Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-11-06, 06:11
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή Σχετικα με το τοπικ για το ΥΣΕΕ

Αγαπητε Μηνα και λοιποι φιλοι,κανω αυτη τη δημοσιευση για να εκφρασω τη γνωμη μου οτι ηταν λαθος σου να κλειδωσεις το συγκεκριμενο τοπικ και στους φιλους να πω καποια πραγματα για να κατανοησουν τη θεση και το σκεπτικο μου.

Κατ'αρχην στο μυνημα μου δεν χρησιμοποιω βαρεις χαρακτηρισμους για κανεναν που δε μου εδωσε το δικαιωμα.Του κου Ρασσια πχ δεν του προσαπτω τπτ,καθε αλλο,του μιλαω καλοπροαιρετα και του προσφερομαι να τον βοηθησω να καθαρισει το κινημα του απο ενα παρασιτο.Απο εκει και περα,επειδη δεν γνωριζω ουτε τον κο Ρασσια ουτε το ΥΣΕΕ,παρα μονο ειχα την ατυχια να συναντησω καποια...παραφωνια του,ανοιξα αυτο το τοπικ για συζητηση και προβληματισμο.Οπως αλλοι κατηγορουν την Εκκλησια,τους πολιτικους και τα κομματα,ή γενικα τα κρινουν,να συζητησουμε και για την πραγματικη εικονα του ΥΣΕΕ,πισω απο τις μασκες.Αν ειναι καθαροι εχει καλως.Εγω δεν παιρνω θεση προσωπικα.

Οσον αφορα το συγκεκριμενο ατομο,ειμαι αντρας,εχω μια ιστορια και δεν ανεχομαι απο κανενα ****** να μου το παιζει μουρη. *******************************!!!! Ετσι απλα,και δεν παιρνω πισω ουτε λεξη απο αυτα που ειπα.Ετσι ξηγιουνται οι αντρες.Οσοι ηταν παροντες στην συζητηση ξερουν καλα ποιος προσβαλε την προσωπικοτητα του αλλου και το επαιζε σερνικος πισω απο την ανωνυμια του. ********************! Ας ερθει να γνωριστουμε να πουμε 2 γλυκολογα...Εγω θα μιλησω και στο ΥΣΕΕ και θα απευθυνθω προσωπικα στον κο Ρασσια να βαλει μυαλο σε καποια προβατακια του,αν το επιθυμει φυσικα.Εγω ξερω κατι,οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος.Για σοφρωνιστικους λογους παντα!

ΥΓ:Αγαπητε Μηνα,ουτε αυριο θα μπορεσω να δω τα πραγματα με καθαρο μυαλο,δεν ειναι ευκολο να "καθαρισει" αυτο το μυαλο και δεν γουσταρω κ ολας.Μ'αρεσει να σκεφτομαι και να πραττω με παθος!
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Solon Aimonas Eautou : 12-11-06 στις 00:38 Αιτία: Διαγραφή υβριστικών εκφράσεων.
  #2  
Παλιά 11-11-06, 13:43
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Μια διευκρινηση προς αποφυγη παρεξηγησεων.Αγαπητε Μηνα με συγχωρεις αλλα εχεις πεσει σε μια αντιφαση.Στο ποστ σου στο θεμα γραφεις οτι το συγκεκριμενο ατομο ειναι απλα μελος του φορουμ του ΥΣΕΕ ενω σε ιδιωτικη μας συνομιλια μου ειπες ξεκαθαρα οτι ειναι κανονικοτατο μελος του ΥΣΕΕ.Τι εκ των 2 συμβαινει;Για να μη δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις στο κοσμο ετσι;
__________________
Chaos is my life - Exploited
  #3  
Παλιά 11-11-06, 18:40
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Εκανα σημερα την καταγγελια στην αγορα του ΥΣΕΕ και περιμενω ευαισθητοποιηση και ανταποκριση.Θα σας ενημερωνω απο εδω για την πορεια της υποθεσης.
__________________
Chaos is my life - Exploited
  #4  
Παλιά 11-11-06, 23:12
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Οι πρωτες αντιδρασεις απο τη δημοσιευση της καταγγελιας μου ηταν οι...απλυτως αναμενομενες!Τα 2 πρωτα ατομα που μου απαντησαν κυριολεκτικα φανηκε να επεσαν απο τα συννεφα,αρνουνταν να πιστεψουν αυτα που υποστηριζα και μου εκαναν αρκετες ερωτησεις για το αν ημουν 100% σιγουρος γι'αυτα που εγραφα.Οταν τους δειξω τα στοιχεια θα αλλαξουν γνωμη και προβλεπω...να τους παιρνουν με τις πετρες!Ο κος Ρασσιας παντως,δεν γνωριζω αν εχει υποψην του το συγκεκριμενο θεμα,παντως δεν εχει ερθει σε επαφη μαζι μου μεχρι στιγμης...
__________________
Chaos is my life - Exploited
  #5  
Παλιά 12-11-06, 00:59
JustAnotherGoneOff Ο χρήστης JustAnotherGoneOff δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-06-2005
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Πάλι καλά που έσωσα τους υβριστικούς χαρακτηρισμούς προς τον Γιώργο Πήττα. Θα επιληφθεί ο ίδιος σύντομα επί του θέματος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JustAnotherGoneOff : 12-11-06 στις 00:59
  #6  
Παλιά 12-11-06, 01:22
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Κυριε δικηγορε του Πηττα,για ποιους προσβλητικους χαρακτηρισμους μιλας;Μαλλον τα εχεις μπλεξει λιγο αγορι μου...
__________________
Chaos is my life - Exploited
  #7  
Παλιά 11-11-06, 23:26
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή Συγγνώμη κιόλας...

