Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-12-09, 04:28
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή Nordic Angels

Καλησπέρα, ανοίγω ένα θέμα που μου αρέσει και αναζητώ πληροφορίες. (έψαξα εδώ στο φόρουμ αλλά δεν υπάρχει θέμα για αυτούς).
Αναφέρομαι για τους Nordic Angels - εξωγήινους με καταγωγή από αστερισμό πλειάδες. Υπάρχει μεγάλη βαβούρα και παραπληροφόρηση στο διαδίκτυο και ανοίγω το θέμα εδώ να ακούσω και τοις απόψεις σας για το θέμα αυτό.

Να συμπληρώσω επίσης για αναφορές που λένε ότι υπάρχουν πολλές φυλές και πολλές κατηγορίες εξωγήινων που είδη ζουν ανάμεσα μας, ως παρατηρητές, ως υποχθόνιες συνεργασίες με κυβερνήσεις, κτλ κτλ.
Επίσης δεν ξέρω - καταλαβαίνω γιατί μπερδεύουν το θεό, αγγέλους, δαίμονες με φυλές εξωγήινων.. αλλά αν σκεφτώ ότι το ίδιο λένε και για τους 12 θεούς του Ολύμπου…

Τέλος πάντων, βασικά χαρακτηριστικά αυτόν σύμφωνα με το διαδίκτυο είναι
τα παρακάτω.
Extra-terrestrial
Species: Nordics
Aliases: Swedes
Height: 5 - 6.5 feet
Weight: 120 - 240 pounds (estimated)
Eyes: Human
Hair: Blonde
Skin: Pale white
Sex: Male and Female
Communication: Telepathic

http://www.youtube.com/watch?v=kvbPSGZO_q8&NR=1


Επίσης πρόσφατη ταινία σχετική με τους νορδικους αγγέλους είναι το Knowing με Nicolas Cage
http://video.google.com/videoplay?do...2158130428404#
http://knowing-themovie.com/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 26-12-09 στις 04:55
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-11-10, 18:53
Το avatar του χρήστη Moral Hazard
Moral Hazard Ο χρήστης Moral Hazard δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2010
Περιοχή: Og Nan Tir
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Στην ερώτηση σου Θα μπορουσε να δωσει απαντηση η θεωρια του Erich von Daniken.
Ο εν λόγω ερευνητης υποστηρίζει ότι οι "θεοί" των διαφόρων θρησκειών δεν είναι παρά εξωγήινα όντα, που εντυπωσίασαν τους προγόνους μας.
Συγκεκριμένα, πιστεύει οτι οι προγόνοι μας κληρονόμησαν την "νοημοσύνη" τους απο τους "θεούς" , που διέθεταν αρκετές γνώσεις και "ήρθαν απο τον ουρανό".
Για παράδειγμα :
όταν γύρω στο 1530 οι Ισπανοί κατακτητές ζήτησαν να μάθουν απο τους ιθαγενείς για τα χτίσματα το Τιαχουανάκο , εκείνοι δεν μπόρεσαν να τους δώσουν καμιά πληροφορία.
Τους διηγήθηκαν μόνο το μύθο που άλεγε οτι το Τιαχουανάκο ήταν ο τόπος, που οι "θεοί",που κατέβηκαν απο τον ουρανό, σε ενα ταιράστιο πλοίο, είχαν πλάσει τους ανθρώπους.
Στη "Νήσο του Πάσχα" οι θεοί τιμώνται σαν "Κύριοι του Διαστήματος".
Τα Chilam Balam, των Μάγια, δηλώνουν: “’Όντα που κατέβηκαν από τους ουρανούς, μέσα στα ιπτάμενα σκάφοι τους … λευκοί άντρες μέσα σε ιπτάμενα δακτυλίδια, οι οποίοι μπορούσαν να αγγίζουν τους ουρανούς.
Ο ερευνητής Jean Alencar από την Βραζιλία, έχει αναφέρει πως η μυθολογία της χώρας του, αποτελείται από περιγραφές και αγάλματα όντων που κατείχαν την δύναμη της πτήσης. Οι μύθοι των Βραζιλιάνων ντόπιων, αναφέρουν με λεπτομέρειες θεούς ή ταξιδιώτες από τον ουρανό που κατέβηκαν στην Γη όταν οι άνθρωποι ήταν λίγο περισσότεροι από τα ζώα και τους έμαθαν την τέχνη της γεωργίας, ιατρικής και αστρονομίας. Ο ερευνητής επισημαίνει ιδιαίτερα ένα συγκεκριμένο θεό, τον Bep-Kororoti, έναν διαστημικό πολεμιστή, που λατρευόταν από τις φυλές του άνω μέρος του ποταμού, Xing River. Όπως και με τους ήρωες της Ινδίας, Mahabarata, ο Bep-Kororoti ειχε ένα ιπτάμενο όχημα, ικανό να καταστρέψει τα πάντα στην πορεία του. Το όχημα αυτό τρομοκράτησε τους ντόπιους, μέχρι που ο Bep-Kororoti, βγήκε έξω από το όχημα και αποκαλύφθηκε στους πρωτόγονους ντόπιους, ήταν ανοιχτόχρωμης επιδερμίδας, όμορφος και ευγενικός. Διασκέδασε τους ντόπιους με τα μαγικά του, μέχρι που έγινε ανήσυχος για τον τόπο του και επέστρεψε πίσω στους ουρανούς.
Στη Κίνα υπάρχουν θεωρίες σχετικά με μια εξωγήινη φυλή που άφησε πίσω τις κάποιου δίσκους, που ονομαζόταν Dropa. Ακόμη στο βιβλίο των Μάγια Popol Vuh, αναφέρει την εξής πρόταση:
“Άνθρωποι ήρθαν από τα άστρα, γνωρίζοντας τα πάντα και εξέτασαν τις 4 γωνιές του ουρανού, και την κυκλική επιφάνεια της Γης ”.
Μέσα από την Βίβλο μπορούμε να βρούμε πάμπολλες αναφορές για αυτούς τους μυστηριώδεις επισκέπτες, στα αρχαία κείμενα, στις τοιχογραφίες, ακόμα σε πίνακες. Συνδέονται με τους μύθους τις δημιουργίας του κόσμου και του σύμπαντος σε όλες τις θρησκείες.
Με αλλα λόγια,ο Von Daniken,όπως και άλλοι ερευνιτές, πιστεύει ότι οι θεοί, για τους οποίους μιλάμε, πρέπει να είναι πλάσματα υπαρκτά, ευφυή , που έκαναν στους προγόνους μας τεράστια εντύπωση και γέμισαν για πολλούς αιώνες τον κόσμο της Σκέψης και της Πίστης τους.











