Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-08-06, 17:47
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή Πρόβλεψη αριθμών τυχ.παιχνιδιών μέσω ονείρων!

Έχει τύχει σε κανέναν σας να δει σε όνειρο του τον αριθμό του ΛΑΧΕΙΟΥ ή κάποιου άλλου τυχερού παιχνιδιού και στην επόμενη κλήρωση να βγει ακριβώς το νούμερο που ονειρεύτηκε;;;

Γράφω αυτό το θέμα γιατί ακριβώς κάτι τέτοιο συνέβη σε στενό συγγενικό μου πρόσωπο! Είδε τον αριθμό του λαικού λαχείου στον ύπνο του! Τις επόμενες μέρες έψαξε σε διάφορα πρακτορεία για να βρεί να αγοράσει το λαχείο με αυτό τον αριθμό. Δυστηχώς δεν το βρήκε!
Στην κλήρωση βγήκε αυτός ακριβώς ο αριθμός που ονειρεύτηκε και το κέρδισε(κάμποσα εκατομμύρια) κάποιος στη Μακεδονία !!!

Δεν κάνω πλάκα!

Πως μπορεί να εξηγηθεί κάτι τέτοιο ρε παιδιά;;;

ΙΣΩΣ Εξωφρενική σύμπτωση αλλά οπωσδήποτε αγγίζει το μεταφυσικό!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skeptic : 04-08-06 στις 17:53
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-08-06, 18:02
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Την επόμενη φορά π[ου θα δεί όνειρο να μου στείλει μύνημα μέσω του μεταφυσικού...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-08-06, 18:59
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Μια φορά μου είχε τύχει κ εμένα κάτι παρόμοιο...

Ήταν σχετικά με ένα παιχνίδι από το "Πάμε Στοίχημα".

Είχα αποκοιμηθεί, ενώ άκουγα μια αθλητική εκπομπή για το Στοίχημα στο ραδιόφωνο, κ μόλις ξύπνησα διαπίστωσα ότι "είδα" το αποτέλεσμα ενός αγώνος. Όχι ακριβώς όμως το σκορ αλλά ότι η γηπεδούχος, η οποία στο πρωτάθλημά της είναι φαβορί κάθε φορά που παίζει όπου κ άν παίζει, δεν θα κέρδιζε (όπως συνηθιζόταν). Κ έτσι έγινε. Δεν βγήκε ο "1" αλλά το "Χ".

Δεν ξέρω τώρα τι ακριβώς μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο ή αν μπορεί να ερμηνευθεί. Πιστεύω απλά ότι μου είχε κάτσει στο μυαλό εκείνη την χρονική στιγμή ότι ήταν η ώρα της γηπεδούχου ομάδας να κάνει "γκέλα" κ να μην νικήσει.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει ή διαβάσει αρκετά παρόμοια περιστατικά σαν αυτό που αναφέρεις skeptic .
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-08-06, 11:26
fany_p Ο χρήστης fany_p δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-06-2006
Περιοχή: Πέλλα
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

τυχαινει καμια φορά να δω στον υπνο μου τον μπαμπα μου και να μου λεει διαφορα νουμερα. νομίζοντας εγώ ότι ειναι για να κερδίσω πάω παίζω κινο μπας και πιασω... αλλα τίποτα. ισως τα νούμερα σημαίνουν κάτι άλλο στην δική μου περίπτωση. λένε πάντως αν έχεις δει ονειρο καλύτερα πάνε και παίξε τα νούμερα και μην το λες γιατί δεν πιάνει.
__________________
ΑΥΤΗ ΕΙΜΑΙ!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-08-06, 11:39
Το avatar του χρήστη Σίβυλλα
Σίβυλλα Ο χρήστης Σίβυλλα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2006
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ βλέπω πολλά νούμερα και μάλιστα καθημερινά !
(οι παρόντες εξαιρούνται)

πάντως καλύτερα να χρησιμοποιούμε τη λέξη αριθμός αντί νούμερο που παραπέμπει αλλού
__________________
Ὁ παλαιός νέος καὶ νέος ὁ ἀρχαίος, ὁ πατήρ ἐν τῷ γόνῳ καὶ ὁ γόνος ἐν τῷ πατρί. Τό ἕν διαιρείται εἰς τρία καὶ τά τρία εἰς ἕν
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-08-06, 15:30
morfi Ο χρήστης morfi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2006
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σίβυλλα
Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ βλέπω πολλά νούμερα και μάλιστα καθημερινά !
(οι παρόντες εξαιρούνται)
Καλο... Εγω να δεις ποσα βλεπω ειδικα οταν ειμαι ξυπνιος...

