Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-09-18, 21:08
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή πήρα μήνυμα θανάτου από πολύ μακρυά πρωτο μερος

πρόκειται για μια γυναίκα που με λάτρεψε και με αγάπησε παθολογικά την έλεγαν Νινα και εγώ σε αντάλλαγμα την πρόδωσα σκληρά την έδιωξα για κάποια άλλη που τελικά και εγώ προδόθηκα από την άλλη, την έστειλα να ζήση μόνη της στην δυστυχία από εκεί που ήρθε κάποτε από τον Καύκασο της Ρωσίας, ήταν ρωσοποντια ελληνικής καταγωγής
είχα να την δω 10 χρόνια αλλά έπερνα νέα της από τον γιο της ο οποίος εργάζεται στην Ελλάδα και μιλούσε συχνά μαζί της τηλεφωνικά
πολλές φορές του έλεγε ότι είχε μικροτσίπ στο κεφάλι της και επικοινωνουσε μαζί μου!
πάμε τώρα στο υπερφυσικό! η γυναίκα πέθανε στα 59 της, περίπου 25 Ιουνίου 2018 μετά από δίμηνη νοσήλια στο νοσοκομείο πιθανόν εγκεφαλικό
(εγώ δεν το ήξερα αλλά ούτε και ο γιος της τον οποίον και συγγενείς ενημέρωσαν τηλεφωνικά 2-3 μέρες μετά τα 40 του θανάτου της ,( έψαχναν το νούμερο του στα πράγματα της ),και αμέσως αυτός ενημέρωσε εμένα) το διάστημα αυτό της νοσηλείας της δηλαδή Μαιος Ιούνιος μου συνέβησαν ανεξήγητα γεγονότα δηλαδή άρχισα να την σκέφτομαι έντονα με πολύ λύπη κοίταγα παλιές φωτογραφίες μας, και θυμήθηκα πριν πολλά χρόνια στην ρωσια με πήγε στον τάφο του πατέρα της, τον οποίον ταφο , είδα σε ολοζώντανο όραμα κάτι σαν σκέψη που έκανα, ότι δηλαδή υπήρχε στον τάφο και φωτογραφία της και το όνομα της και εγώ της έβαζα λουλούδια! Το πιο σοβαρό όμως είναι ότι χρησιμοποιουσα πολύ σπάνια ένα εργαλείο που μου το είχε φέρει η ίδια από ρωσια ,όταν δούλευα με αυτό το εργαλείο δεν έλεγα ποτέ τίποτα! ούτε καν την σκεφτόμουνα αλλά στο διάστημα της νοσηλείας της δούλεψα με αυτό 3 φορές και βλέποντας το έλεγα την εξής φράση>>να σαι καλά Νίνα μου όπου και να σαι που μου έφερες αυτό το εργαλείο<< αυτό έγινε 2 φορές. την τρίτη φορά περίπου 25 Ιουνίου ημέρα που συμπίπτει με τον θάνατό της ,παίρνω το εργαλείο κάτι να φτιάξω και αμέσως βλέποντας το την θυμήθηκα και χωρίς να το θέλω, αντί να πω αυτό που έλεγα, είπα με λύπη >>θεός σχωρεστη!<< χωρίς να ξέρω ότι είχε πεθάνει και αμέσως έβριζα τον εαυτό μου ,λέγοντας μου τι βλακείες λέω ,αφού η γυναίκα ζει! όμως δεν ζούσε ! και εγώ δεν το ήξερα! το έμαθα 6 Αυγούστου
!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΓΥΡΙΖΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΚΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΣ !ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ? όποιος ξέρει να με βοηθήσει 6945288566 φίλιππος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filip : 20-09-18 στις 22:08
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-09-18, 21:40
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή πήρα μήνυμα θανάτου από πολύ μακρυά δευτερο μερος

