Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 08-11-14, 17:02
esmike Ο χρήστης esmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2013
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλιστα κατάλαβα, δεν χρειάζεται να συνεχίσεις. Οι γνωστές επιφανειακές ημιμάθειες που πιάνονται από εκλαϊκευμένες επιστημονικές θεωρίες ενός συγκεκριμένου κλάδου, της νευροψυχολογίας.
Τουλάχιστον άλλους κλάδους που ασχολούνται με τις νοητικές επιστήμες τους έχεις ακούσει έστω και σαν τίτλους ή έχεις μείνει στο πιο πιασάρικο που θα σε βοηθήσει να φορέσεις ταμπέλες "εσωτερικής ακαταστασίας" σε αυτά που δεν καταλαβαίνεις;

Ο "χώρος του μύθου της προσωπικής εμπειρίας", θα σου ζητήσει λοιπόν να μας αναφέρεις κι εσυ (αν θέλεις) τις επιστημονικές σου περγαμηνές βάση των οποίων εσύ κινείσαι με αστρονομικές ταχύτητες, ενώ εμείς μένουμε στο παρελθόν. Πρόσεχε, δεν θέλω άλλη μια Ευσταθία σε replay.

@xtabay

Δεν πιστεύω να αναφέρεσαι στον Marilyn Manson;
Επειδή αυτή ειναι μια προκλήτική συμπεριφορά κάποιου ατόμου που εμφανίζεται ως τιμητής των πάντων απ΄οτι καταλαβα απο την μικρή παρουσία εδω μέσα , θα σου υπενθυμίσω για μια ακόμα φορά την απάντηση μου , σε προηγούμενο μήνυμα μου, με την ελπίδα αυτή την φορά να συμορφωθείς.
Δεν θα ξανασχοληθώ μαζί σου , γιατί κατι δεν μ' αρέσει.

(15: 28) << Απ΄οτι κατάλαβα προσπαθείς με εναν μάλλον λανθασμένο τρόπο να θέσεις τα ορια της μεταφυσικής δικαιοδοσίας , αλλα και τα όρια του ποιος ειναι αυθεντία και ποιος οχι.
Εμφανίζεσαι δηλαδή ως αυτός που θα κρίνει τι ειναι σωστό και τι λάθος μέσα απο αυθαίρετα εσωτεριστικά κριτήρια .
Διατυπώνεις με απολυτη βεβαιότητα, τι είναι μεταφυσικό , τι οχι και ποιος έχει το δικαίωμα διατύπωσης γνώμης.>>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη esmike : 08-11-14 στις 17:10
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.