Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #431  
Παλιά 06-03-12, 00:40
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Φίλε ΟΠΑΒ δεν είχα πρόθεση να φανώ αγενής. Οπότε ζητώ συγνώμη…

Τα υπόλοιπα τύπου, νομίζω ότι ξέρω ποιο πολλά από τους άλλους και ότι τα έχω διαστρεβλώσει μπερδέψει κ.λ.π. που λες, τα προσπερνώ.

Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Ο άνθρωπος είναι πολυδιάστατο ον, το αστρικό του σώμα δεν είναι το μόνο ενεργειακό του σώμα. Έχει και άλλα 3. Το πρώτο μετά το φυσικό του σώμα είναι το αιθερικό, το δεύτερο είναι το αστρικό ή συναισθηματικό, το τρίτο είναι το νοητικό και το τέταρτο είναι το πνευματικό. Για να μην γράφω για το κάθε ένα ξεχωριστά και γεμίσω το ποστ δες εδώ, μην δόσεις σημασία στην σελίδα, απλά σε αυτήν τα περιγράφει όπως θα τα περιέγραφα και εγώ.

Όπως θα παρατήρησες αναφέρει και τα τσάκρα ή αλλιώς ενεργειακά κέντρα, για αυτά μπορείς να δεις εδώ. Όπως είπα και πριν μην δίνεις σημασία στην σελίδα, το τονίζω γιατί δεν έχω καμιά σχέση με αυτήν ούτε και με αυτό που παρουσιάζει εκτός από αυτά τα δυο θέματα τα οποία απλά ταιριάζουν στην δικιά μου "γνώση".

Μέχρι τώρα είπαμε τι είναι ένας άνθρωπος. Είναι και άλλα απλά αυτά αρκούν, μην ξεφύγουμε και από το θέμα.
Τα παραπάνω είναι απαραίτητη γνώσει που πρέπει να έχει κάποιος. Οι περισσότεροι και κάτι παραπάνω, δεν έχουν καν γνώσει για το φυσικό τους σώμα. Όποτε τι αστρική προβολή να κάνουν? Είναι σαν να στείλεις το παιδί σου μετά το νηπιαγωγείο στην τρίτη δημοτικού…
Η διαφωνία μου μαζί σου είναι ότι την προτείνεις στον οποιονδήποτε, γι αυτό και στο προηγούμενο ποστ μου, περιέγραψα τα αρνητικά του αστρικού.

Η ώρα είναι περασμένη, ας συνεχίσουμε αύριο...

c.r
Όλα τα αρνητικά συναισθήματα = Όταν θυμώνουμε δημιουργούμε ένα αρνητικό συναίσθημα, όταν ζηλεύουμε το ίδιο, όπως και όταν έχουμε φοβίες, νιώθουμε αδικημένοι κ.λ.π… Όλα αυτά τα συναισθήματα που βιώνουμε αποθηκεύονται στο αστρικό μας σώμα. Το αστρικό σώμα είναι ο συναισθηματικός μας κόσμος στην κυριολεξία.

Το δεύτερο είναι πολύ μεγάλο θέμα. Περιληπτικά θα σου πω ότι το αστρικό πεδίο βρίσκεται στα χαμηλότερα επίπεδα της 4η διάστασης. Αν έχεις ακούσει για βαμπίρ δαιμόνια κλπ, κατοικούν ακριβός σε αυτό το επίπεδο, το αστρικό. Γενικά ότι έχει αποκοπεί από το "Θειο" δεν μπορεί να πάει υψηλότερο από το αστρικό. Οπότε δεν μπορούν και να πάρουν ζωτική ενέργεια από αυτό (Θειο). Ο μόνος τρόπος να επιβιώσουν και να τραφούν είναι η αδυναμίες των ανθρώπων. Φοβίες κυρίως.

