που δείχνουν ανάλογο φαινόμενο. Η φωτό με το μαγιά κάπως αλλιώς θα έδειχνε νομίζω.
όπως και οι πιο κάτω



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rados : 10-11-11 στις 15:00
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-11-11, 21:32
Το avatar του χρήστη sonata arctica
sonata arctica Ο χρήστης sonata arctica δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Καλησπερα για αλλη μια φορα!


Μεχρι τωρα ειχα τη διαθεση να μην παρω τοις μετρητοις τα σχολια σου Συνοδινε, γι' αυτο και προσπαθησα να δωσω εναν πιο αναλαφρο τονο στις απαντησεις μου! Αυτο ομως δεν ικανοποιησε την ακατανοητη για εμενα αναγκη σου να πρεπει οπωσδηποτε να βρεις μπαμπουλες πισω απο καθε ντουλαπα! Προσπαθησα επισης να μην ειμαι εριστικη ουτε προσβλητικη οπως εσυ, γιατι κατι τετοιο δεν ειναι ιδιον του χαρακτηρα μου, ουτε των "ανοικτων" μυαλων απ' οσο γνωριζω και αυτο με εκπλησσει στην περιπτωση σου! Αφου λοιπον απο οτι φαινεται το χιουμορ ειναι κατι που δεν εκτιμας ιδιαιτερως, θα απαντησω στα ερωτηματα σου, οχι στο δικο σου υφος βεβαια, αλλα πιστευω αρκετα σαφως ωστε να καταλαβεις, ελπιζω, τις θεσεις μου!

Συνοδινος: Καλά, εσύ ζεις στον κόσμο σου.

Ο καθενας ζει στον δικο του κοσμο που τον εχει φτιαξει οπως αυτος επιθυμει! Ο δικος μου κοσμος ειναι χαλαρος, οι ανθρωποι του εχουν δικαιωμα να εχουν διαφορετικες αποψεις και προτιμουν να βλεπουν την ευθυμη πλευρα των πραγματων! Εγω ειμαι ευτυχισμενη στον δικο μου και ευχομαι το ιδιο να ισχυει και για εσενα!

Συνοδινος : Εγώ έγραψα: "...το περίφημο εκκλησάκι της "Αγίας" δίπλα στο χωριό σου".
Μάθε να διαβάζεις και μην παριστάνεις την ανόητη φλυαρώντας για αδιάφορα πράγματα.


Εδω τωρα...τι να πω??? Για ξαναριξε μια ματια στην αναρτηση μου σε παρακαλω. Στη συγκεκριμενη παραθεση στην οποια απαντας με αυτον τον τροπο, εγω αναφερομουν στον Rado και οχι σε εσενα! Θα κανω λοιπον μια εξαιρεση και θα σου ανταπαντησω στο υφος σου! Μαθε λοιπον ΕΣΥ να διαβαζεις καλυτερα φιλε μου! Το αν παριστανω την ανοητη ή αν ειμαι πραγματικα, ας το κρινουν αλλοι διαβαζοντας οσα γραφουμε και οι δυο μας και το πως τα γραφουμε!

[COLOR="Blue"]Συνοδινος : Για πάρτα ένα-ένα, να δούμε τι θα μας πεις για τα δέντρα στο εκκλησάκι.[/

Συνοδινος : Δεν πίστευες δηλαδή στο παρελθόν, ότι τα δέντρα φύτρωσαν μέσα στα ντουβάρια της εκκλησίας με θαύμα της "Αγίας", αλλά τώρα, που μια άγνωστη γυναίκα είδε ένα προφητικό όνειρο, δεν έχεις καμιά αμφιβολία πλέον. Ή κάνω λάθος..;


Αφου καιγεσαι τοσο πολυ να σου πω τη γνωμη μου για τα δεντρα και το εκκλησακι, δεν μπορω παρα στην πω! Κανεις μεγαλο λαθος Συνοδινε! Ποτε δεν πιστεψα οτι ειναι θαυμα της "αγιας", ουτε μετα το περιστατικο αυτο! Για εμενα ειναι ενα φυσικο φαινομενο που ετυχε να λαβει χωρο στο εκκλησακι αυτο. Θα μπορουσε στη θεση του να ειναι οποιοδηποτε κτισμα! Να δωσω εξηγηση δεν μπορω γιατι δεν εχω τις απαιτουμενες γνωσεις, οποτε αυτο το αφηνω στους επιστημονες!