Μπαίνω τελείως αδιάφορα πλέον στο φόρουμ, λόγω συνήθειας, συμπάθειας και μπας και δώ κανένα ενδιαφέρον τόπικ και όντως πετυχαίνω κανένα πού και πού. Από συμμετοχή ούτε λόγως, τα χουμε ξαναπεί.

Αλλά τι γίνεται ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό? Μπήκα σήμερα και εκτός του τραγικού τόπικ για το μολών λαβέ και κατι άλλα παρόμοιου περιεχομένου, βλέπω έναν μπλάκ πλάνετ χωρίς μαζεμό, να βρίζει από δώ και από κεί, να κάνει πόστ για προσωπικές του κόντρες και θέματα που αποσχολούν μόνο αυτόν, να απειλεί δημοσίως πάλι προσωπικούς του εχθρούς. Και πραγματικά χέστικα τι θα γράψει και τι θα πεί ο οποιοσδήποτε μπλάκ πλάνετ, δεν θα χαρακτηρίσουν εμένα τα δικά του τερτίπια, για άλλους χτυπάει η καμπάνα.

Το θέμα είναι τα διαφορετικά μέτρα και σταθμά που υπήρχαν-υπάρχουν σε αυτό το φόρουμ. Γιατί όταν δέχεσαι να δημοσιευτούν κείμενα του ύφους 'ΘΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ' μετά δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς για προστασία ποιότητας σβήνοντας κάποια άλλα μηνύματα. Αυτομάτως έχεις χάσει κάθε δικαίωμα στην λογοκρισία (η όπως αλλιώς θέλετε πείτε το το επιλεκτικό κόψιμο μηνυμάτων). Αυτομάτως άμα το κάνεις κινείς υποψίες ή αυτογελοιοποιήσε. Αν κάποιοι είναι ευαισθητούληδες σε μηνύματα που αφορούν προσωπικές κόντρες και έχουν βαλθεί να τα εξαφανίσουν από προσώπου γής, καλό θα είναι να πετάνε ότι βλέπουν μπροστά τους και να μην κάνουν επιλογή.

Συγκεκριμένα σήμερα έγραψα δύο μηνύματα σαφέστατα ειρωνικά για κάποια μέλη τα οποία όμως είναι εδώ για να απαντήσουν αν το θέλουν αναλόγως. Δεν επιτέθηκα σε κάποιον που δεν βρίσκεται εδώ ο οποίος κάποτε με έβρισε σε κάποιο αλλο τσάτ και βρήκα ευκαιρία να του τα χώσω. Ούτε απείλησα κανέναν ότι θα του σπάσω την μούρη, ούτε χρησιμοποίησα βρισιές κλπ κλπ.
Και ως δια μαγείας, χωρίς καμμία προειδοποίηση από κανεναν συντονιστή, από το πουθενά και ξαφνικά, σβήστηκαν. Δεν υπήρξαν ποτέ. Εξαφανίστηκαν!

Και σε ρωτώ Μηνά και ρωτώ εσένα γιατί με σένα από όλους τους συντονιστές έχω μιλήσει κάποιες φορές στο msn και δεν θέλω να τα λέμε πάλι από εκεί. Τι σόι αστείο είναι αυτό? Πες μου μια λογική εξήγηση σε αυτήν την επιλεκτική λογοκρισία και στην ανοχή που δείχνει το φόρουμ σε ορισμένα άτομα τα οποία εν τέλει τι σχέση έχουν με τους συντονιστές και απολαμβάνουν τέτοια ανοχή? Είπαμε μιά οικογένεια είμαστε και φίλοι γινόμαστε, αλλά μην το χέσουμε κιόλας!