Ασφαλώς όλα αυτά είναι θεωρητικά όπως και όλα τα παραπάνω όπως και η αστρική προβολή. Για πολλούς όμως είναι πραγματικότητα…

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lmike : 06-03-12 στις 00:42
Απάντηση με παράθεση
  #432  
Παλιά 06-03-12, 00:57
Το avatar του χρήστη strathlaths
strathlaths Ο χρήστης strathlaths δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Φίλε οπαβ.
Πραγματικά εκπλήσσομε με τις απαντήσεις σου οι οποίες είναι ακριβέστατες και δείχνουν σε εμένα ότι έχεις αρκετές γνώσεις πάνω στην αστρική προβολή.
Λόγο της μεγάλης μου γνώσης πάνω στο θέμα lusid dream (όχι θεωρητικά με πράξεις μόνο και χωρίς βιβλία από μια σταλιά παιδί και ο καλύτερος σε θέμα lusid τον βλέπω πρόσκοπο χωρίς να τα παράλεω έτσι είναι αλήθεια) και χωρίς να δώσω το δικαίωμα σε κάποιους ότι είμαι ο master του είδους, διότι εδώ μέσα μοιραζόμαστε εμπειρίες και δεν κάνουμε effe όπως κάποιοι που δήθεν είναι οι κριτές, και κρίνουν χωρίς να ξέρουν τίποτα πχ (δεν πρέπει να ενθουσιάζεστε , δεν πρέπει άσχετοι να επιχειρούν κάτι κτλπ), βεβαίως όλοι αυτοί ακολουθούν κατά την δική μου γνώμη την Κρονια νοοτροπία και θα μπορούσαν να διαστρεβλώσουν την οποιαδήποτε γνώμη ,συζήτηση , εμπειρία. Καλή ώρα είναι κάτι σαν την τηλεόραση βγαίνουν δέκα σε ένα τραπέζι, και ένας από αυτούς τα λέει όπως είναι, και επειδή δεν αρέσει στους άλλους είτε γιατί είναι άσχετοι είτε γιατί δεν τους βολεύει, λένε ασυναρτησίες και χαλάνε όλο το θέμα της εκπομπής.
Εγώ φίλε οπαβ πιστεύω ότι έχεις κάνει αστρική προβολή, και βέβαια είναι προσωπική μου άποψη λόγο τον απαντήσεων όπου παίζουν μεγάλο ρόλο ως προς τα κλειδιά που έχεις μέσα σε αυτές, θα ρωτούσε κάποιος ποια είναι? Ας τα δει προσεκτικά κάποιος και θα καταλάβει. Βέβαια θα ασχοληθούμε περαιτέρω με το θέμα αυτό για να μάθουμε όλοι εμείς οι οποίοι μας ενδιαφέρει το είδος, αλλά θα ήταν ακόμα καλύτερα να κάνουμε μια σύγκριση στοιχείων μεταξύ αστρικής προβολής και lusid dream μιας και εγώ είμαι χρόνια στα lusid για να συνδυάσουμε όλα αυτά που έχουμε μάθει εμπειρικά πλέων.
Ακούσθηκαν και κάποιες περιπτώσεις που έλεγαν ότι φοβήθηκαν από κάποια γεγονότα λόγο αστρικής προβολής την οποία κατάφεραν να κάνουν, η γενικά φοβούνται την αστρική προβολή λόγο οντοτήτων η κάτι άλλο, σίγουρα δεν ξέρω τι παίζεται με αυτό διότι δεν έχω καταφέρει αστρική προβολή μέχρι στιγμής αλλά θα πω κάτι άλλο εξίσου σημαντικό , πριν τα lusid dream έβλεπα παρά πολλούς εφιάλτες και πίστεψε με έχω δει πράγματα που το σκεφτόμουν αν θα ξανά κοιμηθώ το βράδυ όπου ήμουν σε μικρή ηλικία τότε , ποιος μου το λέει ότι και αυτά δεν ήταν οντότητες τις οποίες επισκέπτονται τα όνειρα μου, το σημαντικότερο είναι ποιος κάνει κουμάντο, εσύ που έχεις το σπίτι η ο άλλος που έρχεται επισκέπτης σε αυτό?.
Είχα πει μια φράση πριν χρόνια και θα την πω τώρα αν και είναι άσχετη η ενότητα αυτή εδώ για τα lusid όνειρα(Oταν ήμουνα μικρός φαντάσματα και δαίμονες στοίχειωναν τα όνειρα μου αλλά όταν μεγάλωσα ούτε τα φαντάσματα ούτε οι δαίμονες μπορούσαν να στοιχειώσουν τα όνειρα μου παρά μόνο οι Άνθρωποι).
Απάντηση με παράθεση
  #433  
Παλιά 08-03-12, 11:33
Mystic researcher Ο χρήστης Mystic researcher δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2012
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά χθες δεν είχα ύπνο και διάβασα ένα βιβλίο. Υπάρχει λέει μια νέα μέθοδος για όσους ενδιαφέρονται για αστρικό ταξίδι. Χρειάζεται να είναι χαμηλός ο φωτισμός. να βρίσκεσαι σε σημείο νύστας. Να φοράς σκουρόχρωμα γυαλιά και να ακούς στο γουόκμαν απαλή μουσική, ει δυνατόν κλασική. Εγώ δεν το δοκίμασα γιατί φοβάμαι. Πάντως το διάβασα στα μυστήρια του αγνώστου την εξάτομη έκδοση της δομής. Νομίζω ότι είναι σοβαρό εγχειρίδιο. Θα το τολμούσατε εσείς;
Hi fantasy,