Συνοδινος : Άσε τους παιδικούς θεατρινισμούς για το κατηχητικό


Ειμαι 38 χρονων και φανταζομαι, αρκετα μεγαλη για το κατηχητικο! Εδω δεν πηγα στα νιατα μου, τωρα θα παω?

Συνοδινος : Έβαλες τον Χριστό να μου απαντήσει: συ ειπας.
Τον γνωρίζεις κι εσύ λοιπόν, τον παραβολικό λόγο.


Με συγχωρεις, αλλα εδω θα γελασω, δεν μπορω! Εβαλα τον Χριστο να σου απαντησει! Καλοοο!!! χρησιμοποιησα την δυσυλλαβη εκφραση "συ ειπας" οπως κανουν χιλιαδες αλλοι ανθρωποι στο λογο τους, αγνοοντας μεχρι σημερα την προελευση της. Χαρη σε εσενα την εμαθα! Σ' ευχαριστω γι' αυτο....φαινεται να ξερεις αρκετα για τον χριστο και τον παραβολικο του λογο!

Συνοδινος : Να πας στο καλό! Έτσι κι αλλιώς, δεν έχεις τίποτε άλλο να μας πεις.

Πριν ξαναπαω στο καλο πρεπει να μου αναγνωρισεις οτι σε διεψευσα. Ειχα πολλα ακομα να σου πω, οπως και να σου αποδειξω οτι δεν ηταν ευκολο να με στριμωξεις στη γωνια και να επιβαλλεις τη γνωμη που εσυ διαμορφωσες για εμενα ψαχνοντας με τον μεγενθυτικο φακο να πιαστεις απο οπου μπορεις για να με βγαλεις με το ζορι θεοσεβουμενη! Και θα κλεισω με αυτο : Αν πιστευω καπου αυτο ειναι μονο ο εαυτος μου και οι ανθρωποι που βρισκονται διπλα μου! Στα 38 μου χρονια, στις δυσκολιες που συναντησα και ηταν παρα πολλες, παλεψα μονη μου, στηριχτηκα απο αυτους και δεν ηρθε κανενας θεος και κανενας αγιος να με βοηθησει! Φροντιζω λοιπον να ειμαι καλα εγω, η οικογενεια μου και οι ανθρωποι μου γιατι μονο σ' αυτα πιστευω! Ελπιζω να εγινα επιτελους κατανοητη!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sonata arctica : 10-11-11 στις 21:45
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-11-11, 01:00
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonata arctica Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου λοιπον απο οτι φαινεται το χιουμορ ειναι κατι που δεν εκτιμας ιδιαιτερως, θα απαντησω στα ερωτηματα σου, οχι στο δικο σου υφος βεβαια, αλλα πιστευω αρκετα σαφως ωστε να καταλαβεις, ελπιζω, τις θεσεις μου!
Ζητώ συγνώμη...
Ομολογώ, ότι δεν είχα καταλάβει ότι με την τόσο παράλογη ιστορία που μας διηγήθηκες και φωτογράφιζες καθαρά το εκκλησάκι με τα δέντρα, εσύ έκανες απλά χιούμορ..!
Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κάνουν χιούμορ αλλά προσπαθούν να τα περάσουν για αληθινά τέτοια παραμύθια.
Ήταν φυσικό, αφού δεν κατάλαβα το χιούμορ σου, να αντιδράσω έτσι σε έναν τέτοιο παραλογισμό.
Νομίζω όμως, ότι ούτε ο Radoς ούτε και κάποιος άλλος κατάλαβε ότι η ιστορία ήταν χιούμορ.
Γιατί όμως, δεν μας το ξεκαθάρισες νωρίτερα αυτό, παρά συνέχισες να σιωπάς στις εύλογες και λογικές απορίες μας και να αντιδράς με έναν τρόπο που δεν έχω καταλάβει ακόμη.
Εσύ δεν κατάλαβες ότι εμείς δεν είχαμε καταλάβει το χιούμορ σου;
Πραγματικά, δεν νιώθω ότι φταίω εγώ για την αντίδρασή μου.
Παράθεση:
Εδω τωρα...τι να πω??? Για ξαναριξε μια ματια στην αναρτηση μου σε παρακαλω. Στη συγκεκριμενη παραθεση στην οποια απαντας με αυτον τον τροπο, εγω αναφερομουν στον Rado και οχι σε εσενα! Θα κανω λοιπον μια εξαιρεση και θα σου ανταπαντησω στο υφος σου!
