Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-01-16, 23:59
leocharis Ο χρήστης leocharis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή Άγγελοι; Όνειρα

Καλησπέρα
Τις τελευταίες δύο νύκτες βλέπω παράξενα όνειρα.
1. έτρεχα να ξεφύγω από κάπου (δεν θυμάμαι από που) και άρχισα να κουνάω τα χέρια (λες και το είχα έμφυτο) έβγαλα άσπρα φτερά αγγέλου και πέταξα. Ένιωσα στην κυριολεξία να ανεβαίνω και ένα "πόνο" στο στήθος λες και η ψυχή μου έβγαινε από το σώμα μου. Πριν να φύγω από εκείνο το σημείο ένας τύπος ήταν χάμω και φώναζε βοήθεια και τον πήρα μαζί μου.
2. ήμουν στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κάπνιζα (βραδάκι ήταν) όταν είδα στον ορίζοντα κάτι φωτεινές "μπάλες" να "χορεύουν" στον αέρα. Φοβήθηκα και προσπάθησα να ανοίξω την πόρτα αλλά δεν μπορούσα. Τότε μια από αυτές τις μπάλες ανέπτυξε ταχύτητα και ερχόταν προς εμένα. Τότε είδα ότι δεν ήταν μπάλες αλλά μεγάλα "πουλιά". Όταν ήρθε και κάθισε πάνω μου κατάλαβα ότι δεν ήταν ούτε πουλιά αλλά κάτι άλλο, που όμως δεν μπορούσα να διακρίνω χαρακτηριστικά, πέραν από την χρυσή τους λάμψη.

Τρελά όνειρα ε; Άρχισα όμως να προβληματίζομαι γιατί ούτε κουρασμένος ξαπλώνω για ύπνο, ούτε κάτι άλλο ανάλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μήνυμα. Σας έτυχε κάτι παρόμοιο; Ή κάποιος από εσάς μπορεί να με βοηθήσει;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-01-16, 17:38
valkiria Ο χρήστης valkiria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Τι συναισθήματα σου προκαλουν αυτά τα όνειρα?έχει σημασία αυτό,για να προσδιορίσεις σε πρώτη φάση αν κατι προερχεται από θετικές πηγες
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-01-16, 18:36
leocharis Ο χρήστης leocharis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Καλησπέρα valkiria
ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου.
Το 1ο όνειρο μου προκάλεσε ανάμεικτα συναισθήματα. Από απελευθέρωση μέχρι και φόβο λόγω του "πόνου" που ένιωσα. Το 2ο όνειρο καθαρά φόβο. Είμαι αρκετά προβληματισμένος καθώς δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μήνυμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι και πολύ φυσιολογικά όλα αυτά
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-01-16, 19:30
greekfighter98 Ο χρήστης greekfighter98 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2015
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Νομίζω πως μπορείς να στοχαστείς πάνω στα όνειρα σου για να μάθεις τι κρύβουν και ακόμα να προσευχηθείς στον Θεό για να σε βοηθήσει και να σου δώσει φώτιση να τα ερμηνεύσεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greekfighter98 : 10-01-16 στις 19:30
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-01-16, 20:54
valkiria Ο χρήστης valkiria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leocharis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα valkiria
ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου.
Το 1ο όνειρο μου προκάλεσε ανάμεικτα συναισθήματα. Από απελευθέρωση μέχρι και φόβο λόγω του "πόνου" που ένιωσα. Το 2ο όνειρο καθαρά φόβο. Είμαι αρκετά προβληματισμένος καθώς δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μήνυμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι και πολύ φυσιολογικά όλα αυτά
Να σαι καλά φιλε..
Θα σου πρωτεινα αρχικά να χαλαρωσεις..επειδη από όσα παραθετεις αντιλαμβάνομαι ότι γενικά δεν είχες ποτέ συχνές επαφές με τέτοιου είδους φαινόμενα,είναι φυσιολογικό να φοβήθηκες..
Ο άνθρωπος γενικά φοβάται το άγνωστο,το ξενικό,το πρωτόγνωρο.αυτό που δεν του είναι οικείο.
Μπορώ να σου δώσω κάποιες πιθανές πάντα απαντήσεις...
Έχω την εντύπωση πως σε πρώτη φάση πρέπει πράγματι να βγηκες όπως λες από το σώμα σου,ότι πρόκειται δηλαδή για μια πραγματική εξωσωματική εμπειρία,ή αλλιώς ασυνείδητη αστρική προβολή..
Σε αυτές τις καταστάσεις ο άνθρωπος μπορεί πράγματι να έρθει σε επαφή με οντότητες,ή ακόμη και με δικές του σκεπτομορφες που μπορουν να προβληθούν από τον ίδιο...ο τύπος που σου φώναξε βοήθεια ήσουν εσύ...και ο ανώτερος εαυτός σου έσπευσε να ενισχύσει...
Τώρα στο δεύτερο όνειρο,αν ήταν όνειρο,θεωρώ ότι τα πουλιά που είδες είναι κάποιες σκέψεις σου που θέλουν να ''πετάξουν'' ώστε να δημιουργησεις καταπληκτικά πράγματα(χρώμα χρυσό)αλλά κάτι σε εμποδιζει να κανείς τα βήματα για την επίτευξη τους, ίσως να είναι και φόβος από την μεριά σου..
Στο λέω αυτό γιατί αν ήταν πραγματικά άγγελοι θετικοί θα σε είχαν βάλει σε μια κατάσταση απόλυτης γαλήνης.... Αν ήταν αρνητικές οντότητες δεν θα παρουσιάζονταν σε εσενα με χρυσά φτερά..