http://3.bp.blogspot.com/_O-epqff5M0...azca.human.jpg
__________________
Πάσα επιστήμη, ζωριζουμένη αρετής, πανουργία και ου σοφία φαινεται.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-11-10, 21:19
Το avatar του χρήστη Τρισόλβιος
Τρισόλβιος Ο χρήστης Τρισόλβιος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Καταρχάς το Nordic παραπέμπει στη Σκανδιναβία. Υπάρχουν αναφορές στη σκανδιναβική μυθολογία περί των αγγέλων αυτών; Είναι κάτι αντίστοιχο με τις Βαλκυρίες;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-12-10, 21:33
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

καλησπέρα, Βασικά τα nordic η γενικότερα ο λαός που και καλά κατοικεί στις Πλειάδες, είναι από την αρχαία ελλάδα και των Ωρίωνα. Η κάνω λάθος?

Θα ήθελα να εκμυστηρευτώ κάτι προσωπικό σε σχέση με αυτό αλλα ξεφεύγει και δεν θα το κάνω, αλλα πρόσφατα ανακάλυψα γιατί ίσως να μου αρέσει πολύ αυτό το θέμα (το οποιο η ιστοριούλα αυτή ξεκίνησε εδώ και 12 χρονια). Oπως και να έχει, δεν πιστεύω ότι τα nordic είναι κάτι καινούργιο, απλά επανέκδοση με πολύ marketing ίσως ναι. (ίσως όχι). Tώρα ο τίτλος nordic, ναι να είναι κάτι το δυτικό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 05-12-10 στις 22:00
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-12-10, 18:57
Το avatar του χρήστη Τρισόλβιος
Τρισόλβιος Ο χρήστης Τρισόλβιος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2010
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Πως έχεις βγάλει το συμπέρασμα για καταγωγή από αυτούς τους αστερισμούς;
Είχες μια εμπειρία που διστάζεις να μας πεις. Πως συνδέεται με τους NORDIC ANGELS και όχι με νεράιδες για παράδειγμα ή κάτι παρόμοιο;