Αν διαβασάσεις προσεχτικά,θα δεις, ότι ο Radoς σχολίασε την δική μου παρατήρηση.
Εγώ είπα "το εκκλησάκι δίπλα στο χωριό σου" και ο
Radoς σχολίασε "Αν μένει κάποιος δίπλα στο εκκλησάκι, μου φαίνεται αναμενόμενο να ζήσει και 5-10 "θαύματα". Ήταν φανερό ότι η διατύπωσή του ήταν επηρεασμένη από τα δικά μου λόγια.
Εσύ βέβαια, δεν κατάλαβες ότι ο
Radoς κι εγώ, λέμε στην ουσία ίδιο πράγμα. Αφού το εκκλησάκι είναι δίπλα στο χωριό σου, άρα κι εσύ -ως κάτοικος του χωριού- είσαι δίπλα στο εκκλησάκι. Γι αυτό έκανα την διευκρίνηση αυτή.
Ασχολήθηκες με κάτι, το οποίο δεν είχε καμία ουσιώδη σημασία, αντί να μας απαντήσεις σε ουσιώδη ερωτήματα για μας.
Παράθεση:
Το αν παριστανω την ανοητη ή αν ειμαι πραγματικα, ας το κρινουν αλλοι διαβαζοντας οσα γραφουμε και οι δυο μας και το πως τα γραφουμε!
Καμία αντίρρηση, ας το κρίνουν οι άλλοι...
Παράθεση:
Αφου καιγεσαι τοσο πολυ να σου πω τη γνωμη μου για τα δεντρα και το εκκλησακι, δεν μπορω παρα στην πω! Κανεις μεγαλο λαθος Συνοδινε! Ποτε δεν πιστεψα οτι ειναι θαυμα της "αγιας", ουτε μετα το περιστατικο αυτο! Για εμενα ειναι ενα φυσικο φαινομενο που ετυχε να λαβει χωρο στο εκκλησακι αυτο. Θα μπορουσε στη θεση του να ειναι οποιοδηποτε κτισμα! Να δωσω εξηγηση δεν μπορω γιατι δεν εχω τις απαιτουμενες γνωσεις, οποτε αυτο το αφηνω στους επιστημονες!
Αν ξεκαθάριζες από την αρχή τα πράγματα τώρα δεν θα χάναμε την ώρα μας σε ανούσιες συζητήσεις.
Παράθεση:
Ειχα πολλα ακομα να σου πω, οπως και να σου αποδειξω οτι δεν ηταν ευκολο να με στριμωξεις στη γωνια και να επιβαλλεις τη γνωμη που εσυ διαμορφωσες για εμενα ψαχνοντας με τον μεγενθυτικο φακο να πιαστεις απο οπου μπορεις για να με βγαλεις με το ζορι θεοσεβουμενη! Και θα κλεισω με αυτο : Αν πιστευω καπου αυτο ειναι μονο ο εαυτος μου και οι ανθρωποι που βρισκονται διπλα μου! Στα 38 μου χρονια, στις δυσκολιες που συναντησα και ηταν παρα πολλες, παλεψα μονη μου, στηριχτηκα απο αυτους και δεν ηρθε κανενας θεος και κανενας αγιος να με βοηθησει! Φροντιζω λοιπον να ειμαι καλα εγω, η οικογενεια μου και οι ανθρωποι μου γιατι μονο σ' αυτα πιστευω! Ελπιζω να εγινα επιτελους κατανοητη!
Χαίρομαι γι αυτό..!
Παράθεση:
Πριν ξαναπαω στο καλο πρεπει να μου αναγνωρισεις οτι σε διεψευσα.
Είσαι η μεγάλη νικήτρια..!
Πρόσεχε όμως με το χιούμορ στον γραπτό λόγο. Δεν είναι το ίδιο με τον προφορικό.
Αλλιώς τα λέμε τα πράγματα, αλλιώς τα καταλαβαίνουν οι άλλοι.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-11-11, 02:32
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα τι άγχος είναι αυτό? Θα μας πάθει τίποτα ο Συνοδινός…
Αφού να φανταστείς, μόλις διάβασα και τις δικές σου κοτσάνες έκανα εμετό.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Συνοδινός : 11-11-11 στις 02:33
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-11-11, 12:08
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Συνοδινός Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού να φανταστείς, μόλις διάβασα και τις δικές σου κοτσάνες έκανα εμετό.

