Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-08-14, 00:45
blackman7 Ο χρήστης blackman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2014
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Μάγια στο σπίτι μου!!

Βρήκα προφανως μαγια μέσα στο σπίτι μου.. καταρχην τα βρηκα μεσα σε ενα ντουλαπι του σπιτιου μου και πρεπει να ηταν εκει μεσα πανω από 5 χρονια.. λοιπον ηταν μεσα σε ενα αλουμινοχαρτο 1 φυλλο χαρτι στο οποιο εχουν ζωγραφισει τρεις ομοκεντρους κυκλους σε καθε εναν απο τους οποιους περιεχονται καποιες λεξεις και στο κεντρο υπαρχει ενα ματι..το χαρτι ηταν διπλωμενο και μεσα στο χαρτι υπηρχαν ενα αγκιστρι τρια κοκκινα μπαλακια χωμα τριχες λιβανι νομιζω και μυριζει σαν μοσχολιβανο..διπλα στο χαρτι υπηρχε ενα τριγωνο πουγκι με νυχια μαλλον απο πουλια και κατι αλλες μαλακιες..παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει γιατι θελω να μαθω τι ειναι ολα αυτα..εχω και φωτογραφιες αλλα δεν μπορω να τις ανεβασω λογω μεγεθους..οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να βοηθησει μπορω να του τις στειλω..ευχαριστω εκ των προτερων
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-08-14, 11:18
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackman7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρήκα προφανως μαγια μέσα στο σπίτι μου.. καταρχην τα βρηκα μεσα σε ενα ντουλαπι του σπιτιου μου και πρεπει να ηταν εκει μεσα πανω από 5 χρονια.. λοιπον ηταν μεσα σε ενα αλουμινοχαρτο 1 φυλλο χαρτι στο οποιο εχουν ζωγραφισει τρεις ομοκεντρους κυκλους σε καθε εναν απο τους οποιους περιεχονται καποιες λεξεις και στο κεντρο υπαρχει ενα ματι..το χαρτι ηταν διπλωμενο και μεσα στο χαρτι υπηρχαν ενα αγκιστρι τρια κοκκινα μπαλακια χωμα τριχες λιβανι νομιζω και μυριζει σαν μοσχολιβανο..διπλα στο χαρτι υπηρχε ενα τριγωνο πουγκι με νυχια μαλλον απο πουλια και κατι αλλες μαλακιες..παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει γιατι θελω να μαθω τι ειναι ολα αυτα..εχω και φωτογραφιες αλλα δεν μπορω να τις ανεβασω λογω μεγεθους..οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να βοηθησει μπορω να του τις στειλω..ευχαριστω εκ των προτερων
Θα είχε ενδιαφέρον και να τα δούμε - το μέγεθος μπορείς να το μειώσεις αν τις τραβήξεις σε χαμηλή ποιότητα ή αν το μειώσεις σώζοντάς τες σε jpg με μεγάλη συμπίεση.

Κατά τα άλλα - δε μοιάζει με κάτι εντελώς κακοποιό.
Ο νους πάει σε ερωτική μαγεία (πιθανότερο) μέχρι προστατευτική - φυλακτό (λιγότερο πιθανό) - βλαπτική μαγεία μάλλον όχι (αλλά χωρίς εικόνα ή τις λέξεις δύσκολο να βγει σαφές συμπέρασμα).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-08-14, 13:59
blackman7 Ο χρήστης blackman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2014
Μηνύματα: 7
Question ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

20140812_001524.jpg

20140812_001235.jpg

20140812_001137.jpg


Καταρχην αευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..Αυτες ειναι φωτογραφιες..θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να μου πεις περισσοτερα..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-08-14, 14:59
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackman7 Εμφάνιση μηνυμάτων
[ATTACH]Καταρχην αευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..Αυτες ειναι φωτογραφιες..θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες να μου πεις περισσοτερα..
Ok ευχαριστώ, αλλά ...όχι καλό...! Εννοώ ότι για κάτι για καλό δε μοιάζει.
Φυλακτό δεν είναι για προστασία, μάλλον επιθετικό.
Ερωτική μαγεία, χλωμό.
Πάμε στο βλαπτικό.