Άντε βρε παιδάκι μου με το τσιγγέλι θα τα λες;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-12-10, 20:11
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

εγώ τους nordic angels τους είχα μάθει από φήμες δυτικής ευρώπης και όπως πάντα, το κρατάω σαν ένα πολύ όμορφο παραμυθάκι με την διαφορά ότι " ποτε δεν ξέρεις, μπορεί να είναι αλήθεια". γενικότερα μου έκατσε μέσα μου πολύ όμορφο σε ότι έχω ακούσει σχετικό για εξωγήινους και αστερισμούς..

το 1998-99 έτυχε να δω ένα πολύ ζωντανό, περίεργο όνειρο.. Ένας άγγελος σε μορφή φλόγας που δεν έκαιγε, απλά "δημιουργήθηκαν" αχνα χαρακτηριστικά ανθρώπου μέσα σε αυτή και μου μιλούσε, μου έδωσε ένα μενταγιόν από ασήμι (στο όνειρο αυτό)με πολύ περίεργα σύμβολα και πλανήτες/ήλιους επάνω του χαραγμένο. Μου ανέφερε τότε ότι αυτό είναι το όνομα μου.

Εγώ τότε το είχα δει ως πολύ δημιουργικό όνειρο και με το που ξύπνησα, το σχεδίασα σε ένα χαρτί. Μετά από κάποια χρονια έτυχε να γνωρίσω ένα παιδί στο στρατό που φτιάχνει κοσμήματα χειροποίητα και το έφτιαξα.

πρόσφατα μετά από απλό chat με κάποιους, το ανέφερα και μου είπαν ότι είναι η ζώνη του ΩΡΙΩΝΑ.. εντωμεταξύ εγώ δεν έχω γνώση αστρονομίας και ποτε δεν ασχολήθηκα με τέτοια πράγματα για να ξέρω.. διάβασα πριν 20 ημερες όλοι την ιστορία του Ωρίωνα για πρώτη φορα και ανακάλυψα ότι ήταν μπλεγμένος με αυτήν! etc...

το συνδύασα με την υπερβολική μανία που μου αρέσει αυτό το θέμα.. τίποτα παραπάνω. είναι λίγο φρίκη(γλυκιά) το θέμα και απλά το κρατάω μέσα μου ως μια πολύ όμορφη προσωπική εμπειρία που ίσως ΙΣΩΣ να θέλει να μου πει κάτι. αυτά.. τίποτα παραπάνω.. απλά επειδή είναι προσωπική εμπειρία, ας μην κολλήσουμε σε αυτό.

ps:το μενταγιόν γενικότερα δεν το δείχνω σε κανένα, απλά μετά από τις πληροφορίες που έδωσα και πείρα, έφτιαξα ένα πρόχειρο σχέδιο (χωρίς το κεντρικό σύμβολο πάνω), για να δουν τους πλανήτες σε τι φορα βρίσκονται.. είναι περίεργο. το σύμβολο σχηματίζει η μάλλον συνδυάζει κεραυνό και πουλί ταυτόχρονα.. περίεργο.

εύχομαι να σε κάλυψα.. lol "γιαυτο" πάμε παρακάτω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 07-12-10 στις 20:28
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-12-10, 15:51
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Προφανώς αναφέρεσαι στους Πλειάδιους, με μπέρδεψε το Nordic Angels.
Ούτε Nordic είναι ούτε Angels. Αυτή η ονομασία βγήκε επειδή και καλά είναι ξανθοί σαν Σκανδιναβοί, αλλά το angels και αν είναι άσχετο.

Λέγετε ότι είναι οντότητες της 5ης διάστασης οι οποίοι ζουν στον αστερισμό των Πλειάδων.
Έχω διαβάσει και τα 3 βιβλία που έχει γράψει η Μπάρμπαρα Μαρσίνιακ για αυτούς, η ίδια λέει ότι είναι όλα από προσωπική της επικοινωνία μαζί τους. Πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον τα βιβλία.
Αυτά είναι, Οι Κομιστές της Αυγής, Γαία και Οικογένεια του Φωτός σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει.

