Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Επιθυμείτε να είναι δυνατή η λειτουργία διαγραφής ενός μηνύματος από τα μέλη;
Ναι, επιθυμώ να είναι ενεργή η λειτουργία αυτή 11 35,48%
Όχι, δεν επιθυμώ να είναι ενεργή η λειτουργία αυτή 20 64,52%
Ψήφισαν: 31. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-07-06, 11:36
Το avatar του χρήστη mika
mika Ο χρήστης mika δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Από τη στιγμή που κάποιος απαντά σε ένα θέμα σημαίνει ότι επιθυμεί να "ακουστεί" η άποψή του. Και αφού κάποιος μπορεί να τροποποιήσει το μήνυμά του δεν υπάρχει λόγος αυτό να διαγραφεί. Διαφορετικά όποιος είναι να γράφει κάτι, εκφράζοντας έτσι την άποψή του και μετά να το μετανιώνει καλύτερα να μην απαντά από την αρχή σε κάποιο θέμα. Η διαγραφή οποιουδήποτε μηνύματος σε ένα θέμα, σίγουρα θα προκαλέσει αλλοίωση του θέματος αυτού.
Τώρα, αν ένας χρήστης θέλει να διαγράψει ένα μήνυμά του, μπορεί να το ζητήσει από τους συντονιστές. Δεν χρειάζεται ο καθένας μας να έχει αυτή τη δυνατότητα και όλη την ώρα να γράφουμε και να σβήνουμε μόνοι μας (γιατί αυτό θα συμβεί!)...
__________________
Την ημέρα που ένας άνθρωπος θα μπορεί να χαμογελάσει σε έναν άλλο άνθρωπο...
να τον αγκαλιάσει, να τον θεωρεί αδερφό του...
μόνο τότε θα κυριαρχήσει η ειρήνη στη γη.



  #12  
Παλιά 04-07-06, 12:20
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Οι δημοσκοπήσεις είναι καλές και δίνουν την τάση των ανθρώπων, όταν εκείνες γίνονται με σωστό τρόπο. Το ερώτημα της δημοσκόπησης είναι εντελώς λανθασμένο… Τι πάει να πει να είναι δυνατή η λειτουργία διαγραφής ενός μηνύματος από τα μέλη; Εξ αρχής αυτή ήταν η λειτουργία του Edit; Και αν ναι γιατί δεν ήταν delete;
Νομίζω ότι το ερώτημα εκβιάζει το αποτέλεσμα.
Όχι δεν θέλω να είναι δυνατή η λειτουργία διαγραφής ενός μηνύματος από τα μέλη, θέλω να είναι ενεργό το edit.

Αυτά τα θεωρώ ψευτοδιλλήματα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 04-07-06 στις 12:24
  #13  
Παλιά 04-07-06, 12:27
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή Εχει το πνευμα ιδιοκτητη;