Έχω δοκιμάσει να χρησιμοποιήσω απαλή μουσική ή και κάποιο είδος κλασικής μουσικής που με βοηθούσε να ηρεμώ περισσότερο και με βοηθούσε αυτό. Όπως και το να έχω ένα φωτισμό που να με βοηθά να κοιμηθώ αλλά δεν έχω δοκιμάσει να φορέσω σκουρόχρωμα γυαλιά
Από την εμπειρία μου δεν βλέπω να παίζει ρόλο
__________________
MysticR
Απάντηση με παράθεση
  #434  
Παλιά 09-03-12, 15:17
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Συνέχεια από το τελευταίο μου ποστ προς ΟΠΑΒ…

Ένας "απλός" άνθρωπος, ο οποίος δεν έχει κάνει ποτέ τπτ για να "θεραπεύσει" τον συναισθηματικό του κόσμο,
όταν επιτηρήσει να κάνει προβολή, τα πρώτα που θα δει είναι τα καταπιεσμένα συναισθήματά του, συνειδητά και ασυνείδητα, φοβίες, ακόμα και σκεπτομορφές.

Εκτός αυτού στην αστρική προβολή συμμετέχει και το νοητικό, όπου επίσης πρέπει να είναι καθαρό.
Αλλιώς το να φοβηθείς ή να δεις άλλα γι άλλα είναι αναπόφευκτο…

Λες πολύ σωστά ότι δεν θέλει φόβο και ότι τπτ δεν μπορεί να μας πειράξει, αλλά αυτό ισχύει μετά τα παραπάνω, δηλαδή για έναν "καθαρό" άνθρωπο.
(Καθαρός = Αυτός που έχει εργαστεί αρκετά με τον εσωτερικό του κόσμο, έχει θεραπεύσει τα αρνητικά του συναισθήματα και σκέψης, είναι συνειδητός, γεμάτος αγάπη, χωρίς φόβο και ασφαλώς ζει την καθημερινότητά του έτσι.)

Δεν γίνεται να μιλάμε για αστρική προβολή και όλα τα παραπάνω να μην τα έχουμε υπόψη μας…

Επίσης όταν καταφέρει να κάνει κάποιος αστρική προβολή, που όπως λες μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε, άσχετος και μη,
ότι βλέπει έχει να κάνει με την αντίληψή του, τα πιστεύω του, τις πεποιθήσεις του, την έως τώρα γνώση του κλπ.
Στο αστρικό ότι σκεπτόμαστε και αισθανόμαστε δημιουργείτε επιτόπου. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω…