Βασικα και εγω ειχα δει τα αποτελεσματα των αγωνων εκεινης της ημερας του στοιχηματος αλλα ουτε καν πηγα να παιξω. Δεν τα πιστευω κατι τετοια. Γενικως δεν πιστευω στα ονειρα... Και για μια ακομη φορα αποδειχτηκε οτι ειμαι αλανθαστος... Τα αποτελεσματα ηταν οσο πιο λαθος γινεται.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη morfi : 09-08-06 στις 15:32
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-08-06, 17:27
Το avatar του χρήστη skeptic
skeptic Ο χρήστης skeptic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2006
Μηνύματα: 1.211
Προεπιλογή

Το θέμα είναι ο δικός μου δεν είδε απλά ένα νούμερο αλλά είδε καθαρά στον ύπνο του ολόκληρο τον λαχνό του Λαικού Λαχείου που περιείχε τον αριθμό που τελικά κέρδισε πρώτος!!

Μιλάμε για απίστευτα πράγματα!

Όπως και να χει αυτά τα πράγματα συμβαίνουν πολύ σπάνια και σε λίγους ανθρώπους στον κόσμο...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-08-06, 06:03
Tasos Ο χρήστης Tasos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2004
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Tha sas po ki ego tin dikia mou periptosi.....prin arketo kairo.. eixa dei ston ypno mou oti epeksa "7" noumera sto kino kai kerdisa... alla den eida pia noumera...Telospanton. mia mera pao sto praktorio na parakolouthiso enan agona mazi me enan filo mou...kai tou leo tou filou mou oti eida to tade oneiro. kai leo tha valo ena deltio 7 noumera na doume.. parakoloutho tin klirosi kai vgenoun kai ta efta... Ego pagosa pragmatika olokliros.... o filos mou ta eixe peksei kai epi ora epiane ta malia tou kai gelouse me auto pou synevi... telospanton etsi kerdisa 2260e(logo fpa) To asteio einai oti tou eipa oti tha valo to deltio logo tou oneirou pou eida kai tou elega kiolas oti tha kerdiso sigoura(fysika to elega gia plaka).. Episis i pithanotita na piasei kaneis ena deltio KINO me 7 noumera einai peripou 1/16.000
__________________
It's better to regret something you did, than something you didn't do...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-04-07, 09:54
Το avatar του χρήστη nERaiDoULa
nERaiDoULa Ο χρήστης nERaiDoULa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-04-2007
Μηνύματα: 203
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fany_p
τυχαινει καμια φορά να δω στον υπνο μου τον μπαμπα μου και να μου λεει διαφορα νουμερα. νομίζοντας εγώ ότι ειναι για να κερδίσω πάω παίζω κινο μπας και πιασω... αλλα τίποτα. ισως τα νούμερα σημαίνουν κάτι άλλο στην δική μου περίπτωση. λένε πάντως αν έχεις δει ονειρο καλύτερα πάνε και παίξε τα νούμερα και μην το λες γιατί δεν πιάνει.


Κι εμένα στον ύπνο μου, γίνεται της τρελλής από νούμερα ... το θέμα είναι οτι τίποτα δεν βγαίνει !! Ίσως να συμβαίνει αυτό που λες και να συμβολίζουν κάτι άλλο και στην δική μου περίπτωση , πάντως να κερδίσω το λαχείο το βλέπω χλωμό , για να μην πώ κατακίτρινο !!
__________________
...Εσύ βουβή στην έρημο την φήμη σου θα σέρνεις επάνω σε αθώες ψυχές , σε μάτια που δεν ξέρεις , θα απανθρακώνεις τις καρδιές σαν μάγισσα του χθες , κελύφη άδεια πίσω σου με πόνο θα μαζεύεις.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-04-07, 13:17
Το avatar του χρήστη Hedwig
Hedwig Ο χρήστης Hedwig δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2007
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή

Κι εμένα μου έχει τύχει να ονειρευτώ αριθμούς αλλά όταν τους έπαιζα στο τζόκερ δεν έπιανα τιποτα! Μάλλον ήταν η έντονη επιθυμία μου να κερδίσω λεφτά!
Έχω ονειρευτεί πάντως θέματα εξεταστικής τα οποία έπεσαν όπως ακριβώς τα είχα δει και πήρα ένα ωραίο 9αράκι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.