Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-03-11, 16:10
cheetah Ο χρήστης cheetah δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ενα όνειρο που βγήκε αληθινό

Γεια σας, είμαι καινούργια εδώ, και μπορώ να πω ότι ανήκω στην κατηγορία αυτών που τραβάει σαν μαγνήτης τα περίεργα (απο προμυνήματα θανάτου, διαίσθηση για το τι θα συμβεί μέχρι και φαντάσματα). Το γεγονός που θα σας πω έγινε το καλοκαίρι του 2008. Πριν να γίνει ο μεγάλος σεισμός στην Αχαία, έτυχε να βρίσκομαι εκεί γιατί δούλευα και λόγω της φύσης της δουλειάς μου και των συχνών μετακινήσεων αναγκαζόμουν να μένω σε ξενοδοχείο με τους συναδέλφους μου. Την πρώτη εβδομάδα που έμεινα στο ξενοδοχείο είδα ενα περίεργο όνειρο που με είχε ταράξει πολύ! Είδα οτι εγινε σεισμός και πως στον πρώτο όροφο του ξενοδοχείου (χωρίς να ξέρω γιατί) βρισκόταν πολλά παιδιά και προσπαθούσαμε να τα βγάλουμε απο το ξενοδοχείο εξω. Δεν έδωσα πολύ σημασία στο όνειρο, αν και το συζήτησα με κάποια άτομα γιατί μου φάνηκε πολύ παράξενο και πολύ "ζωντανό" σαν όνειρο. Μετά από δυο εβδομάδες έτυχε στο ξενοδοχείο να γίνεται εξέταση αγγλικών απο φροντιστήρια της περιοχής για να πάρουν τα παιδιά πτυχίο, και η εξεταση γινόταν στον πρώτο όροφο όπως ακριβώς στο όνειρο που είχα δει! Οταν τα είδαμε με την συνάδελφο μου γελάγαμε και της κάνω "λές να γίνει και ο σεισμος;" και όντως έτσι έγινε! Ακριβώς αυτό που είδα στο όνειρο! Πόσο τυχαίο μπορεί να ήταν να δω με ακρίβεια τόσα πράγματα μέσα σε ένα όνειρο;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-03-11, 19:53
Το avatar του χρήστη Grayscull
Grayscull Ο χρήστης Grayscull δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2007
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Εσύ τι πιστεύεις ότι συνέβη;

α. Προκάλεσες τον σεισμό;
β. Έκανες πρόγνωση του σεισμού;
γ. Σύμπτωση;
__________________
Live long and prosper
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-04-11, 23:33
LuciferGr Ο χρήστης LuciferGr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-04-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

έκανες αστρική προβολή ασυνείδητα! (δικιά μου γνώμη) αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό πες μου να εξηγήσω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-04-11, 09:33
picasso Ο χρήστης picasso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2010
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuciferGr Εμφάνιση μηνυμάτων
έκανες αστρική προβολή ασυνείδητα! (δικιά μου γνώμη) αν δεν ξέρεις τι είναι αυτό πες μου να εξηγήσω!
Η αστρική προβολή δεν μπορεί να βοηθήσει στην πρόβλεψη φαινομενων διότι δεν κανεις ταξίδι στον χρόνο αλλα υποτίθεται ότι βγαίνεις από το σώμα σου και με το "αστρικό σου σώμα" κίνησε στον χώρο. Όμως πολλοί λένε ότι αυτό γίνετε μέσα στο μυαλό και ουσιαστικά δεν χωρίζεσαι από το σώμα σου αλλα αυτό δεν έχει σημασία γιατί όπως και να έχει δεν κάνει ταξίδι στο χρόνο όπως είπα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-04-11, 14:51
LuciferGr Ο χρήστης LuciferGr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-04-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

πιστεύω πως κάνει και στο χρόνο
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-04-11, 14:52
LuciferGr Ο χρήστης LuciferGr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-04-2011
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

