Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-06-05, 09:46
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Thumbs up Αστρικό Ταξίδι

Ας ξεκινησουμε ενα ταξιδι ενα ταξιδι μυστηριου που ειναι αραγε ενα ταξιδι σε αλλους κοσμους (αστρικα πεδια) η ειναι ενα ταξιδι στο υποσυνειδητο του μυαλου μας?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ : 24-06-05 στις 17:55
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-06-05, 13:53
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Ειναι ταξιδι του μυαλου μας, εχοντας βρει και χρησιμοποιει την πυλη συνδεσης με το μυαλο των παντων με το οποιο ειναι σε επαφη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-06-05, 15:04
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cHrIsToS1
Ειναι ταξιδι του μυαλου μας, εχοντας βρει και χρησιμοποιει την πυλη συνδεσης με το μυαλο των παντων με το οποιο ειναι σε επαφη.
Εγώ νομίζω οτι το αστρίκο ταξίδι δεν εχεί σχέση με την οργανική υλη του σώματος στην οποια ανηκει και το μυαλό που ειναι μερος της.Κατα την γνωμη μου και την εμπειρια που ειχα κάποτε ειναι ταξίδι της ψυχης μας η εαν θέλετε του αστρίκου σώματος.Τώρα θα αναρωτιεστε πως γίνετε να ταξιδευει η ψυχη μας και να επανερχετε στο φυσικο σώμα.Οπως εχουμε το φυσικο μας σώμα εχουμε και το αστρικό η αιθερικό σωμα το οποιο κατα την διαρκεια της ζωης μας επικοινωνει με το φυσικο με την λεγομενη ασημενια χορδη η οποια εχει την θεση της στον ομφαλο.Οταν κοπει η ασημενια χορδη επερχετε ο θανατος και η απελευθερωση του αστρικου σωματος η της ψυχης.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ : 13-10-05 στις 14:27
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-06-05, 09:23
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

γιατι ταξιδια μιλαμε;;
Αναψυχης, για δουλειες ή για εκπαιδευτικους λογους;;;
Δηλαδη λες οτι δεν υπαρχει συνδεση ψυχης και μυαλου;;;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-06-05, 10:40
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cHrIsToS1
γιατι ταξιδια μιλαμε;;
Αναψυχης, για δουλειες ή για εκπαιδευτικους λογους;;;
Δηλαδη λες οτι δεν υπαρχει συνδεση ψυχης και μυαλου;;;
Φιλε μου μπορεις να μου εξηγησης σε ποιο μερος του μυαλου(εγκεφαλου) βρισκετε η μνημη και η συνειδηση και πως γινετε οταν κανουν αφαιρεση τμηματος του εγκεφαλου καποιου να θυμαται τα παντα αυτος στον οποιον εγινε η αφαιρεση?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ : 14-06-05 στις 11:44
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-06-05, 01:48
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Πρώτα από όλα να πω εγώ τι θεωρώ το αστρικό πεδίο (κάτι το οποίο πηγάζει από τα όσα διάβασα και ενδιαφέρθηκα να μάθω).

Το αστρικό πεδίο είναι το συναισθηματικό πεδίο. Ο κόσμος που δεν στηρίζεται στο χώρο ή το χρόνο αλλά στο συναίσθημα και την «μορφή» της ενέργειάς του. Για παράδειγμα… Κατά τον ίδιο τρόπο που εδώ τα βασικά σωματίδια της ύλης συνδυάζονται δημιουργώντας ολοένα και πολυπλοκότερες μορφές, έτσι και τα συναισθήματα εκεί συνδυάζονται δημιουργώντας περιπλοκότερες μορφές … σαν τα χρώματα πάνω στο νερό που έχει πέσει λάδι.

Το αστρικό ο καθένας το αποκωδικοποιεί με γνώμονα την νοητική κατάσταση (κατάσταση του νου) εξαρτάται από τον παρατηρητή το τι βλέπει αλλά όχι το τι συναίσθημα του προκαλείται από αυτό που βλέπει ή αντιλαμβάνεται.

