Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #311  
Παλιά 05-01-15, 17:28
Ercolobus Ο χρήστης Ercolobus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2015
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Αστρολογία ΚΑΙ Σεισμοί * Μεγάλη στατιστική έρευνα χιλιάδων σεισμών που συνέβησαν στην χώρα μας.

http://Vrontakis-net.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #312  
Παλιά 15-03-16, 15:32
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή Καλησπέρα.....

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Ercolobus θα θελα να κάνεις μια περισσότερη ανάλυση σχετικα με την ιστοσελίδα που παραθέτεις.

Πρόγνωση ;;;;;;
Απλά ιστορικά στοιχεία;;;;;

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AVATARGR-1 : 15-03-16 στις 15:40
Απάντηση με παράθεση
  #313  
Παλιά 16-03-16, 12:56
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Δεν γνωρίζω αν στο νήμα αυτό κάποιο άλλο μέλος έχει φέρει υλικό,είτε αυτό είναι άρθρο ή βίντεο,που να συνδέει τους σεισμούς με τον Ήλιο..

Παραθέτω μερικά από τα πολλά βίντεο του χρήστη ο οποίος ασχολείται με την Ηλιακή δραστηριότητα για πολλά χρόνια,το πως συνδέει τα CME's του Ηλίου και πως είναι ο κύριος υπεύθυνος ...για τους Μέγκα σεισμούς :

https://www.youtube.com/watch?v=LDWZ4NNrzXU
https://www.youtube.com/watch?v=pEyflcAlqZc

Άλλα βίντεο χρήστη που λέει επίσης πως ο Ήλιος ευθύνεται για τους Μέγκα σεισμούς :
https://www.youtube.com/watch?v=JJREvI0jreo

Does Solar Activity Cause Earthquakes?
http://www.usgs.gov/blogs/features/u...e-earthquakes/
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkinoos : 16-03-16 στις 12:58
Απάντηση με παράθεση
  #314  
Παλιά 13-12-16, 16:04
ΧΑΡΑ Ο χρήστης ΧΑΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2016
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή Αναπαντητες ερωτησεις προς τσιαπα

καλησπερα,μπαινοντας στο σαιτ του τσιαπα επεσα πανω σε αναρτησεις μελων με ερωτησεις που δεν απαντουσαν οπως επρεπε και εσβηναν και τα σχολια τους ,γιατι? δεν πρεπει να ρωταει κανεις τιποτα σ εκεινο το σαιτ αν εχει αποριες?? και γιατι δεν απαντανε σωστα οπως πρεπει?
[IMG]image free hosting[/IMG]


[IMG]free image hosting[/IMG]
Απάντηση με παράθεση
  #315  
Παλιά 13-12-16, 18:05
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Χαρά, να σου κάνω μια απλή ερώτηση; Ξέρεις αν ο Ηλίας Τσιάπας έχει κάποιο σχετικό με τη σεισμολογία πτυχίο; Να το επεκτείνω στο αν έχει κάποιο πτυχίο γενικά ή αν έχει βγάλει το σχολείο;

Ευχαριστώ (που λέει κι ο Άβαταρ - σόρι Άβαταρ )
Απάντηση με παράθεση
  #316  
Παλιά 13-12-16, 18:42
ΧΑΡΑ Ο χρήστης ΧΑΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2016
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρά, να σου κάνω μια απλή ερώτηση; Ξέρεις αν ο Ηλίας Τσιάπας έχει κάποιο σχετικό με τη σεισμολογία πτυχίο; Να το επεκτείνω στο αν έχει κάποιο πτυχίο γενικά ή αν έχει βγάλει το σχολείο;

Ευχαριστώ (που λέει κι ο Άβαταρ - σόρι Άβαταρ )

απ οτι εχω διαβασει δασκαλος του σκι ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #317  
Παλιά 13-12-16, 18:49
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Ακριβώς. Τώρα εδώ δεν μπορούν να τον κάνουν καλά οι αρμόδιοι, θα τον κάνεις καλά εσύ, και σε φόρουμ δικό του;
Απάντηση με παράθεση
  #318  
Παλιά 13-12-16, 21:37
ΧΑΡΑ Ο χρήστης ΧΑΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2016
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς. Τώρα εδώ δεν μπορούν να τον κάνουν καλά οι αρμόδιοι, θα τον κάνεις καλά εσύ, και σε φόρουμ δικό του;

