Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 12-03-09, 23:15
kalia Ο χρήστης kalia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2005
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Το τράνταγμα είναι η αρχή του διαχωρισμού αλλά η ανησυχία σταματά το διαχωρισμό ,απαιτείται απόλυτη εσωτερική γαλήνη
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 12-03-09, 23:20
ilias1972 Ο χρήστης ilias1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2009
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Ευχαριστώ kalia

το ότι μου συνέβαινε και πιο παλιά εξηγήτε κάπως?
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 13-03-09, 16:33
kalia Ο χρήστης kalia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2005
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Όλα όσα περιγράφεις είναι όλα συμπτώματα αστρικής προβολής απλά εσύ από κάποια ίσως εσωτερική σου διεργασία η επειδή δεν είσαι ακόμη έτοιμος δεν την έχεις εμπιστευθεί.Υπομονή επιμονή για κενό νου από σκέψεις και προσπάθεια να είσαι πάντα ενήμερος στη στιγμή
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 16-03-09, 18:50
Panagiotis79 Ο χρήστης Panagiotis79 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-01-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παιδιά να ρωτησω κάτι?

Μπορείς κάποιος μέσω της αστρικής προβολής, να "ταξιδέψει" και στον χρόνο?

Δηλαδή να μπορέσει να πάει να δει το παρελθόν του?
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 18-03-09, 09:58
ilias1972 Ο χρήστης ilias1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2009
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή 5η διάσταση, αστρικά ταξίδια και εξωγήινοι

Ρίξτε μια ματιά στα παρακάτω

Ένας διδάκτωρ πολιτικός μηχανικός με πλούσια ακαδημαϊκή και επιχειρηματική καριέρα άφησε τη θέση και το μισθό του και ασχολείται πλέον με ζωγραφική και με τα μεταφυσικά. Ζωγραφίζει έπειτα από διαλογισμό. Σε αστρικά ταξίδια που είχε λέει ότι έρχεται σε επαφή με εξωγήινους οι οποίοι τον έχουν πληροφορήσει ότι η γη αυτη τη στιγμή είναι σε μεταβατικό στάδιο για την 5η διάσταση.

Αξίζει όμως τον κόπο να διαβάσετε όλο το κείμενο για αυτά που τα αναφέρει στο site του για να έχετε ολοκληρωμένη άποψη για τα όσα αναφέρει και μετά το κουβεντιάζουμε.

http://www.vpalmas.com/artmine5000/II_2D.htm

http://www.vpalmas.com/artmine5000/II_2D1.htm

http://www.vpalmas.com/artmine5000/II_2D2.htm
Επεξεργασία / Διαγραφή μηνύματος
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 18-03-09, 21:25
kalia Ο χρήστης kalia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2005
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis79
Παιδιά να ρωτησω κάτι?

Μπορείς κάποιος μέσω της αστρικής προβολής, να "ταξιδέψει" και στον χρόνο?



Δηλαδή να μπορέσει να πάει να δει το παρελθόν του?




ναι μπορεί αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνει γιατί το αστρικό περισσότερο χρησιμεύει για γνώση παρά για άσκοπο χάσιμο χρόνου
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 19-03-09, 20:56
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalia
Δεν έχει κανένα απολύτως μυστήριο και κανένας απολύτως κίνδυνος δεν υπάρχει.
Θα διαφωνήσω διότι πολλές φορές υπερεκτιμάμε τις δυνατότητές μας.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalia
Απλά άμα φοβηθείς επιστρέφεις πίσω λίγο απότομα.
Ο υπερβολικός τρόμος όμως μπορεί να σου προκαλέσει καρδιακή προσβολή, ή και διανοητική διαταραχή.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalia
αρνητικές προσωπικότητες όπου προσπαθούν να σε αποπροσανατολίσουν αλλά με έναν πολύ απλό τρόπο και έχοντας και την πίστη ότι είναι πολύ αδύνατες και δεν μπορούν να μας κάνουν κακό ,τις αγνοούμε και συνεχίζουμε.
Επανέρχομαι στις δύο παραπάνω παραθέσεις μου...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalia
Επίσης μπορούμε να πάμε να βρούμε κάποιο αγαπημένο μας πρόσωπο αν ανησυχούμε ότι στην υγεία του δεν είναι καλά.
Δεν πιστεύω πως αυτός είναι λόγος να κάνει κάποιος αστρική προβολή από την στιγμή που μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalia
Επίσης να συναντήσουμε αστρικούς συνταξιδιώτες η να θελήσουμε π.χ να πάμε στις πυραμίδες να μάθουμε τι ήταν και να μπούμε στο εσωτερικό τους .Η οποιαδήποτε άλλη γνώση μας είναι απαραίτητη,άσκοπα δεν βγαίνουμε ποτέ γιατί τότε χάνουμε απλά πολύτιμο χρόνο και γνώσεις
Επίσης δεν θεωρώ σημαντικούς τους λόγους αυτούς για να γίνει α.π.