Οι Πλειάδιοι λεν ότι έχουν έρθει για να μας βοηθήσουν στην εξέλιξή μας έτσι ώστε να μπορέσει η γη να αναληφτεί στην 5η διάσταση, ισχυρίζονται ότι είναι το παρελθόν μας και ότι για να εξελιχτούν και αυτοί πρέπει να εξελιχτούμε εμείς. Λένε επίσης ότι παλιότερα μας είχαν εκμεταλλευτή, αλλά τώρα ήρθαν να βοηθήσουν και να μας δώσουν ότι μας είχαν πάρει.

Επίσης στα βιβλία αναφέρουν και όλοι την ιστορία της ανθρωπότητας έτσι όπως αυτή αλήθεια έγινε... Πάντα σύμφωνα με αυτούς. Λεν ακόμα ότι είναι πρόθυμοι να μας προσφέρουν οποιαδήποτε γνώση.

Πάντως ανά τον κόσμο είναι πολλοί αυτοί που είχαν προσωπική εμπειρία μαζί τους...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lmike : 10-12-10 στις 16:03
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-12-10, 16:14
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

ναι στους "πλιαδους" αναφέρομαι (lol), στην δύση έτσι τους αποκαλούν.. nordics, αν μπορείς γράψε λίγο για την δημιουργία τις ανθρωπότητας κατά την δικιά τους άποψη. I am all ears..

δυστυχώς όσο το ψάχνεις στο διαδίκτυο και κοιτάς τι "εξυπηρετουν", συνήθως βγαίνεις αντιμέτωπος με αιρέσεις και εγώ δεν το ψάχνω με βάση θρησκείες, αλλα μυθολογία, ιστορίες, εμπειρίες, etc.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ermhs : 10-12-10 στις 16:17
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-03-11, 15:02
Το avatar του χρήστη Zeus
Zeus Ο χρήστης Zeus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Μια απορια, Nordic Angels βρισκω μονο κατι album με κατι... να το θεσω κομψα... καλαισθητες κοπελες σε αρκετα ενδιαφερουσες ποζες...
Οποτε μαλλον ειναι Nordic Aliens, και απο τα λιγα που εψαξα εχει να κανει με τις θεοτητες των Σκανδιαβων... Θωρ, Οντιν, κ.α. Και με εβαλε σε σκεψεις, αν αυτους τους θεωρουνε πλεον οτι ειναι Aliens, τοτε και το δικο μας δωδεκαθεο, μαλλον κατι τετοιο θα ηταν, (ισως να μην κολλαει σε αυτο το thread) μιας και στη δικη μας μυθολογια αναφερει πως ο Ηρακλης οντος ειχε σχεσεις με τους Βορειους θεους... εαν δεν εννοει τους Φυλακες της Asgard (Θωρ, Οντιν...) τοτε ποιοι μπορει να ειναι?

Οσο για το βιντεο, στο πρωτο post, ειναι πολυ μπερδεμενο και δεν βγαζει και τοσο νοημα... Οπως μαλλον, ισως εχω ξαναπει εδω μεσα, οι φυλλές δεν ειναι μονο τρεις αλλα πολυ περισσοτερες μα πολυ περισσοτερες, και ζουν μαζι μας δεν ειναι και τοσο μυστικο, το μυστικο που δυστιχως κατεχουν μονο κατι λαμογια στην αλλη περα οχθη του Ατλαντικου και μερικα αλλα στα βορεια της Ευρωπης, ειναι το ποτε θα ερθουν ή καλυτερα ποιες απο αυτες θα καταφερουν να ερθουν μιας και απο παντα, τουλαχιστον απο αυτα που μας λενε διαφορες μυθολογιες, και θρησκειες (παραμυθια), ηταν παντα σε διαμαχη μεταξυ τους.
Κατι σαν σε διαγαλαξιακο πολεμο. Και το βασικοτερο δεν εχουν διαφορετικη μορφη απο εμας!!!
__________________
Zeus
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-03-11, 16:22
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Γράφουν ότι προέρχονται από Πλειάδες και αν κρατήσουμε μόνο αυτό σαν στοιχείο, σχετιζόμαστε ως λαοί (όχι συγγενικά) στην ιστορία.. πχ ο Ωρίωνας..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.