άρχισα να την σκέφτομαι έντονα με πολύ λύπη κοίταγα παλιές φωτογραφίες μας, και θυμήθηκα πριν πολλά χρόνια στην ρωσια με πήγε στον τάφο του πατέρα της, τον οποίον είδα σε ολοζώντανο όραμα κάτι σαν σκέψη που έκανα, ότι δηλαδή υπήρχε στον τάφο και φωτογραφία της και το όνομα της και εγώ της έβαζα λουλούδια! Το πιο σοβαρό όμως είναι ότι χρησιμοποιουσα πολύ σπάνια ένα εργαλείο που μου το είχε φέρει η ίδια από ρωσια ,όταν δούλευα με αυτό το εργαλείο δεν έλεγα ποτέ τίποτα! ούτε καν την σκεφτόμουνα αλλά στο διάστημα της νοσηλείας της δούλεψα με αυτό 3 φορές και βλέποντας το έλεγα την εξής φράση>>να σαι καλά Νίνα μου όπου και να σαι που μου έφερες αυτό το εργαλείο<< αυτό έγινε 2 φορές. την τρίτη φορά περίπου 25 Ιουνίου ημέρα που συμπίπτει με τον θάνατό της ,παίρνω το εργαλείο κάτι να φτιάξω και αμέσως βλέποντας το την θυμήθηκα και χωρίς να το θέλω, αντί να πω αυτό που έλεγα, είπα με λύπη >>θεός σχωρεστη!<< χωρίς να ξέρω ότι είχε πεθάνει και αμέσως έβριζα τον εαυτό μου ,λέγοντας μου τι βλακείες λέω ,αφού η γυναίκα ζει! όμως δεν ζούσε ! και εγώ δεν το ήξερα! το έμαθα 6 Αυγούστου
!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΓΥΡΙΖΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΚΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΣ !ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ? όποιος ξέρει να με βοηθήσει 6945288566 φίλιππος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filip : 20-09-18 στις 21:45
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-09-18, 22:08
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Πήρες μήνυμα στο κινητό; Σε έχασα στο κείμενο...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-09-18, 22:17
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

στο μυαλό μου
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-09-18, 23:26
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από filip Εμφάνιση μηνυμάτων
στο μυαλό μου
και ξέχασα να γράψω ακόμα ότι 3 μήνες πριν πεθάνει την πήρα και τηλέφωνο και άκουσα την φωνή της μετά από τόσα χρόνια και δεν μίλησα το έκλεισα......... σαν κατι να μου έλεγε μέσα μου .....άκουσέ την για τελευταία φορά!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filip : 20-09-18 στις 23:29
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-09-18, 01:02
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από filip Εμφάνιση μηνυμάτων
και ξέχασα να γράψω ακόμα ότι 3 μήνες πριν πεθάνει την πήρα και τηλέφωνο και άκουσα την φωνή της μετά από τόσα χρόνια και δεν μίλησα το έκλεισα......... σαν κατι να μου έλεγε μέσα μου .....άκουσέ την για τελευταία φορά!
Δεν βλεπω κατι περιεργο σε ολα αυτα που λες, απλα ειχατε οι 2 σας μια δυνατη συνδεση οπως π.χ. εχουν πολλες μητερες με τα παιδια τους και οταν κατι παει στραβα το διαισθανονται

Ετσι κι εσυ ειχες την διαίσθηση οτι κατι δεν παει καλα.
Φυσικα δεν εχει αποδειχτει οτι υπαρχει αυτη η διαισθηση επιστημονικα αλλα πιστευω οτι στο μελλον μεσω της κβαντομηχανικης να αποδειχτει

Απο εμπειριες πολλοι ανθρωποι εχουν ζησει τα ιδια , ειναι ιδιο με το να σκεφτεσαι καποιον και να σε περνει τηλεφωνο την ιδια στιγμη.
Εχει συμβει σε πολλους οποτε ηρεμησε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-09-18, 05:14
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

