Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-05-11, 23:31
Yiannis32 Ο χρήστης Yiannis32 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή 03:18

Καλησπερα σε ολους,
Καταρχην ευχαριστω για την παρεα που μου κρατατε εδω και παρα πολυ καιρο. Μπορει να γραφτηκα αποψε στο φορουμ ωστοσο το παρακολουθω απο πολυ πριν. Δισταζα να κανω την εγγραφη διοτι (ας κανω και μια παρατηρησουλα, καλοπροαιρετα φυσικα) σε πολλες περιπτωσεις υπαρχει μεγαλη εξειδικευση στα γραπτα, κατι που ισως να ειναι και αποτρεπτικο για καποιον που δεν την εχει (εγω λογου χαρη). Τελωσπαντων, μου δινεται η ευκαιρια να μοιραστω μαζι σας κατι που ζω τις τελευταιες μερες και να ακουσω οτι απαντησεις μπορειτε να μου δωσετε.

Δεν θεωρω πως ειναι καποια μεταφυσικη εμπειρια (αν και η αληθεια ειναι πως με ελκυει πολυ ο τομεας αυτος), απλα ειναι κατι που σιγουρα τραβαει την προσοχη αυτο που μου συμβαινει τα τεσσερα τελευταια βραδια. Συγκεκριμενα σηκωνομαι κατα την διαρκεια της νυχτας την ιδια ακριβως ωρα, το ιδιο ακριβως λεπτο (03.18). Ανοιγω τα ματια μου, κοιταω αμεσως το ρολοι και τα ιδια. Η πρωτη φορα θεωρησα πως ηταν εστω μια τραβηγμενη συμπτωση. Ε, νομιζω πως οι τεσσερις φορες χριζουν σχολιασμου. Αν κατι "παραξενο" περαιτερω υπαρχει ειναι πως και τα τεσσερα αυτα βραδια ονειρευομαι και πολυ μαλιστα η τουλαχιστον τα θυμαμαι τα ονειρα μου, διοτι τα τελευταια 2 χρονια πολυ σπανια ξυπναγα και θυμομουν καποιο ονειρο που ειχα δει.

Δεν ξερω αν υπαρχει κατι αλλο που αναφεροντας το διευκολυνει την κουβεντα. Αντε και το οτι οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι πλεον εχω μεγαλο στρες στην ζωη μου για τους γνωστους λογους της καθημερινοτητας. Αυτα..Σας ακουω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-05-11, 09:30
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

καλημερα yannis32...

θελω να σε ρωτησω: μηπως οταν ξυπνας εχεις παρατηρησει εναν θορυβο, σαν βομβος, βουητο, το οποιο δεν φαινεται να εχει συγκεκριμενη προελευση?

δεν ειναι δηλ. ουτε απο τα αυτια σου(!) αλλα ουτε απο καποια συσκευη...απλα σαν να ακουγεται απο παντου?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-05-11, 22:39
Yiannis32 Ο χρήστης Yiannis32 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα yannis32...

θελω να σε ρωτησω: μηπως οταν ξυπνας εχεις παρατηρησει εναν θορυβο, σαν βομβος, βουητο, το οποιο δεν φαινεται να εχει συγκεκριμενη προελευση?

δεν ειναι δηλ. ουτε απο τα αυτια σου(!) αλλα ουτε απο καποια συσκευη...απλα σαν να ακουγεται απο παντου?
Ενα απο αυτα τα βραδια απλα την ωρα που ξυπνησα ειχα κατι σαν σφυριγμα στα αυτια μου, οπως για παραδειγμα οταν βουλωνουν. Μετα απο 3-4 λεπτα μου εφυγε.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-05-11, 12:03
anton Ο χρήστης anton δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-12-2010
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Το είχα πάθει κ' εγώ αυτό. Πριν δυο χρόνια για ενα μήνα σχεδόν ξυπνούσα κάθε μέρα η ώρα 8:45 το πρωί χωρίς να υπάρχει κανένας θόρυβος. Ενώ κανονικά ξυπνώ μετά τις 11
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-05-11, 18:44
MarjaR Ο χρήστης MarjaR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-05-2011
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Καλησπερα!!! Ακριβως το ιδιο εχω παθει κ εγω πριν απο καποιο διαστημα,ενω κοιμομουν αργα,ισως και 1 και 2 η ωρα στις 3 και ξυπνουσα χωρις λογο και απλα μετα δν μπορουσα να κοιμηθω!Βεβαια εγω οταν το παθαινα αυτο ημουν στεναχωρεμενη απο καποια γεγονοτα κ ειχα στο μυαλο μου διαφορα,ισως κ εσυ να εχεις καποιο εσωτερικο αγχος!τωρα βεβαια το οτι ξυπνας και ακριβως το ιδιο λεπτο ειναι αξιοπεριργο (γιατι εγω ξυπνουσα γυρω στις 3 και 20 αλλα οχι το ιδιο λεπτο παντα!)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-12-11, 13:09
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Wink

Yiannis32 καλημέρα

Δεν πρόκειται για κάτι μεταφυσικό, απλά έχεις ακούσει την έννοια βιολογικό ρολόι; Αν ακούσουμε τα μηνύματα που έχει να μας δώσει τότε ξυπνάμε την ίδια πάντα ώρα γιατί όταν συνηθίσει ο οργανισμός συμβιβάζεται να ξυπνά πάντα την ίδια ώρα. Εγώ πάντα ξυπνώ 7 το πρωί. Έτσι το έχω μάθει. Αν αλλάξω συνήθειες τότε αλλάζει κι αυτό με τις νέες συνήθειες που του έχω βάλει. Π.χ. ξυπνώ επτά σήμερα που είναι Σάββατο. Την Κυριακή ξυπνώ πάλι 7, αλλά ξανακοιμάμαι αφού δεν έχω δουλειά, τη Δευτέρα βαριέμαι να σηκωθώ από το κρεβάτι και μέχρι να προσαρμοστώ έρχεται πάλι το Σάββατο. Αν ξυπνούσα όμως και την Κυριακή στις 7 τότε τη Δευτέρα ξέρω ότι δεν θα είχα πρόβλημα να σηκωθώ. Κατάλαβες;
Τα όνειρα δεν τα θυμούνται ορισμένα άτομα. Την αιτία την αγνοώ. Όλοι όμως ονειρευόμαστε. Αν κάποιο όνειρο είναι αξιοπρόσεκτο και σημαντικό όμως για τη ζωή και τις αποφάσεις μας αξίζει να το θυμόμαστε.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.