στο κάτω κάτω δεν έχουμε ανακαλύψει τα μυστικά που κρύβει ο εγκέφαλος οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε απλά θεωρούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-04-11, 13:58
paranormaly Ο χρήστης paranormaly δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2011
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Πράγματι κι εγώ απορώ κάποιες φορές με ανάλογα περιστατικά.Αν και δεν μου συμβαίνει συχνά να με προβληματίζουν τα όνειρα που βλέπω και τα περισσότερα τα περνάω στο ντούκου, υπάρχει ένα συγκεκριμένο που έβλεπα μέρα παρά μέρα 2-3 μήνες πριν συμβεί το Τσουνάμι στην Ιαπωνία!Έβλεπα πως ήμουν στο χωριό μου, παραθαλλάσιο εννοείται, και ένα τεράστιο κύμα ερχόταν κατά πάνω μας.Δεν ξέρω τί ακριβώς με είχε επηρεάσει και το έβλεπα,πάντως όταν άκουσα ότι έγινε Τσουνάμι φρίκαρα λίγο.......
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-12-11, 14:35
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Thumbs up

Παράθεση:
Γεια σας, είμαι καινούργια εδώ, και μπορώ να πω ότι ανήκω στην κατηγορία αυτών που τραβάει σαν μαγνήτης τα περίεργα (απο προμυνήματα θανάτου, διαίσθηση για το τι θα συμβεί μέχρι και φαντάσματα). Το γεγονός που θα σας πω έγινε το καλοκαίρι του 2008. Πριν να γίνει ο μεγάλος σεισμός στην Αχαία, έτυχε να βρίσκομαι εκεί γιατί δούλευα και λόγω της φύσης της δουλειάς μου και των συχνών μετακινήσεων αναγκαζόμουν να μένω σε ξενοδοχείο με τους συναδέλφους μου. Την πρώτη εβδομάδα που έμεινα στο ξενοδοχείο είδα ενα περίεργο όνειρο που με είχε ταράξει πολύ! Είδα οτι εγινε σεισμός και πως στον πρώτο όροφο του ξενοδοχείου (χωρίς να ξέρω γιατί) βρισκόταν πολλά παιδιά και προσπαθούσαμε να τα βγάλουμε απο το ξενοδοχείο εξω. Δεν έδωσα πολύ σημασία στο όνειρο, αν και το συζήτησα με κάποια άτομα γιατί μου φάνηκε πολύ παράξενο και πολύ "ζωντανό" σαν όνειρο. Μετά από δυο εβδομάδες έτυχε στο ξενοδοχείο να γίνεται εξέταση αγγλικών απο φροντιστήρια της περιοχής για να πάρουν τα παιδιά πτυχίο, και η εξεταση γινόταν στον πρώτο όροφο όπως ακριβώς στο όνειρο που είχα δει! Οταν τα είδαμε με την συνάδελφο μου γελάγαμε και της κάνω "λές να γίνει και ο σεισμος;" και όντως έτσι έγινε! Ακριβώς αυτό που είδα στο όνειρο! Πόσο τυχαίο μπορεί να ήταν να δω με ακρίβεια τόσα πράγματα μέσα σε ένα όνειρο;
Καλημέρα,
Όλοι έχουμε τη δυνατότητα να δούμε προφητικά όνειρα, αλλά λίγοι τυχεροί ή άτυχοι τα θυμούνται, ακόμη λιγότεροι δίνουν σημασία σ' αυτά και τα υπολογίζουν. Αφού έγινε όπως το είδες δεν ήταν τυχαίο. Έπρεπε να γίνει κι έγινε. Ξέρεις ότι υπάρχουν και προφητικά όνειρα και αυτό ήταν ένα απ' αυτά. Ήταν μια είδηση σημαντική και σε προειδοποίησε ο Θεός μέσα από αυτό το όνειρο, για τον επικείμενο σεισμό, ο οποίος τελικά πραγματοποιήθηκε. Ίσως έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις το μέλλον. Αυτό θα σε κάνει να χαρείς όταν βλέπεις καλά γεγονότα, αλλά πόνο προκαλούν τα δυσάρεστα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.