Τρομερό επίπεδο! Ζαλίστηκες επειδή δεν μπόρεσες να βρεις απάντηση στο ερώτημά μου...?

@rados
τώρα τι να πω.. έχεις περίεργες βιωματικές εμπειρίες για την αναλογία, ως φαίνεται. Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις πιο σοβαρά και πειστικά επιχειρήματα για να αποδείξεις πως πρόκειται για ένα φυσικό φαινόμενο. Εκεί έγκειται η ένστασή μου.

ΥΓ. γιατί δεν μας λέτε κι εμάς που βρήκατε (αρχικά) τις φωτος?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-11-11, 15:24
Το avatar του χρήστη sonata arctica
sonata arctica Ο χρήστης sonata arctica δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Συνοδινε, χαιρομαι πραγματικα που καταφεραμε να ξεκαθαρισουμε το τοπιο και εκτιμω ιδιαιτερως το οτι με διεψευσες και εσυ και δεν εισαι "αρτιοσκληρωτικος" (συγχωρεσε τον χαρακτηρισμο μου), οπως μου ειχες δωσει την εντυπωση! Μαλλον, ομως υπαρχει κατι τελευταιο προς ξεκαθαρηση. Η ιστορια που διηγηθηκα ειναι πραγματικη! Ο μονος λογος που ανεφερα σ' αυτην το εκκλησακι ηταν για να διευκρινησω περισσοτερο τα πραγματα (σχετικα με το ονομα Θεοδωρα ) και δεν φανταζομουν οτι θα περιπλεκοντουσαν περισσοτερο! Οταν ειδα την αντιδραση σου δεν σου κρυβω οτι θιχτηκα γιατι οι προθεσεις μου ηταν εντελως διαφορετικες απο αυτο που παρουσιαζες. Αρχισα λοιπον να χρησιμοποιω το χιουμορ για να μαλακωσω το κλιμα και τελικα μας βγηκε σε καλο, γιατι αλλιως θα καταληγαμε να βριζουμε ο ενας τον αλλον!
Τωρα που εγιναν κατανοητες οι θεσεις μου σχετικα με αυτο το φυσικο φαινομενο και απεναντι στη θρησκεια, θα με ενδιεφερε πολυ να μου πεις την γνωμη σου, μακρυα απο οσα μεσολαβησαν μεταξυ μας. Εγω ακριβως επειδη κραταω αποστασεις απο ολα αυτα (αγιους, θαυματα κ.τλ.), γι' αυτο ενιωσα την αναγκη να ζητησω καποια αλλη αποψη περι του τι ακριβως συναιβει εκεινη την ημερα! Αν αυτη η γυναικα μου ειχε ζητησε καποιο ανταλλαγμα, θα ηταν ξεκαθαροι οι σκοποι της και δεν θα υπηρχε λογος να ασχοληθω. Τα πραγματα εγιναν ακριβως οπως τα ειπα, καθησαν στην αυλη μου γυρω στη μιση ωρα, ηπιαν μονο ενα ποτηρι νερο και εφυγαν! Εκτοτε, ουτε τους ξαναειδα, ουτε τους ξανακουσα μεσα σ' αυτα τα 8 χρονια που εχουν περασει!
Αν ξεπερασω ολα οσα μου ειπε σαν στημμενο κολπο και παλι κατι λειπει....ποιος ηταν ο σκοπος της? Και αντε ολα τα αλλα τα γνωριζε και τα χρησιμοποιησε...το θεμα με το ταξι δεν μπορω να εξηγησω! Οπως ειπα σε αλλη μου αναρτηση, εκει παω σποραδικα για διακοπες, ο αντρας μου δεν εμενε μαζι μας εκεινο το διαστημα, ουτε ηταν οταν ηρθαν εκει για να εχει δει το ταξι....

