Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-01-06, 18:27
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Μεχρι στιγμης ολα αυτα το μονο που προσφερουν ειναι τροφη για φανατικους της συνομοσιολογιας και για συγγραφεις χωρις εμπνευση.. δεν υπαρχουν αποδηξεις, παρα φωτογραφιες εντελος επεξεργασμενες.. η ακομα και πραγματικες φωτογραφιες σκηνοθετημενου background. Ειναι λοιπον φανερο οτι καπιοι θελουν κατι να πουν για καπιο λογο.. που μαλλων οδεβει προν την παραφροσυνη..
Ισως να εχουν ομως δικιο, πραγμα που συμενει πως οι πραγματικοι υπευθινοι ειναι "απιαστα" μυαλλα με το σκεπτικο οτι κανουν καλα την δουλεια τους (αποπροσανατολισμος)
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-06, 19:39
rokko74
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλε Giorgos έχεις να μας δείξεις κάποια φωτογραφία από αυτές?? Είμαι περίεργος να τις δω.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-01-06, 20:30
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Κανε Google search Dulce+Images η Dulce+photos και θα βρεις μπολικες......
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-01-06, 08:42
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Δεν θέλω να σχολιάσω αν είναι πραγματικό ή όχι απλά να πω ότι αν ο Χιτλερ με μεγάλη ευκολία έβαζε τους Εβραίους στους κλίβανους, στους θαλάμους αερίων, αν άνθρωποι σαν τον Σεχίδη πολύ έξυπνοι, μάλλον υπερβολικά έξυπνοι καθαρίζουν όλοι την οικογένεια τους και την εξαφανίζουν, αν οι Αμερικανοί βομβαρδίζουν άμαχο πληθυσμό….κτλ.
Δεν είναι καθόλου μα καθόλου παράξενο να κάνουν τέτοια πειράματα και πιστεύω ότι ανεξάρτητα με την βάση, τους εξωγήινους και όλα αυτά, τέτοια πειράματα γίνονται καθημερινά.
(Τον Σεχίδη τον αναφέρω γιατί ποτέ κανείς δεν έμαθε τί έκανε τα πτώματα, αλλά και γιατί ποτέ κανείς δεν αποδείχθηκε οτι είναι παράφρον)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 05-01-06 στις 08:44
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-01-06, 17:46
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Αν και οι γνώσεις που έχω για τη συγκεκριμένη βάση είναι εξαιρετικά περιορισμένες και ίσως κάποιος άλλος να σας ενημέρωνε καλύτερα από εμένα, θα ήθελα να καταθέσω την άποψή μου.
Πιστεύω ότι σε πάρα πολλές περιπτώσεις (αλλά όχι σε όλες), το "εξωγήινο ζήτημα" και οι φημολογούμενες συνεργασίες των γήινων με τους εξωγήινους δεν είναι τίποτε άλλο από ένα μέσο άσκησης ψυχολογικής βίας στις μάζες. Χρησιμοποιώ τον όρο "μάζες", που θεωρώ υποτιμητικό και συνήθως αποφεύγω, για να διακρίνω τις ομάδες ατόμων εκείνες που συνηθίζουν να μη σκέφτονται λίγο παρακάτω από όσα τους επιβάλλονται και συνήθως καταπίνουν αμάσητο καθετί που τους προσφέρεται. Δεν μπορώ να γνωρίζω πέρα από κάθε αμφιβολία ότι δεν υπάρχουν τέτοιες συνεργασίες και βάσεις που πραγματοποιούνται αυτά και ίσως και άλλα, ακόμα χειρότερα πειράματα, οπότε δεν το επιβεβαιώνω αλλά και δεν το αποκλείω. Πιστεύω, όμως, ότι η πλειοψηφία αυτών των φημολογιών είναι υποκινούμενη από κέντρα εξουσίας, πολιτικής και μη, που εξυπηρετούν δολιότερους σκοπούς. Η επέμβαση αυτών των φημολογιών στο Συλλογικό Ασυνείδητο θεωρώ ότι είναι ολέθρια για την ψυχική υγεία των ανθρώπων, φαινόμενο που δεν είναι τόσο έντονο στην Ελλάδα αλλά κυρίως σε χώρες που υποτίθεται ότι δραστηριοποιούνται όλες αυτές οι βάσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-01-06, 00:31
rokko74
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Πιστεύω, όμως, ότι η πλειοψηφία αυτών των φημολογιών είναι υποκινούμενη από κέντρα εξουσίας, πολιτικής και μη, που εξυπηρετούν δολιότερους σκοπούς.
Δηλαδή τι εννοείς? Τι σκοπούς?