Αλλά πριν πάμε.
1. Οι λέξεις είναι στα Ελληνικά, ξεχωρίζεις τι λένε;
2. Η κηλίδα στο χαρτί έγινε λες από κάποιο υλικό λόγο του χρόνου ή εξ'αρχής;
3. Λές 5 χρόνια εκεί. Πως το ξέρεις και ποιος είχε πρόσβαση;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-08-14, 15:29
blackman7 Ο χρήστης blackman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2014
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Μερικες ειναι στα ελληνικα πχ νομων ..αλλες δεν τις καταλαβαινω.. Ειναι μπερδεμενα..οι κηλιδες δεν ειναι σιγουρα απο τον χρονο.. Εχουν χρωμα μαυρο και βαθυ κοκκινο σε καποια σημεια.. Η προσβαση στο σηνειο που τα βρηκα ειναι πανευκολη απτον οποιονδηποτε.. Υπολογιζω καμια πενταετια σιγουρα γτ τα ειχε δει καποια στιγμη ο πατερας μου αλλα δεν εδωσε σημασια κ δεν το ανοιξε..απλα το αφησε εκει..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-08-14, 16:12
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Μην ακουμπίσεις κανένα από τα αντικείμενα. Θα επανέλθω σύντομα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-08-14, 16:18
blackman7 Ο χρήστης blackman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2014
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Σε παρακαλω κανε οσο πιο γρηγορα μπορεις!!!!! Το σκατο μου εχει φτασει στην καλτσα...χωρις υπερβολη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-08-14, 16:37
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackman7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικες ειναι στα ελληνικα πχ νομων ..αλλες δεν τις καταλαβαινω.. Ειναι μπερδεμενα..οι κηλιδες δεν ειναι σιγουρα απο τον χρονο.. Εχουν χρωμα μαυρο και βαθυ κοκκινο σε καποια σημεια.. Η προσβαση στο σηνειο που τα βρηκα ειναι πανευκολη απτον οποιονδηποτε.. Υπολογιζω καμια πενταετια σιγουρα γτ τα ειχε δει καποια στιγμη ο πατερας μου αλλα δεν εδωσε σημασια κ δεν το ανοιξε..απλα το αφησε εκει..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackman7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικες ειναι στα ελληνικα πχ νομων ..αλλες δεν τις καταλαβαινω.. Ειναι μπερδεμενα..οι κηλιδες δεν ειναι σιγουρα απο τον χρονο.. Εχουν χρωμα μαυρο και βαθυ κοκκινο σε καποια σημεια.. Η προσβαση στο σηνειο που τα βρηκα ειναι πανευκολη απτον οποιονδηποτε.. Υπολογιζω καμια πενταετια σιγουρα γτ τα ειχε δει καποια στιγμη ο πατερας μου αλλα δεν εδωσε σημασια κ δεν το ανοιξε..απλα το αφησε εκει..
Έχουμε και λέμε μέχρι τώρα:
Το πουγγί - είναι αυτό που λένε σε στυλ "χαϊμαλί" - τα νύχια που περιέχει για καλό δεν ήταν.
Όμοια το αγγίστρι και τα τρία "μπαλάκια" που μοιάζουν με καρπούς και δεν είναι κόκκινα αλλά κοκκινόμαυρα (αυτά τα λένε από την αρχή, αν έλεγες κοκκινόμαυρα θα σου έλεγα κατ'ευθείαν για βλαπτικό σκοπό). Αν είναι καρποί – δε το διακρίνω καλά – μη τα αγγίξεις!!! ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ.
Μοιάζουν με καρπούς δηλητηριώδεις. Να με συγχωρείς αλλά δε νιώθω άνετα να παραθέσω λινκ στο φόρουμ σχετικά με αυτούς – μη βάλω ιδέες. ΔΕΝ υπάρχει αντίδοτο. Σου στέλνω με πμ - για να δεις ότι δε λέω βλακείες.

Η σφραγίδα / ταλισμαν τέλος μοιάζει τυπική Ελληνικής λαϊκής μαγείας (του τύπου που επηρέασε τη Σολομωνική).
Ο Εξωτερικός κύκλος: ΜΝΞ ή νυξ θανατος ενο εδυ νόμων θεων ων ως υμας <...> - όπως καταλαβαίνεις για κακό είναι.
Η δεύτερη σειρά (ενδιάμεσος κύκλος) έχει αριθμούς (σα μέρες)
Εσωτερικός κύκλος: να υπονοεί μήνες;
Λες να δίνει ημερομηνία; Μαγική ωρολογιακή βόμβα! Υπόθεση κάνω, αλλά δε μοιάζει όποιος ή όποια το έκανε να μην ήξερε τι έκανε.
Πιστεύω ότι οι κηλίδες έγιναν με το χρόνο από ζουμιά των καρπών αλλά θα μπορούσαν να έχουν γίνει και εσκεμμένα πριν αφεθεί το αντικείμενο εκεί που το βρήκες.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-08-14, 16:53
blackman7 Ο χρήστης blackman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2014
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για ολες τις πληροφοριες!! Τωρα το θεμα ειναι τι μπορω να κανω με αυτα?? Πως μπορω να τα λυσω καινα απαλλαχθω απο αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-08-14, 16:55
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackman7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε παρακαλω κανε οσο πιο γρηγορα μπορεις!!!!! Το σκατο μου εχει φτασει στην καλτσα...χωρις υπερβολη!!!
Απλά μην αγγίξεις τα κόκκινα "μπαλάκια" ούτε σημεία όπου μπορεί να πήγαν τα ζουμιά τους (η κηλίδα πχ) - και καλό πλύσιμο τα χέρια με άφθονο νερό. Ίσως να έχει εξουδετερωθεί τώρα (αν είναι 5 χρόνια μετά) αλλά καλύτερα προσοχή.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.