Το σωμα εχει ιδιοκτητη;
Εξαρταται απο ποια πλευρα το δουμε.
Νομιζως πως νομικος-υλικος το σωμα μας, το υλξικο μας σωμα, ΔΕΝ μας ανηκει, γι αυτο και αν πας να αυτοκτονησης και δεν τα καταφερεις θα τιμωρηθεις.
Το ηθικο διδαγμα για μενα ειναι πως αν ειναι να κανεις κατι καντο σωστα!
Αλλιως την εβαψες.
Προσωπικα ειμαι αντιθετος με την αυτοκτονια(που απτεται θεμα ενδιαφεροντος της ομαδας).(αλλο η θυσια)
Για το δε πνευμα εν αντιθεση ισως με το σωμα, πιστευω οτι ΔΕΝ εχει ιδιοκτητη.
Ως εκ τουτου και τα δημιουργηματα που ειναι προιον πνευματος ΔΕΝ φερουν ιδιοκτητη.
Το δημιουργημα ομοιαζει του δημιουργου.
ή αν θελετε ο δημιουργος εχει την ικανοτητα να δημιουργησει μονο τον εαυτο του ή υπο αυτον.
Ποτε κατι διαφορετικο απο αυτον.
Διαφορα ως προς το ειδος οχι ως προς την ποιοτητα.
Ο ανθρωπος απο τι αποτελειται;
Αναλογος το πως αντιλαμβανομαστε οτι ειναι η δημοσιευση αναλογος απανταμε νομιζω.
Στο θεμα δικαιωματος διαγραφης ή οχι των δημοσιευσεων μας.
Συν αναλογος και πως θωρουμε το φορουμ.
Αν το φορουμ το βλεπουμε ως ''συζητηση'' τοτε οπως σε μια συζητηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις κατι που ειπες και να πεις τον ακροατη σου να κανει delete ετσι και στο φορουμ.
Αν το βλεπεις οπως ειπωθηκε (γραφτηκε) απο τον vagkri σαν εφημεριδα, τοτε παλι οπως σε αυτην, δεν μπορεις να αλλαξεις κατι που γραφτηκε.
Για λογους καθαρα ''υλιστικους''
Βεβαια οπως ρωτησε και ο agaliarep γιατι οχι εγω αλλα να μπορει καποιος αλλος;
Σωστα.
ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ να μην μπορει να γινει διαγραφη μηνυματων.
ο σωμα εχει ιδιοκτητη;
Εξαρταται απο ποια πλευρα το δουμε.
Νομιζως πως νομικος-υλικος το σωμα μας, το υλξικο μας σωμα, ΔΕΝ μας ανηκει, γι αυτο και αν πας να αυτοκτονησης και δεν τα καταφερεις θα τιμωρηθεις.
Το ηθικο διδαγμα για μενα ειναι πως αν ειναι να κανεις κατι καντο σωστα!
Αλλιως την εβαψες.
Προσωπικα ειμαι αντιθετος με την αυτοκτονια(που απτεται θεμα ενδιαφεροντος της ομαδας).(αλλο η θυσια)
Για το δε πνευμα εν αντιθεση ισως με το σωμα, πιστευω οτι ΔΕΝ εχει ιδιοκτητη.
Ως εκ τουτου και τα δημιουργηματα που ειναι προιον πνευματος ΔΕΝ φερουν ιδιοκτητη.
Το δημιουργημα ομοιαζει του δημιουργου.
ή αν θελετε ο δημιουργος εχει την ικανοτητα να δημιουργησει μονο τον εαυτο του ή υπο αυτον.
Ποτε κατι διαφορετικο απο αυτον.
Διαφορα ως προς το ειδος οχι ως προς την ποιοτητα.
Ο ανθρωπος απο τι αποτελειται;
Αναλογος το πως αντιλαμβανομαστε οτι ειναι η δημοσιευση αναλογος απανταμε νομιζω.
Στο θεμα δικαιωματος διαγραφης ή οχι των δημοσιευσεων μας.
Συν αναλογος και πως θωρουμε το φορουμ.
Αν το φορουμ το βλεπουμε ως ''συζητηση'' τοτε οπως σε μια συζητηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις κατι που ειπες και να πεις τον ακροατη σου να κανει delete ετσι και στο φορουμ.
Αν το βλεπεις οπως ειπωθηκε (γραφτηκε) απο τον vagkri σαν εφημεριδα, τοτε παλι οπως σε αυτην, δεν μπορεις να αλλαξεις κατι που γραφτηκε.
Για λογους καθαρα ''υλιστικους''
Βεβαια οπως ρωτησε και ο agaliarep γιατι οχι εγω αλλα να μπορει καποιος αλλος;
Σωστα.
ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ να μην μπορει να γινει διαγραφη μυνηματων.
  #14  
Παλιά 04-07-06, 12:29
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Βρε Θοδωρή υπάρχει κι άλλη δημοσκόπηση για το edit!!

Μην κρίνεις τόσο βιαστηκά....

Αν θες κι άλλη ψηφοφορία ζήτα το.
__________________
Εις το επανιδείν...
  #15  
Παλιά 04-07-06, 13:03
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agaliarep
Οι δημοσκοπήσεις είναι καλές και δίνουν την τάση των ανθρώπων, όταν εκείνες γίνονται με σωστό τρόπο. Το ερώτημα της δημοσκόπησης είναι εντελώς λανθασμένο… Τι πάει να πει να είναι δυνατή η λειτουργία διαγραφής ενός μηνύματος από τα μέλη; Εξ αρχής αυτή ήταν η λειτουργία του Edit; Και αν ναι γιατί δεν ήταν delete;
Νομίζω ότι το ερώτημα εκβιάζει το αποτέλεσμα.
Όχι δεν θέλω να είναι δυνατή η λειτουργία διαγραφής ενός μηνύματος από τα μέλη, θέλω να είναι ενεργό το edit.

Αυτά τα θεωρώ ψευτοδιλλήματα

Καλα ρε Θοδωρη το μηνυμα μου δεν το διαβασες;


Παράθεση:
Υ.Γ Η αλλη ψηφοφορια στο http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=1505

Φανταζομαι οτι για κατι τετοια περιστατικα πρεπει να ειναι ενεργη η λειτουργια της διαγραφης απο τους χρηστες
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 04-07-06 στις 13:05
  #16  
Παλιά 04-07-06, 13:13
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Τόσα χρόνια με αυτό μεγαλώσαμε "τα γραφτά μένουν". Θα αλλάξει και αυτό?

Να μην μπορούν να διαγραφούν μηνύματα από ΚΑΝΕΝΑΝ. Ο καθένας κρίνεται για ότι γράφει.

