Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-08-08, 09:35
Qex Ο χρήστης Qex δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2008
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή παραμυθια κομιξ και η Αληθεια

Καλημερα σας...Διαβαζοντας ενα ενθετο στο ιντερνετ κ κανοντας καποιες σκεψεις κατελιξα κ θυμηθικα τα εξεις...
Σε ενα κομιξ που διαβαζα(παρακαλω μην λεμε ολα τα κομιξ μικι μαουσ) θυμηθικα μια αλλαγη στην ιστορια του οδυσσεα οπου τον παρουσιαζε σαν εναν τυχοδιοκτη οπου καθαρα απο τυχη κ φοβια κ ψεματα καταφερε να γυρησει στην πατριδα του κ να πει για το ολο "Ψεμα" που εζησε...
Και θα μου πειτε κ τι με αυτο?Αν το κειμενο αναφεροταν σε μεγαλητερη ηλικια ισος κ να μπορουσαμε να πουμε οτι εχει ενα ιδος σατυρας η ενα πολυ εξυπνο σαρκασμο που εγω τουλαχηστον δεν ειμαι σε θεση να καταλαβω.Αλλα απευθινετε σε ατομα ηλικιας κατω των 14 χρονων..
Χωρης να γνωριζω τον λογο στο μυαλο μου ηρθε το γνωστο σε ολους μας τραγουδι "Ενα μικρο καραβι" και μπαινοντας στο λογο που το αναφερω αυτο :
...κ τοτε ριχνουνε τον κληρο να δουνε ποιος θα φαγοθει...κ ο κληρος πεφτη στον ποιο νεο...."
Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα αυτη η ομη ρεαλιστηκη κ τοσο ζωντανη σκηνη της πεινας που ζησανε κ αναγκαστικανε να φανε εναν ανθρωπο μεσα σε ενα παιδικο τραγουδι που ολοι μας εχουμε τραγουδισει μου διμιουργει πολα ερωτηματα...

Υ.Γ.1 Συγνωμη αν η επιλογη της κατηγοριας ειναι λαθος κ αν ναι να μεταφερθει στην ποιο καταληλη

Υ.Γ.2 Και ενα δευτερο Συγνωμη για τα ορθογραφικα μου λαθει γιατι 1ον λογο χμ.. περιεργης παιδικης ηλικιας δεν ειχα κ την καταληλη δωμη και 2ον χρησιμοποιω εναλακτικο λειτουργικο (Ubuntu χωρις X server) κ δεν εχω την δυνατιτητα χρησεις κειμενογραφου για την διορθωση τους...
__________________
V.I.T.R.I.O.L. Go east...To my West nothing.....
http://forgreece.ucoz.com/
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.