Αν δεν μας θέλετε να μας το πείτε στα ίσια και όχι μέσω τέτοιων πρακτικών.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
  #8  
Παλιά 12-11-06, 00:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Λοιπον για να ηρεμησουμε λιγο γιατι αρκετα το μπαχαλεψαμε σημερα το φορουμ και οι υπολοιποι δε φταιμε σε τιποτα...Που τα ειδες τα δυο μετρα και τα δυο σταθμα cosmic?Δεν κλειδωθηκε (και θα παψει να υπαρχει σε λιγο) το τοπικ του πλανητη που δημιουργηθηκε μονο και μονο εξ'αιτιας ενος τσακωμου του με εναν χρηστη, καπου στο irc?
Το κλειδωσα αμεσα γιατι η κοινοτητα δεν εχει καμια δουλεια να ασχολειται με τους εξω-φορουμικους διαξιφισμους του πλανητη και με το κατα ποσο σχετικο ειναι ενα μελος του ΥΣΕΕ με τον αθεϊσμο .Σε οτι αφορα το νεο τοπικ που ανοιξε αμεσως μετα στην κατηγορια "Γενικα για την Ομαδα Gateway-Προτασεις-Κριτικη", ο καθενας κρινεται απο τα λεγομενα του.Εαν οι υπολοιποι χρηστες εκριναν το θεμα εξοχως σημαντικο, θα ειχαν ηδη συμμετασχει στο νεο τοπικ που ανοιχτηκε , παρ'ολα αυτα εγω βλεπω ακομη τον πλανητη να συνεχιζει να κυνηγαει μονος του τον αορατο εχθρο του και πραγματικα λυπαμαι πολυ. Εαν ειναι να υπαρξει παρεμβαση απο τους συντονιστες θα υπαρξει αμεσα.
Αλλα και η δικη σου συμπεριφορα cosmic δεν ειναι λιγοτερο κατακριταια.Παραδεχτηκες μονος σου οτι αδιαφορεις για τα τεκταινομενα στο φορουμ και μονο εαν δεις κατι ενδιαφερον παρεμβαινεις. Μεταφραζω το παραπανω, λεγοντας οτι το μονο ενδιαφερον που βρισκεις πλεον στο φορουμ ειναι το σπορ των μονοφραστικων -συνηθως- καρφιων που ριχνεις με την πρωτη ευκαιρια σε διαφορους χρηστες με τους οποιους δε συμφωνεις ιδεολογικα. Το βρισκεις ορθο αυτο; Ποιος εχει την ορεξη να ανοιγονται ξαφνικα καυγαδες στη μεση των συζητησεων;

Η ανωριμοτητα σε ολο της το μεγαλειο σημερα...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
  #9  
Παλιά 12-11-06, 00:51
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω τι λεει η διαδυκτιακη πορδη,γιατι ειναι χασιμο χρονου.Εκανε η μυγα κ...ο και εχεσε τον κοσμο ολο...Δε μας ενδιαφερει η γνωμη σου αγαπητε,για μια ακομα φορα ασχολεισαι με τους τυπους και δεν μπαινεις στην ουσια,βασικα φτανεις μεχρι εκει που η επιφανειακη σου αντιληψη των πραγματων σου επιτρεπει.Ισως πρεπει οι συντονιστες να σβησουν καποιες εκφρασεις που ειπα πανω σε παθος,αν και δεν αλλαζει κατι ουσιαστικα,γι'αυτο και δεν με ενδιαφερει.Εγω παντως αν ημουν συντονιστης θα σε ειχα πεταξει απο το φορουμ,μετα απο τοσες ευκαιριες που εχεις παρει και δεν εχεις δειξει κανενα σημαδι βελτιωσης στο να συζητας επι της ουσιας,κανενα δειγμα κοινωνικοτητας.Και αυτο φυσικα δεν θα το εκανα για τιμωρια αλλα για το δικο σου καλο μηπως απο την αποριψη σου περασει απο το μυαλο οτι κατι δεν παει καλα με σενα και καπου πρεπει να αλλαξεις...

Παρέμβαση από το συντονιστή Άπαν@Σάμος.
Απόκρυψη υβριστικών χαρακτηρισμών.
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apan@samos : 12-11-06 στις 09:54
  #10  
Παλιά 12-11-06, 00:55
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Και εγω Μηνα πραγματικα λυπαμαι για την αχαριστια που δειχνεις στο προσωπο μου.Σε παρακαλω και εσενα να μην σχολιαζεις πραγματα που δεν γνωριζεις.Και δε μου λες,γιατι αποφευγεις να απαντησεις αντρικια στην ερωτηση που σου κανω;;;;ΑΙΔΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 12-11-06 στις 00:59
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.