Περιμενω την αποψη σου!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-11-11, 15:56
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
τώρα τι να πω.. έχεις περίεργες βιωματικές εμπειρίες για την αναλογία, ως φαίνεται. Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις πιο σοβαρά και πειστικά επιχειρήματα για να αποδείξεις πως πρόκειται για ένα φυσικό φαινόμενο. Εκεί έγκειται η ένστασή μου.

ΥΓ. γιατί δεν μας λέτε κι εμάς που βρήκατε (αρχικά) τις φωτος?
Όντως έπεσα πάνω σε πολύ μεγαλύτερα δένδρα.
Δεν πάω να αποδείξω κάτι, όποιος ισχυρίζεται ότι δεν είναι φυσικό φαινόμενο θα πρέπει να φροντίσει για την απόδειξη.
Μου ξέφυγε και δεν έβαλα την διεύθυνση, αλλά υπάρχουν πολλές φωτο από την περιοχή και αν κάνεις μια αναζήτηση στις εικόνες του google για tree, unusual, an-believe, roof, wall θα βρεις τις δικές μου.
Του συνοδινού δεν κατάφεραν να την βρω αν και έψαξα.

sonata arctica αν καταλαβαίνω σου φαίνεται περίεργο, ότι στο όνειρό της είδε κάποιο ταξί και της είπε κάτι για λάδι η γριά στο όνειρο. Και σου είχε εμφανιστεί έλλειψη από λάδι και ο άντρας σου οδηγεί ταξί. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί το αξιολογείς έτσι.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-11-11, 14:35
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζαλίστηκες επειδή δεν μπόρεσες να βρεις απάντηση στο ερώτημά μου...?
Ζαλίστηκα επειδή τον κορακίστικο λόγο αδυνατώ να τον αναλύσω. Μέχρι τον παραβολικό λόγο είναι οι δυνατότητές μου.
Παράθεση:
η φωτογραφία από το εκκλησάκι μας δείχνει κάποια δέντρα που έχουν φυτρώσει στη σκεπή και όχι κάποια δέντρα που διαπερνούν ένα κατεστραμμένο εδώ και δεκαετίες κτίσμα.
Και ποια είναι η διαφορά, ανάμεσα στα δέντρα που φύτρωσαν στο πάτωμα του τέταρτου ορόφου ενός εγκαταλειμμένου κτιρίου, από τα δέντρα που φύτρωσαν στην ταράτσα ενός συντηρημένου κτιρίου..;
Παράθεση:
Δεν έχω ασχοληθεί βέβαια για το πώς συμβαίνει αυτό.
Τι original Χριστιανός θα ήσουν αν είχες ασχοληθεί..;
Παράθεση:
Εάν όμως η πρώτη φωτογραφία είναι για παραπλανά και να τραβά πελάτες τότε και η δεύτερη δεν είναι τίποτα λιγότερο.
Ακριβώς: Εάν η πρώτη φωτογραφία είναι θαύμα, τότε και η δεύτερη δεν είναι τίποτα λιγότερο.
Παράθεση:
Δεν απαντάει σε τίποτα, πρόκειται για δύο διαφορετικές φωτογραφίες, θα ήταν ακριβώς το ίδιο εάν έβαζες και μια δικιά σου με μαγιώ από το καλοκαίρι.