Αυτοί που είναι "καθαροί" δεν έχουν κανέναν λόγο να κάνουν αστρική προβολή, η γνώση και οι πληροφορίες ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να έχει ουσία,
έρχονται από το πνευματικό σώμα όχι από το αστρικό σώμα ούτε από το αστρικό πεδίο, ιδικά όχι από το αστρικό πεδίο το οποίο είναι και στα χαμηλότερα επίπεδα…
Απάντηση με παράθεση
  #435  
Παλιά 27-03-12, 20:41
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Διαβάστε αυτό το κείμενο http://www.metafysiko.gr/?p=4888 έχει 12 ερωτήσεις που αφορούν το αστρικό ταξίδι. Θα σας βοηθήσει πάρα πολύ. Έψαχνα κάτι άλλο και το βρήκα μπροστά μου. Πιστεύω πως θα λύσει πολλές απορίες σας.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #436  
Παλιά 22-04-12, 00:36
ΟΠΑΒ Ο χρήστης ΟΠΑΒ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2012
Μηνύματα: 25
Smile Ο φόβος είναι κακός σύμβουλος και οδηγός.

Φίλε strathlaths,

συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση...

Με τιμούν τα λόγια σου διότι λέγονται από ένα ισορροπημένο άτομο που ψάχνει την ουσία, την απόδειξη μέσω της προσωπικής εμπειρίας και όχι μέσω της θεωρίας, της άποψης των άλλων, δηλ. της μασημένης τροφής όπως δυστυχώς πολύ εύκολα κάποιοι αρέσκονται και εθίζονται να κάνουν ή τους αρέσει να μεταδίδουν το φόβο σα μεταδοτική αρρώστεια, χρησιμοποιώντας το φόβο ώστε να "δείξουν" στους άλλους ότι ξέρουν κάτι περισσότερο.

Ο φόβος είναι κακός σύμβουλος και οδηγός.
Κάνεις πράγματα που δε θα έπρεπε να κάνεις
και δε κάνεις πράγματα που θα έπρεπε να κάνεις.
Το λάθος είναι μονόδρομος διότι είσαι σε μία ισχυρή υποσυνείδητη κατάσταση και παύσεις έτσι να είσαι συνειδητός!

Ναι, έχω κάμποσες αστρικές εμπειρίες μέσω αστρικής προβολής.

Δε μου αρέσουν οι μεγάλες κουβέντες, πάντως, χαίρομαι για τη στάση που κρατάς. Νομίζω ότι είσαι καλό δρόμο, βαδίζεις με απλότητα και όχι φανατισμό. Το τελευταίο είναι ιδιαίτερα σημαντικό καθώς ο φανατισμός είναι απαγορευτικός για οποιαδήποτε πνευματική εξέλιξη και πρόοδο καθώς η πόρτα θα μας είναι ερμητικά κλειστή μέχρι να αλλάξουμε στάση

Όσο για το
Παράθεση:
Oταν ήμουνα μικρός φαντάσματα και δαίμονες στοίχειωναν τα όνειρα μου αλλά όταν μεγάλωσα ούτε τα φαντάσματα ούτε οι δαίμονες μπορούσαν να στοιχειώσουν τα όνειρα μου παρά μόνο οι Άνθρωποι
συμφωνώ μαζί σου. Γιατί; Θα δώσω σύντομα μία συνολική απάντηση

Χαιρετώ προς το παρόν και να είσαι καλά και δυνατός!
Απάντηση με παράθεση
  #437  
Παλιά 28-07-12, 00:39
Το avatar του χρήστη tony
tony Ο χρήστης tony δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-07-2012
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Καλησπερα σας!
Διαβαζω απο χθες το θεμα και μου εχει φανει πολυ ενδιαφερον μιας και θελω να ξεκινησω να κανω αστρικο ταξιδι....