Πολύ συνοπτικά λοιπόν.. αυτό αντιλαμβάνομαι σαν αστρικό. Θέλω ωστόσο να ακούσω κι άλλες απόψεις. Δε σημαίνει ότι αυτό που λέω είναι και το σωστό.. αλλά πρέπει να υπάρχει μια βάση προκειμένου να μιλήσουμε για περίπατο στο αστρικό.
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-06-05, 07:38
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Γιατι δεν το λες σκετο ενεργειακο;;
με καταλληλη εκπαιδευση αποκτας ...... ανοσια στα συναισθηματα, αυτο σημαινει οτι δεν μπορεις να εισελθεις στο ''αστρικο'' πεδιο;;;
Αφου το λες κιολας '' ο κοσμος που στηριζεται στο συναισθημα και στην μορφη της ενεργειας του''
το συναισθημα δηλαδη μετατρεπεται σε ενεργεια ή η ενεργεια αναλογος την ''μορφη'' που εχει μετατρεπεται και στο αντιστοιχο της συναισθημα;;; (και αναλογος την ''εκπαιδευση'' που εχει ο καθενας)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-06-05, 20:08
Geowolf Ο χρήστης Geowolf δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-06-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 480
Προεπιλογή

Φίλε paul με μπέρδεψες λίγο. Ποια η σχέση του αστρικού ή συναισθηματικού πεδίου με το νου; Τα συναισθήματα όταν συνδυάζονται δημιουργούν πολυπλοκότερα συναισθήματα ή κάτι άλλο; Τα συναισθήματα είναι μορφές ενέργειας;
__________________
ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-06-05, 21:32
Το avatar του χρήστη lucid
lucid Ο χρήστης lucid δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-11-2004
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
Ας ξεκινησουμε ενα ταξιδι ενα ταξιδι μυστιριου που ειναι αραγε ενα ταξιδι σε αλλους κοσμους (αστρικα πεδια) η ειναι ενα ταξιδι στο υποσυνειδητο του μυαλου μας?
Για μενα ειναι ενα ταξιδι σε αλλους κοσμους που οσο "καλλιεργησει" καποιος τη ικανοτητα του να ταξιδευει στο αστρικο πεδιο τοσο πιο πολλα κερδιζει.
Δυστηχως εχω παρατησει αυτη την ικανοτητα μου κ εχω παψει να ασχολουμε λογο ελειψης χρονου κ αλλων παραγοντων αλλα θα ηθελα πολυ σε καποια φαση της ζωης μου να ξανασχοληθω με μεγαλυτερη επιμονη κ υπομονη αυτη τη φορα.
Κ οταν αναφερω πιο πανω τη φραση "ικανοτητα μου" δεν εννοω οτι εχω κατι ξεχωριστο απο τους αλλους,απλα μου ΕΤΥΧΕ να εχω ακουσια α.π κ αυτο γινοταν σχεδον σε καθημερινη βαση κατα τη διαρκεια του μεσημεριανου υπνου μου για ενα 2μηνο περιπου.
Αυτο που με κουρασε κ τα ψιλοπαρατησα ηταν οτι δεν μπορουσα να βγω εξω απο το δωματιο μου στο οποιο εκανα συνηθως α.π.Ηθελα να ταξιδεψω κ εξω απο τον χωρο μου να παω σε μερη που δεν εχω ξαναπαει οπως το εχουν καταφερει ατομα που εχουν εξασκηθει κ εχουν ασχοληθει πολυ με το θεμα της α.π.
Ειναι βαρετο για ενα 2μηνο να μπορεις να κινηθεις μονο στον χωρο σου κ δεν εφτανε μονο αυτο ειχα κ μερικες οντοτητουλες να μου πεταγονται απο το πουθενα....κ φυσικα τρομαζα κ ξυπνουσα κ μου χαλουσαν την προσπαθεια μου να εξερευνησω το...χωρο τους(?)
Αλλα θελει αρκετη εξασκηση καθαρο μυαλο κ επιμονη για να το πετυχεις κ δυστηχως ειναι 3 πραγματα που δεν τα "εχω" τωρα για να συνεχισω την προσπαθεια μου.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-06-05, 17:41
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Ο χρήστης ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Περιοχή: Ν.ΙΩΝΙΑ
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Το οτι δεν μπορεις να προχωρησεις την αστρικη αναζητηση περα απο το δωματιο σου πιστευω οτι οφειλετε σε καποια ανασφαλεια που εχεις και υπαρχει καποιος φραγμος στο υποσυνειδητο σου που δεν αφηνει το αστρικο σωμα σου να κινηθει παραπερα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.