αν αυτό δεν είναι περίεργο, δηλαδή να σκέφτεσαι έντονα κάποιον άνθρωπο που 10 χρόνια έζησες μαζί του και άλλα 10 να μην έχεις καμία επαφή μαζί του,και οι έντονες αυτές σκέψεις να σου προξενούν ψυχικά λύπη, να του τηλεφωνείς
για να τον ακούσεις ύστερα από τόσα χρόνια που περάσαν ,να του κάνεις ευχές για την υγεία του και λίγο μετά τον θάνατο του, που για τον οποίον δεν ήξερες τίποτα, να τον συχωρέσεις σαν να ήξερες ότι πέθανε ενώ δεν ήξερες τίποτα και μάλιστα από 2200 χιλιόμετρα μακρυά , τότε ποιο είναι το περίεργο? γιατί αυτό δεν έγινε άλλη χρονική στιγμή στο παρελθόν όπου τα πράγματα ήταν όλα καλά?
Εδω φαίνεται καθαρό ότι πρόκειται για ηλεκτρομαγνητικη εγγεφαλικη ακτινοβολία πληροφορίας ,άγνωστης συχνότητας και διαμόρφωσης, σήματος, που προφανώς μου εστηλε η ίδια την στιγμή του θανάτου της ,λόγω της αγάπης και του πάθους που μου είχε για να με ενημερώσει ότι πεθαίνει.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-09-18, 20:44
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από filip Εμφάνιση μηνυμάτων
αν αυτό δεν είναι περίεργο, δηλαδή να σκέφτεσαι έντονα κάποιον άνθρωπο που 10 χρόνια έζησες μαζί του και άλλα 10 να μην έχεις καμία επαφή μαζί του,και οι έντονες αυτές σκέψεις να σου προξενούν ψυχικά λύπη, να του τηλεφωνείς
για να τον ακούσεις ύστερα από τόσα χρόνια που περάσαν ,να του κάνεις ευχές για την υγεία του και λίγο μετά τον θάνατο του, που για τον οποίον δεν ήξερες τίποτα, να τον συχωρέσεις σαν να ήξερες ότι πέθανε ενώ δεν ήξερες τίποτα και μάλιστα από 2200 χιλιόμετρα μακρυά , τότε ποιο είναι το περίεργο? γιατί αυτό δεν έγινε άλλη χρονική στιγμή στο παρελθόν όπου τα πράγματα ήταν όλα καλά?
Εδω φαίνεται καθαρό ότι πρόκειται για ηλεκτρομαγνητικη εγγεφαλικη ακτινοβολία πληροφορίας ,άγνωστης συχνότητας και διαμόρφωσης, σήματος, που προφανώς μου εστηλε η ίδια την στιγμή του θανάτου της ,λόγω της αγάπης και του πάθους που μου είχε για να με ενημερώσει ότι πεθαίνει.

Ε περιπου το ιδιο λεω κι εγω οτι ειχατε μια συνδεση , κι εσυ συγκεκριμενα μια διαισθηση . Δεν εισαι ο μονος που εχει μια εμπειρια σαν αυτη αλλα ειναι παρα πολυ κοσμος που του εχει συμβει και για αυτο λεω δεν ειναι κατι περιεργο.
Ειναι γνωστο ακομα και στην επιστημη οτι οι ανθρωποι μπορουν να επικοινωνουν και τηλεπαθητικα και κανουν πειραματα πανω σε αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-10-18, 14:50
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

[QUOTE=Radical;133517]Ε περιπου το ιδιο λεω κι εγω οτι ειχατε μια συνδεση , κι εσυ συγκεκριμενα μια διαισθηση . Δεν εισαι ο μονος που εχει μια εμπειρια σαν αυτη αλλα ειναι παρα πολυ κοσμος που του εχει συμβει και για αυτο λεω δεν ειναι κατι περιεργο.
Ειναι γνωστο ακομα και στην επιστημη οτι οι ανθρωποι μπορουν να επικοινωνουν και τηλεπαθητικα και κανουν πειραματα πανω σε αυτο[/QU

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filip : 10-10-18 στις 15:09
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-10-18, 15:07
filip Ο χρήστης filip δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2018
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

σήμερα πήρα στα χέρια μου το πιστοποιητικο θανάτου της από Ρωσία τώρα το θέμα γίνεται ακόμα πιο πολύπλοκο διότι όταν είπα )) θεός σχωρεστη!(( χωρίς να ξέρω ότι είχε πεθάνει, ταιριάζει απόλυτα η ώρα του θανάτου της 14. 40 με την ώρα που το είπα ,όσο για την ημερομηνία θανάτου της που είναι 14 Ιουνίου 2018, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι έγινε την ίδια μέρα αλλά είμαι σίγουρος ότι την κατασκευή που έφτιαξα την παρέδωσα τις 20 Ιουνίου και λογικά την έφτιαξα μερικές μέρες νωρίτερα άρα ίσως και συμπίπτει και με την ημέρα θανάτου της
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.