Πρέπει να σου πω ότι στο αστρικό συναντάς οτιδηποτε ανάλογος με το επίπεδο που εχεις ανεβασει την συνείδηση σου..
Επίσης θα συμφωνησω και με τον greekfighter..ζητά φώτιση και σιγά σιγά θα μάθεις να ερμηνευεις και μονος το υποσυνείδητο σου...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valkiria : 10-01-16 στις 21:45
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-01-16, 01:41
leocharis Ο χρήστης leocharis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2015
Μηνύματα: 34
Προεπιλογή

Προσπαθώ να χαλαρώσω η αλήθεια αν και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι λίγο. Δεν εννοώ φοβάμαι τα όνειρα ίσως με πείτε χαζό αλλά φοβάμαι μην νιώσω ξανά εκείνο τον "πόνο" που "αποχωριζόμουν" το σώμα μου. Όταν πέφτω για ύπνο αυτό σκέφτομαι. Τι ακριβώς είναι η αστρική προβολή; Είδα κάποια πράγματα στο φόρουμ αλλά δεν κατάλαβα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-01-16, 09:22
valkiria Ο χρήστης valkiria δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-05-2014
Μηνύματα: 79
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leocharis Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπαθώ να χαλαρώσω η αλήθεια αν και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι λίγο. Δεν εννοώ φοβάμαι τα όνειρα ίσως με πείτε χαζό αλλά φοβάμαι μην νιώσω ξανά εκείνο τον "πόνο" που "αποχωριζόμουν" το σώμα μου. Όταν πέφτω για ύπνο αυτό σκέφτομαι. Τι ακριβώς είναι η αστρική προβολή; Είδα κάποια πράγματα στο φόρουμ αλλά δεν κατάλαβα.
Είναι μια κατάσταση κατά την οποία το ψυχικό σώμα ''ταξιδεύει'' εκτός του φυσικού..είναι ένα σύνηθες φαινόμενο που μπορεί να συμβεί πολλές φορές κατά την διάρκεια του ύπνου..ωστόσο εφόσον δεν το έχεις επιδιώξει μην φοβάσαι..στο σημείο του ομφαλού υπάρχει ή αόρατη ασημένια χορδή που ενώνει το φυσικό σώμα με το ψυχικό και δεν υπάρχει περίπτωση απολυτου διαχωρισμου ποτε πριν τον καθορισμένο χρόνο..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valkiria : 11-01-16 στις 10:00
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.