Ποιό το κέρδος έαν κάποιοι διαδίδουν τέτοιες φήμες?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-01-06, 10:14
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Πολλούς και διάφορους σκοπούς, κυρίως ψυχολογικούς, όπως έχω αναφέρει και παραπάνω. Έχω την εντύπωση ότι αν πραγματικά γίνονται τέτοια πειράματα, θα γίνονται σε βάσεις που πραγματικά θα είναι κρυφές και κανείς δεν θα τις ξέρει. Το Dulce και η Περιοχή - 51 θα μπορούσαν να είναι απλές "βιτρίνες", να αποπροσανατολίζουν δηλαδή τους ερευνητές από τις πραγματικές βάσεις.
Έπειτα, μπορεί να είναι μια τακτική ενός νέου "ψυχρού πολέμου". "Προσέξτε", δηλαδή, "έχουμε συνάψει μυστικές συμφωνίες με τους εξωγήινους, μας έχουν δώσει υπερτεχνολογία που ανά πάσα στιγμή μπορεί να στρέψουμε εναντίον σας". Έπειτα, μετά από κάθε μείζον περιστατικό (βλέπε Τσουνάμι, για παράδειγμα), φροντίζουν να διασπείρουν φήμες ότι δεν είναι ένα απλό φυσικό γεγονός αλλά η δοκιμή ενός νέου εξωτικού υπερόπλου. Αποδέκτες αυτών των φημολογιών είναι οι μυστικές υπηρεσίες των αντιπάλων εθνών που υποχρεώνονται να ψάξουν ένα τέτοιο ενδεχόμενο.
Στον ψυχολογικό τομέα, οι φημολογούμενες σχέσεις με εξωγήινα έθνη λειτουργούν όπως παλιότερα οι "Θεϊκές" διαδοχές των αρχόντων. Τότε ήταν ελέω Θεού, τώρα είναι ελέω εξωγήινων. Με το φόβο που καλλιεργείται στις μάζες, μόνο κερδισμένοι μπορούν να βγουν. Φοβηθείτε τρομοκρατικά χτυπήματα, άρα θα δεχτείτε να σας παρακολουθούμε, να σας επιβάλλουμε τρομονόμους, να σας συλλαμβάνουμε προληπτικά. Φοβηθείτε έξαρση χαμένων επιδημιών άρα θα κατευθύνουμε το εμπόριο όπως μας συμφέρει, φοβηθείτε στρατιωτική ανάπτυξη άλλων κρατών και θα εγκρίνετε αυξήσεις στα στρατιωτικά κονδύλια και μιλιταριστική επέμβαση σε τρίτες χώρες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-01-06, 10:22
rokko74
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Μιχάλης νομίζω ότι με κάλυψε η απάντηση σου. Την βρίσκω λογικότατη. Και συμφωνώ ότι εαν υπάρχουν τέτοιες βάσεις θα είναι τόσο καλά κρυμένες που ούτε οι ίδιοι δεν θα τις βρίσκουν. Αύτη η area 51 ειδικά την ξέρει όλη η γή. Τι σόι μυστική βάση είναι???
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-01-06, 10:01
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Θα ήθελα να προσθέσω και άλλη μια παράμετρο. Όλες αυτές οι φιλολογίες που αναπτύσσονται για μέρη που υπάρχει "μεταφυσική" δραστηριότητα, όπως στις γύρω από την Area - 51 περιοχές, στο Λοχ Νες, στη βάση Dulce, στους "στοιχειωμένους" πύργους της Σκωτίας και αλλού, γίνεται μια τεράστια εμπορική εκμετάλλευση, που αποφέρει ένα γιγάντιο οικονομικό έσοδο στους κατοίκους και στους επιτήδειους. Ορδές τουριστών, ερευνητών, περίεργων τύπων, οπαδών του New Age και άλλων, σπεύδουν εκεί και ακουμπάνε τα πολύτιμα λεφτά τους. Στην Ελλάδα, από την άλλη, όχι μόνο δεν γίνονται διάσημα τέτοια μέρη αλλά φροντίζουμε οι ίδιοι να τα κρατάμε μυστικά. Δεν λέω ότι πρέπει να κάνουμε κάτι αντίστοιχο αλλά νομίζω πως η εμπορική εκμετάλλευση είναι άλλη μια παράμετρος που πρέπει να λάβουμε υπόψη.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-01-06, 13:39
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Θα είναι τόσο καλά κρυμμένες οι βάσεις που δεν θα τις ξέρει κανείς ή πολύ εμφανείς για να μην το πιστεύει κανένας.
Πάντως σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι τέτοιες πληροφορίες θα άφηναν να τους ξεφύγουν αλλά ακόμα και αν γινόταν θα «διόρθωναν» το πρόβλημα.
Πάντως εγώ πιστεύω ότι αν διαρρέανε τέτοιες πληροφορίες για μένα π.χ. Θα δημιουργούσα 200 άλλες προφανέστατα ψεύτικες πληροφορίες για να υποβαθμίσω τις αλήθειες.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.