Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-15, 15:21
Το avatar του χρήστη forbiddenwhat
forbiddenwhat Ο χρήστης forbiddenwhat δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-03-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Συνδεδεμένοι με..

Πιστεύω ότι ή κάποιοι από 'μας είμαστε συνδεδεμένοι με "κάτι έξω από την γη" και το έχουμε νιώσει ή ότι όλοι είμαστε απλά κάποιοι είναι πιο "ευαίσθητοι" και το νιώθουν ή "τους αφήνουν" να το νιώσουν κτλ.. Ίσως κάπως έτσι να εξηγείται ή να ψιλοσυνδέεται ο φύλακας άγγελος,ο ανώτερος εαυτός,οι λάμψεις που έχουν δει μερικοί κτλ κτλ;Δεν ξέρω
Οι δικές μου εμπειρίες -και όλες σε φάση πριν κοιμηθώ,αλλά ακόμα ξύπνιος-είναι(και οι περισσότερες μάλιστα στο χωριό μου ,νότια στα Αστερούσια,που η περιοχή εκεί είναι γενικότερα "ιδιαίτερη"):
-κάποια στιγμή πριν κοίμηθω άκουσα "εσωτερικά" ήχο κάποιας μηχανής και το αιθερικό μου σώμα να σηκώνεται ελαφριά..
-κάποια στιγμή ένιωσα σαν να γίνεται μια "επέμβαση" στο μυαλό μου.Λες και γινότανε χειρουργείο με λέιζερ ,με ανάλογη θερμοκρασία ..
-δυο-τρεις φορές ένιωσα λες και κάτι γινότανε στο αιθερικό μου σώμα.Μια ανακατασκεύη.Ευχάριστη αίσθηση και μάλιστα χάρηκα και ζήτησα νοεράθεραπεία εάν συμβαίνει κάτι
-μία φορά ανταλλάζαμε ρέικι με έναν φίλο και την ώρα που του έκανα "έβλεπα" πεντακάθαρα τεράστια πανέμορφα ιπτάμενα σκάφη στο σύμπαν αλλά και μάχη.Καταστροφές,συγκρούσεις και προσκρούσεις σε μετεωρίτες ή πλανήτες.Πολύ καθαρές εικόνες,ασύλληπτα σκάφη κάποια σαν πολιτείες,που όμως να μου πεις περίγραψε ένα δε μπορώ .Δε θυμάμαι λεπτομέρειες.Όταν τελειώσαμε του είπα"δεν είσαι από δω;" και μου απάντησε καταφατικά.Μάλιστα μου είπε ότι πολλοί δεν "είμαστε από δω".Μου είπε ότι υπάρχουν στο σύμπαν κάποιες μεγάλες εξωγήινες οντότητες αλλά με πιο πνευματική υπόσταση,σχεδόν άυλες με τις οποίες και συνδεόμαστε.Ισχύει;Δεν ξέρω.
-Τέλος.Φέτος το καλοκαίρι έγινε το πιο δυνατό.Είχα ζητήσει κάποια ένδειξη ένα απόγευμα .Το βράδυ πριν κοιμηθώ άκουσα καθαρά μέσα στο δωμάτιο(το κέντρο ήχου ήταν κάπου ψηλά) 12 ή 13 ήχους που αποτελούνταν από φωνήεντα.Οι πρώτοι μισοί περίπου δισύλλαβοι ,οι επόμενοι μονοσύλλαβοι και ταυτόχρονα με κοίμιζαν αισθητά.Φυσικά "μου πήγε να" και δεν κοιμήθηκα ,μόνο βγήκα στην αυλή και έκανα 2-3 τσιγάρα σερί γιατί τα χρειάστηκα λίγο.Αρχικά νόμιζα ότι ήταν κάτι πιο απόκοσμο γιατί γενικά το σπίτι εκεί έχει τα θεματάκια του.Την επόμενη μέρα το είπα σε μια φίλη "ιδιαίτερη" και μου είπε κατευθείαν"εξωγήινοι ήταν!να προσέχεις τι ζητάς γιατί ..κτλ κτλ !" και θυμήθηκα ότι όντως το απόγευμα πριν τους είχα "καλέσει" .Αυτό δεν το ήξερε πριν.

Να διευκρινίσω ότι δεν είμαι κάποιος γραφικός εξωγηινολάγνος.Ούτε έχω δει κάθε x files,αλιενοταινία και ότι σχετίζεται με ufo και θεωρίες συνομωσίας κτλ.Ίσα ίσα που τα βαριέμαι.Ναι μεν πιστεύω και έχω διαβάσει κάποια πράγματα αλλά μέχρι εκεί.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.