Υ.Γ. Ζητώ να διαγραφεί το μήνυμα της Antoniaς!
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
  #17  
Παλιά 04-07-06, 13:41
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mika
Από τη στιγμή που κάποιος απαντά σε ένα θέμα σημαίνει ότι επιθυμεί να "ακουστεί" η άποψή του. Και αφού κάποιος μπορεί να τροποποιήσει το μήνυμά του δεν υπάρχει λόγος αυτό να διαγραφεί. Διαφορετικά όποιος είναι να γράφει κάτι, εκφράζοντας έτσι την άποψή του και μετά να το μετανιώνει καλύτερα να μην απαντά από την αρχή σε κάποιο θέμα. Η διαγραφή οποιουδήποτε μηνύματος σε ένα θέμα, σίγουρα θα προκαλέσει αλλοίωση του θέματος αυτού.
Τώρα, αν ένας χρήστης θέλει να διαγράψει ένα μήνυμά του, μπορεί να το ζητήσει από τους συντονιστές. Δεν χρειάζεται ο καθένας μας να έχει αυτή τη δυνατότητα και όλη την ώρα να γράφουμε και να σβήνουμε μόνοι μας (γιατί αυτό θα συμβεί!)...
Συμφωνώ απόλυτα με την Mika! Αυτά ακριβώς ήθελα να επισημάνω κ εγώ. Το κάθε μέλος του φόρουμ αυτού ανοίγει θέματα, βλέπει συζητήσεις κ απαντάει όπου κ όπως νομίζει! Αλλά, όπως πολύ σωστά αντιλαμβάνεστε, πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια. Γιατί να έχει τη δυνατότητα το μέλος να διαγράφει τις απαντήσεις του; Για ποιο λόγο; Άλλωστε, γι αυτό υπάρχουν οι συντονιστές για να συντονίζουν τις συζητήσεις. Αν τυχόν κάποιο μύνημα θα θέλει διαγραφή ή τροποποίηση θα το κάνει ο συντονιστής.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
  #18  
Παλιά 04-07-06, 14:15
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Ok. Λάθος. Βιάστηκα. Μάλλον είμαι λίγο προκαταλημένος τις τελευταίες μέρες…
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ Μηνά, αλλά γενικά νομίζω ότι δεν πρέπει να επιτρέπεται η διαγραφή, αν και θέλει πολύ συζήτηση. Δεν παίρνω θέση σε αυτό. Η διαφωνία μου άλλωστε δεν ήταν εξαρχής για την μη διαγραφή ή το αντίθετο.
Ζητώ συγνώμη.
  #19  
Παλιά 04-07-06, 15:22
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Εξ αρχής ήμουν κάθετα αντίθετος με την διαγραφή μυνημάτων από τα μέλη.
Πιστεύω πως είναι θέμα σεβασμού (όχι μόνο στους κανόνες της κοινότητας, αλλά και στους εαυτούς μας τους ίδιους.). Δηλαδή τι πάει να πει διαγράφω τα posts μου; Δε καταλαβαίνω...

Η δυνατότητα επεξεργασίας είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα, αν και εκεί τα όρια (μεταξύ βλακείας και υπευθυνότητας ), δεν είναι γενικά αλλά τις τελευταίες μέρες τείνουν να γίνουν δυσδιάκριτα.. Και αυτό δε μας τιμά καθόλου .

Σε πρώτη φάση θα συμφωνήσω με τον agaliarep, για το μοναδικό λόγο ότι εδώ και ένα χρόνο που είμαι εγώ τουλάχιστον μέλος, αντίστοιχο θέμα δε δημιουργήθηκε ποτέ και μάλιστα δεν μου είχε περάσει καν από τη σκέψη, τι προβλήματα θα μπορούσε ένα χρόνο μετά να προκληθούν από αυτή τη δυνατότητα (edit).

Το γεγονός πιστεύω είναι ένα (και έχει να κάνει με τον σεβασμό εν γένει... ): Αν κάποιος, ο όποιος , θέλει να τα κάνει όλα "τανα-που" ,θα μπορέσει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Το θέμα είναι γιατί να υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο;;;

Είναι μια κοινότητα του μεταφυσικού ,,, και το τελευταίο διάστημα ασχολούμαστε με το πόσο μ@λ@κες μπορούμε να γίνουμε, (όλοι μας)... ανεξαιρέτως (και αυτοί που τα κάνουν και όλοι οι υπόλοιποι που ασχολούμαστε με αυτά,,, και βέβαια και εγώ τώρα... ).

Δεν επιθυμώ την διαγραφή, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το edit.
Αν είναι εφικτό φίλε nocturnal, ας βγουν τελείως τα πεδία που μιλούν για "αιτίες διαγραφής" κλπ.
Αν δεν είναι, ε τότε ας κάνουμε όλοι τον κόπο, όποτε κρίνουμε πως κάτι από προηγούμενα posts μας πρέπει να αλλαχθεί, ας στέλνουμε π.μ. σε κάποιο συντονιστή και να δρομολογείται έτσι η κατάσταση.

Αυτά
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsilof : 04-07-06 στις 15:35
  #20  
Παλιά 09-07-06, 01:54
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Να κάνω ένα τελευταίο σχόλιο πάνω σε αυτό το θέμα. Στην κατηγορία της FanasyGate προτείνω να μπορούν οι χρήστες να μπορούν να τα διαγράψουν, γιατί εκεί πραγματικά ό,τι γράφουν αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία των ίδιων. Πως το λένε... Copyright ©!!!
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.