Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Στα ίχνη της Πυθέας > Θρύλοι και παραδόσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-08-07, 18:46
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Συγγνώμη ρε παιδιά βλέπετε να έχω γράψει πουθενά στο θέμα <<λέτε όλοι χαζομάρες>>. Ορκίζομαι πως εγώ δεν το βρήκα. Και το είπα και στο μπιζέλι. Δεν έγραψα εγώ κάτι τέτοιο. Συγγνώμη και αλήθεια δεν το έγραψα αυτό
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-08-07, 19:40
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Για να κλείσει το θέμα με το ποιος έγραψε τι ,παραθέτω ένα screenshot με τη δημοσίευση που διέγραψε ο συντονιστής xontro_mpizeli



Η διεύθυνση IP του διεγραμμένου post ταυτίζεται με αυτή που χρησιμοποίησες στο άμεσα προηγηθέν.

Δεν υπάρχει θέμα,κάποιος που είχε πρόσβαση στο υπολογιστή σου έκανε αυτή την άστοχη δημοσίευση.Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα απλά λίγο περισσότερη προσοχή.Δε νομίζω ότι "ακουμπάνε" κανένα, τέτοιες αφοπλιστικές κρίσεις...

Παρακαλώ για ο,τιδήποτε άλλο να χρησιμοποιηθούν προσωπικά μηνύματα.Τα άσχετα posts θα διαγραφούν μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα.
Καλή συνέχεια.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-08-07, 09:10
Το avatar του χρήστη echosan
echosan Ο χρήστης echosan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Πάντως είναι ένα πανέμορφο σπίτι και είναι κρίμα που κάποιος, έστω και το κράτος (ναι καλά) δεν το επισκευάζει.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-06-08, 22:44
Το avatar του χρήστη pain of salvation
pain of salvation Ο χρήστης pain of salvation δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2008
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

θα ήθελα να παραθέσω μια προσωπική εμπειρία. σε ηλικία 13-14 χρονών υποθέτω πως ήμουν, πήγαινα κατασκήνωση στο μάτι (δε θυμάμαι που είναι και ακριβός ) εκεί λοιπόν ειχα βρει ένα δωμάτιο-φυλακή θα το έλεγα, γεμάτο ανθρώπινους σκελετούς και στον γύρο χώρο από το σπιτάκι αυτό κόκαλα ανθρώπων. προσπάθησα πολλές φορές να μπω αλλά δε μπορούσα να σπάσω της αλυσίδες και τα παράθυρα είχαν κάγκελα. θα ήθελα jovitaki να ψάξω να το βρω αυτό πάλι!!!! .
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-06-08, 22:55
Το avatar του χρήστη Jovitaki
Jovitaki Ο χρήστης Jovitaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-07-2007
Περιοχή: Athens...
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι οτι στην εξερευνηση μου με την Οφηλια στο συγκεκριμενο σπιτι δεν βρηκαμε ιχνος ανθρωπινης παρουσιας εκτος απο καποιες γατες.
Αυτο που λες φιλε pain ειναι συνταρακτικο...
ειναι δυνατον να πεθαναν ανθρωποι και να μην θαφτηκαν?
σε ενα δωματιο-φυλακη?και κανεις δεν τους αναζητησε?
Θα σου προτεινα να ανοιξεις ενα θεμα να μας παρουσιασεις την εμπειρια σου και αν μπορεις να βρεις το σπιτι αυτο ξανα με φωτογραφικο υλικο...
__________________
The fish doesn't think
The fish is mute, expressionless
The fish doesn't think because the fish knows everything...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-06-08, 10:34
Το avatar του χρήστη Fallen angels
Fallen angels Ο χρήστης Fallen angels δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-06-2008
Περιοχή: Θεσ/νικη, Ελλαδα
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

το κτίριο που απεικονίζετε στις φωτογραφίες το έχω δει πολλές φορές.
Δίπλα στο σχολείο μου υπάρχει ένα κτίριο που έχει νεοκλασσικά στοιχεία και το σχολείο μου επίσης
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-06-08, 13:14
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2008
Περιοχή: from Beyond...
Μηνύματα: 409
Προεπιλογή

το στυλ είναι όντως ευρωπαϊκο! Λέγεται νεο-μπαρόκ με νεορομαντικά στοιχεία (ιδιαίτερο μανιεριστικό στυλ που καθιερώθηκε στη νοτιοδυτική μεσόγειο π.χ. Ισπανία τέλη 18ου και επανέκαμψε μέσα 19ου)αν κρίνω και από τις υποτυπώδεις "πολεμίστρες" στο ταβάνι του κτιρίου...

Μάλλον το'χω πετύχει σε μια βόλτα μου στη περιοχή,χρόνια πριν! Απλά τότε,δεν είχα δώσει τη δέουσα σημασία-καθότι δεν άκουσα κάτι σχετικό με το εν λόγω σπίτι...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-07-08, 18:44
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ------

Συγχωρήστε μου την λίγο άσχετη παρέμβαση, αλλά ασυναίσθητα, έτσι όπως το είδα στις φωτογραφίες, μου θύμισε ένα παρόμοιου στύλ σπίτι στη Νεα Κρήνη της Καλαμαριάς, το οποίο επίσης θεωρείται στοιχειωμένο, αλλα του τρώνε τη δόξα άλλα σπίτια..
Νομίζω παρ'ολα αυτά όμως ότι μπορεί να υπάρχουν πολλοί ρεαλιστικοί λόγοι για να είναι εγκατελειμμένο, κι όχι απαραίτητα ένα πνεύμα, η μια αρνητική μορφή ενέργειας, ή οτιδήποτε άλλο..
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-07-08, 22:03
Lady Nina Ο χρήστης Lady Nina δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή

Αναφερόμενη στο post του φίλου "pain of salvation" θα ήθελα να επισημάνω ότι η περιοχή Μάτι τουλάχιστον συνορεύει, (αν δεν είναι μέρος- για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρη), με το δήμο Νέας Μάκρης. Η ακριβής τοποθεσία του μπορεί να βρεθεί και με τη βοήθεια του Google Earth.
Όσον αφορά το κυρίως θέμα τώρα, μήπως θα μπορούσες να διαφωτίσεις σε σχέση με την τοποθεσία του σπιτιού που ανέφερες; Λογικά, θα πρέπει να ήταν κοντά στην κατασκήνωση που πήγαινες. Ήταν κάποιος άλλος παρόν στην ανακάλυψή σου;
Να τονίσω ότι δεν είναι υποχρεωτικό να απαντήσεις, απλώς εξέφρασα ορισμένες απορίες.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-07-08, 23:51
Το avatar του χρήστη Mystictear
Mystictear Ο χρήστης Mystictear δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jovitaki
...... αν και θεωρει αρκετα ορθολογιστη τον εαυτο του δυσκολευεται να περασει μπροστα απο αυτο το σπιτι σαν κατι να τον διωχνει μακρια οπως ετσι νιωθω και εγω........


Κι αν αντί για αποστροφή, νιώθει έλξη? (απλή απορία που μου γεννήθηκε διαβάζωντας το θέμα...
Πέρασα από το σπίτι πριν 5 χρόνια, βράδυ, και θα έλεγα ότι με μαγνήτισε αμέσως το μέρος............
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.