Μου εκανε εντυπωση η συμπεριφορα προς το σαιτ του...πως μπορουν και μπαινουν ανθρωποι εκει μ αυτην την συμπεριφορα?? απαραδεκτο
Απάντηση με παράθεση
  #319  
Παλιά 13-12-16, 22:44
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Χαρά, αυτοί οι τύποι είναι ψωνάρες. Και δεν έχουν ιδέα από τίποτα, ούτε που πάνε τα 4 που λένε. Το ότι σπούδασε ο άλλος 4+ χρόνια σε πανεπιστήμια, Γεωλόγος ή Φυσικός, το ότι έχει οργώσει την Ελλάδα σε αυτοψίες, το ότι παρακολουθεί την διεθνή βιβλιογραφία, το ότι είναι σε θέση να διαβάσει μια στοιχειώδη στατιστική ανάλυση -αυτό το κάνω κι εγώ κι εσύ φαντάζομαι- ότι τα προγνωστικά του Τσιάπα είναι Τζόκερ, ο άλλος δεν τα καταλαβαίνει. Δεν χωράνε στην κεφάλα του μέσα. Οπότε, όσο πιο άδειος είναι ο ντενεκές, τόσο πιο πολύ θόρυβο κάνει που λένε. Φασαρία στα έντυπα και στις εφημερίδες του ελληνοκεντρικού και συνομωσιολογικού χώρου και όποιος τσιμπήσει. Κι άμα κινηθεί κανένας εισαγγελέας, θα βγαίνει και θα λέει ότι τον φιμώνει το κατεστημένο. Βασικά μην ασχολείσαι κάν, οι τύποι είναι γραφικοί, όπως και αυτοί που τους ακούνε.
Απάντηση με παράθεση
  #320  
Παλιά 13-12-16, 23:50
ΧΑΡΑ Ο χρήστης ΧΑΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2016
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρά, αυτοί οι τύποι είναι ψωνάρες. Και δεν έχουν ιδέα από τίποτα, ούτε που πάνε τα 4 που λένε. Το ότι σπούδασε ο άλλος 4+ χρόνια σε πανεπιστήμια, Γεωλόγος ή Φυσικός, το ότι έχει οργώσει την Ελλάδα σε αυτοψίες, το ότι παρακολουθεί την διεθνή βιβλιογραφία, το ότι είναι σε θέση να διαβάσει μια στοιχειώδη στατιστική ανάλυση -αυτό το κάνω κι εγώ κι εσύ φαντάζομαι- ότι τα προγνωστικά του Τσιάπα είναι Τζόκερ, ο άλλος δεν τα καταλαβαίνει. Δεν χωράνε στην κεφάλα του μέσα. Οπότε, όσο πιο άδειος είναι ο ντενεκές, τόσο πιο πολύ θόρυβο κάνει που λένε. Φασαρία στα έντυπα και στις εφημερίδες του ελληνοκεντρικού και συνομωσιολογικού χώρου και όποιος τσιμπήσει. Κι άμα κινηθεί κανένας εισαγγελέας, θα βγαίνει και θα λέει ότι τον φιμώνει το κατεστημένο. Βασικά μην ασχολείσαι κάν, οι τύποι είναι γραφικοί, όπως και αυτοί που τους ακούνε.
Συμφωνω απολυτα και συμπληρωνω ...ο τσιαπας ουτε δημοσιευμένη εργασία σε peer-reviewed περιοδικό ή συνέδριο εχει και όπως γνωρίζουμε κάθε θεωρία χρειάζεται σαφή διατύπωση, επιστημονική πειραματική διαδικασία και στατιστικά, τα οποια δεν εχει, κατα τ αλλα ομως εχει ενα σαιτ και ανεβαζει οτι παιρνει απο ξενους επιστημονες, λεει σε τοσες μερες θα γινει σεισμος τοσο και ο κοσμος απο ανησυχια προφανως ρωταει για περιοχη και ΔΕΝ τους απανταει, και αν ζοριστει με καποια ερωτηση σβηνει τα σχολια τους ... οπως το ειπες ψωναρα .... καλο σου βραδυ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.