Σε γενικές γραμμές και κατά την προσωπική μου άποψη πάντα, όσο να προσπάθησα να βρω κάποιον λόγο για να επιμείνω στην α.π. πέραν της περιέργειας δεν βρήκα. Πιστεύω ότι ο μεγαλύτερος κίνδυνος της α.π. δεν είναι η σωματική και ψυχική ακεραιότητα που αν έχεις μεγάλο αυτοέλεγχο το ξεπερνάς άλλα ότι μπορεί ο ταξιδιώτης να πέσει σε πλάνη παίρνοντας ψευδής και λαθεμένες γνώσεις ως αληθής με επακόλουθο την ψυχική διαταραχή (κάτι που είδα σε κάποιον που ασχολιόταν όχι με α.π. αλλά με υπνωτισμό)
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 20-03-09, 15:28
Το avatar του χρήστη eloxim69
eloxim69 Ο χρήστης eloxim69 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Περιοχή: Σπάρτη
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

[QUOTE=Raistlin]Θα διαφωνήσω διότι πολλές φορές υπερεκτιμάμε τις δυνατότητές μας.



Ο υπερβολικός τρόμος όμως μπορεί να σου προκαλέσει καρδιακή προσβολή, ή και διανοητική διαταραχή.


Επανέρχομαι στις δύο παραπάνω παραθέσεις μου...



Δεν πιστεύω πως αυτός είναι λόγος να κάνει κάποιος αστρική προβολή από την στιγμή που μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του.
Διαφωνώ πλήρως με τις απόψεις σου. Είσαι σίγουρος ότι έχεις πραγμ/σει αστρικό ταξίδι?
Αλλο το αστρικό ταξίδι και άλλο η ύπνωση.Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει στο αστρικό ταξίδι είναι ο φόβος με τις φιγούρες που μπορείς να νιώσεις και τίποτα άλλο.Εχεις πολλά να δεις και να μάθεις αν καταφέρεις να κάνεις αστρικό ταξίδι στις ανώτερες σφαίρες
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 20-03-09, 16:42
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Φίλε eloxim69, όπως διευκρίνισα και πριν ότι είπα είναι προσωπική μου άποψη με βάση τις εμπειρίες μου καθώς και άλλων ατόμων που μου τις εμπιστεύθηκαν, και δεν προσπαθώ να τις επιβάλω σε κανέναν. Είχα κάποιες εμπειρίες α.π. που όμως δεν είμαι 100% σίγουρος για το αν ήταν πραγματικές επειδή τις κατάφερα μέσω συνειδητού ονειρέματος (κάτι που θεωρώ πάρα πολύ ωραίο να καταφέρει κανείς).
Όλοι μιλάνε για γνώση που θα αποκτήσει κάποιος με την τάδε τεχνική ή με την άλλη. Ποτέ όμως δεν άκουσα κάποιον να λέει, έμαθα αυτό κι εκείνο παρά μόνο θεωρίες. Η γνώση αποκτάται και με άλλους τρόπους πιο φυσικούς. Πέρα από αυτό επιμένω στην περίπτωση πλάνης που μπορεί να πέσει εύκολα κάποιος είτε γιατί υπερεκτιμάμε τις δυνατότητές μας, είτε γιατί τυφλωνόμαστε από κάτι που θέλουμε πάρα πολύ χωρίς να δίνουμε βάση σε άλλα πράγματα με αποτέλεσμα μπορεί κάποιος να μας κοροϊδέψει (μιλώντας και στην καθημερινή ζωή)
Την ύπνωση την ανέφερα ως παράδειγμα μιας και όλοι την θεωρούν και <επιστημονικά> ακίνδυνη.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 20-03-09, 16:57
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Question Μερικές απορίες

Παιδιά, μιας και φαίνεται ότι το έχετε ψάξει αρκετά το θέμα και αφού όλοι σας εξασκείτε αστρική προβολή, μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα; Καταρχήν, κατά τη διάρκεια της αστρικής προβολής έχετε πλήρη πνευματική διαύγεια ή βρίσκεστε σε μια (ημι)ονειρική κατάσταση; Επιπλέον, αισθάνεστε πλήρως αποκολλημένοι από το υλικό σας σώμα ή κατά κάποιο τρόπο αστρικό/αιθερικό και υλικό σώμα επικοινωνούν;
Είναι δύο απορίες που θέλω εδώ και καιρό να ρωτήσω και από περιέργεια και λόγω του ότι πριν από λίγο καιρό είχα μια παράξενη και ανεπανάληπτη (για εμένα) εμπειρία όταν κοιμόμουν και προσπαθώ να καταλάβω τί ήταν.

Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.