Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-01-08, 01:13
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Arrow Ιεροσυλία - Ερρίκος Σμυρναίος




Η βεβήλωση ενός αγάλματος μιας αρχαίας πανέμορφης θεάς θα είναι η αιτία που ο ήρωας της νέας ιστορίας του Ερρίκου Σμυρναίου θα έρθει αντιμέτωπος με το σμήνος των μελισσών, που προστατεύει και υπηρετεί τη θεά...

Ευχαριστούμε θερμά τον πολύ καλό φίλο Έρικ για τη νέα του ιστορία που παραχώρησε στην ομάδα μας! Διαβάστε το νέο του διήγημα στη σελίδα της Fantasy Gate και σχολιάστε το στο παρόν θέμα.

__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-01-08, 19:46
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Αντωνία σ' ευχαριστώ πολύ για την ευγενική και καλόγουστη όπως πάντα παρουσίαση του διηγήματός μου. Η ιδέα μου ήρθε για πρώτη φορά πριν από αρκετά χρόνια όταν διέσχιζα το φαράγγι της Σαμαριάς. Πιστεύω ότι η εξοχή της Κρήτης εκπέμπει μια αίσθηση ανείπωτης αρχαιότητας και κρυμμενων μυστικών που νοιώθεις ότι πάνε πολύ πιο πίσω από τα όρια που θέτει η συμβατική αρχαιολογία. Αν περιπλανηθεί κανείς μακρυά από τις θορυβώδεις τουριστικές τοποθεσίες και τις μεγάλες πόλεις πιστεύω ότι θα νιώσει αμέσως αυτή την παράξενη ενέργεια στον αέρα.
Σου δημιουργεί μια άισθηση ιερού.

ΕΡΡΙΚΟΣ ΣΜΥΡΝΑΙΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-02-08, 13:02
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Thumbs up

Ερρίκο, μόλις διάβασα την ιστορία σου και μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολύ! Ειδικά οι περιγραφές που έκανες του μέρους ήτανε πολύ ρεαλιστικές! Νόμιζα οτι είμουνα εκεί!

Well done!
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-02-08, 19:55
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Καλή μου Ophelia,
σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και το ενθαρρυντικό τους πνεύμα. Ελπίζω να τα πούμε και απο κοντά σύντομα!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-02-08, 20:54
Oddb@llSoul Ο χρήστης Oddb@llSoul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2007
Περιοχή: Somewhere over the rainbow...
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Αγαπητέ Ερρίκο θα σου πώ κάτι και δεν το ξαναλέω ποτέ. Για αυτό άκου ή μάλλον διάβασε με προσοχή.

Στρώσου και ετοίμασε τάχυστα την δική σου φανταστική τριλογία. Αυτό που κάνεις είναι πολύ καλό και μου άρεσε το κλισέ και τη ιστορίας "Ασυνέχεια".

Και φυσικά έχεις και τα συγχαρητηριά μου για την "Ιεροσυλία". Πολύ καλές περιγραφές.

Φιλικά,
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-02-08, 16:51
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Αγαπητέ Δημήτρη,

Σε ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια. Αυτή την περίοδο βρίσκομαι σε μια φάση όπου μου έρχονται διάφορες ιδέες, εντελώς άσχετες μεταξύ τους με βάση τις οποίες γράφω τις ιστορίες που στέλνω στην ιστοσελίδα. Μακροπρόθεσμα βέβαια σκέφτομαι να τις όμαδοποιήσω σε τρεις μεγάλες κατηγορίες, ιστορίες που διαδραματίζονται στη σύγχρονη Ελλάδα με μια γερή δόση παράδοξου, ιστορίες μελλοντολογικές και ιστορίες που έχουν χαρακτήρα ηρωικής φαντασίας (προσαρμοσμένες στη δική μου νοοτροπία βέβαια, δηλαδή με κάποιες δόσεις σάτιρας και με μπόλικες ανατροπές!)
Εκτιμώ πολύ το γέγονός ότι μπήκες στον κόπο να μου στείλεις το ευγενικό σου μήνυμα και ελπίζω να ακούω από σένα και από όποιο άλλο μέλος-φίλο του φόρουμ έχει τη διάθεση, κάποιου είδους εποικοδομητικής κριτικής πάνω σε αυτά που στέλνω. Πιστεύω ότι αυτό το πράγμα θα με βοηθήσει να γίνω καλύτερος!

Να είσαι πάντα καλά,

Ερρίκος Σμυρναίος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.