Σύμφωνα με τον κορακίστικο λόγο, ναι.
Παράθεση:
Θα έλεγα κιόλας ότι η προσπάθεια απάντησής σου μέσω της συγκεκριμένης φωτογραφίας ταιριάζει γάντι στις προπαγανδιστικές προσπάθειες των αρχαιόπληκτων που (δυστυχώς?) ζουν ανάμεσα μας.
Κάνε υπομονή. Στον παράδεισο θα είστε όλοι οι παπατζήδες μαζί και δεν θα σας ενοχλεί κανείς.
Παράθεση:
Υ. μια ερώτηση βρε Συναδινέ..
Πρόσεχε το θυμιατό! Να το κρατάς με τεντωμένο χέρι, μακριά από την μύτη σου. Για λέγε...
Παράθεση:
εάν έχεις βαπτιστεί χριστιανός.. πως σε βάπτισαν?? Συνοδινό?
Βρε συ, ακόμη δεν το κατάλαβες; Το φόρουμ με τα κουτσομπολιά είναι σε άλλη σελίδα. Εδώ είσαι λάθος.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-11-11, 16:21
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rados Εμφάνιση μηνυμάτων
Του συνοδινού δεν κατάφεραν να την βρω αν και έψαξα.
Θα την βρεις εδώ...
http://www.fotoforum-fotocommunity.d.../Datei?p=58279

Θαύμα και σε εκκλησία του εξωτερικού




Κι άλλο θαύμα σε εκκλησία, στη Σαμαρίνα αυτή τη φορά







Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-11-11, 09:36
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Συνοδινέ, βάζεις τρομερά επιχειρήματα στη συζήτηση, πραγματικά αφήνεις τον συνομιλητή σου άφωνο. Ιδιαίτερα αυτό με τον κορακίστικο λόγο είναι πολύ καλό, θα το λέω κι εγώ όταν μου την μπαίνουν. Οι υπόλοιπες φώτο που παρέθεσες είναι εξίσου πολύ καλές, από την ανάποδη βέβαια, μιας και δεν αποδεικνύουν τίποτα. Πίστευα πως εσύ και οι υπόλοιποι που ενδεχομένως γράφετε πίσω απ΄αυτό το nickname θα είχατε καλύτερα επιχειρήματα. Εαν αξίζει λοιπόν να ασχοληθούμε με κάτι, αυτή είναι η 2η φωτο, από το εκκλησάκι και πάλι, τυχαίο? μάλλον.. Τι σχέση έχουν ρε χριστιανέ μου οι δυό λειχήνες που φύτρωσαν σε μια σκεπή? Που κολλάει η σύγκριση των δέντρων που φύτρωσαν στο εσωτερικό ενός ερειπίου (δεν στα είπα αλλά το δέντρο πάνω από το πρώτο δεξιά παράθυρο είναι phοtoshop προφανώς) με 17 δέντρα που στέκονται σε μια λεπτή σκεπούλα? Τι είδους δέντρα είναι αυτά που παρέθεσε ο rados (έπαιζες στον ολυμπιακό?) παρακάτω? Μήπως δεν φύτρωσαν στη σκεπή αλλά απλώς φύτρωσαν περιμετρικά και αγκαλιάζουν τα κτίσματα παρακάτω? Τα κτίσματα αυτά πως είναι χτισμένα, με πετρα, με ξύλο, με τι?Τι άσχετα κάθεστε και κάνετε upload? Ήμαρτον, τι κόμπλεξ είναι αυτό πια..?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.