Μπορειτε να μου πειτε μια μεθοδο για αρχαριους, να καταφερω να κανω αστρικο ταξιδι;;;


Εχει ειπωθει ΠΟΛΛΕΣ φορες καμια απαντηση δεν μου ειναι αρκετη...προτειμω δηλαδη μου πουν εμενα προσωπικα απο την αρχη για καποιες εγκυρες μεθοδους για να μπορω να κανω και τις δικες μου ερωτησεις.
Απάντηση με παράθεση
  #438  
Παλιά 01-08-12, 15:43
Το avatar του χρήστη ΕΛΙΣΑΙΟΣ
ΕΛΙΣΑΙΟΣ Ο χρήστης ΕΛΙΣΑΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-06-2008
Μηνύματα: 155
Προεπιλογή "Η ενεργοποίηση του νερού για αποκρυφιστικούς σκοπούς"

Ο ποιητής Πίνδαρος σ' ένα στίχο του μάς λέει: "ΑΡΙΣΤΟΝ ΜΕΝ ΥΔΩΡ" και πράγματι το νερό είναι από όλα τα δώρα του θεού το πολυτιμότερο. Ωστόσο, πέρα από τα γνωστά ευεργετήματα του νερού, υπάρχουν και κάποιες άλλες άγνωστες, ίσως, ιδιότητές του, μιας και η δομή του, επηρεάζεται ανάλογα με τα συναισθήματα των ανθρώπων.
Συγκεκριμένα οι ειδικοί κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι τα μόρια του νερού λειτουργούν σαν κύτταρα μνήμης και επιδρούν στο σώμα και την ψυχή.
Επίσης στον αποκρυφισμό τα μαγικά λόγια (ξόρκια) και οι κραδασμοί από τους διάφορους ύμνους, καθιστούν το νερό ενεργό προσδίδοντας μυστικιστικές δυνατότητες και προστασία.
Κάθε κραδασμός είναι μια μορφή ενέργειας. Έτσι, οι ηχητικές δονήσεις (κραδασμοί) παράγουν κι αυτοί με τη σειρά τους, κάποια μορφή ενέργειας. Οι συντονισμένες δονήσεις, λοιπόν, από τους αποκρυφιστές που έχουν πλήρη γνώση του αντικειμένου, παράγει ηλεκτρομαγνητικά κύματα. Τα κύματα αυτά διαμέσου του νερού, που είναι στενά συνδεδεμένο με το συναίσθημα και τις ευαισθησίες, ενεργοποιούν το αστρικό σώμα του ανθρώπου. Δηλαδή, ακριβώς εκεί όπου βρίσκεται το συναισθηματικό μέρος του λήπτη, παράγοντας ηθελημένα αποτελέσματα.
Με άλλα λόγια το αστρικό σώμα επειδή σχετίζεται με μία από τις πλέον πολυσυζητημένες ικανότητες του ανθρώπου, που είναι ευρέως γνωστή με την ονομασία «αστρική προβολή». Σε αυτή την περίπτωση το συναισθηματικό μέρος μετατοπίζεται από τον φυσικό στον αστρικό φορέα οπότε υπάρχει η δυνατότητα μετάβασης στο αστρικό επίπεδο ή κόσμος της επιθυμίας (Δεν θα επεκταθώ περισσότερο).
Σε όλους τους λαούς του κόσμου έχουν αναπτυχθεί, από αρχαιοτάτων ετών, ειδικές τεχνικές για την πλήρως ελεγχόμενη επίτευξη αυτής της ικανότητας. Η ικανότητα της αστρικής προβολής και επικοινωνίας σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να θεωρείται ως ένα μέσο για εκπλήρωση προσωπικών επιδιώξεων και περιέργειας. Η χρήση της με αυτόν τον τρόπο εγκυμονεί μεγάλους κινδύνους για όποιον απερίσκεπτα επιλέγει να εξασκεί την τεχνική της.

Πηγή:

http://argybooks.blogspot.gr/2012/08/blog-post.html
__________________
Τίποτα δεν είναι νεκρό, όταν μπορεί να ξαναγεννηθεί...
Απάντηση με παράθεση
  #439  
Παλιά 19-09-12, 14:46
dimkos Ο χρήστης dimkos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-09-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΝΑΦΟΡΑ

ΧΑΙΡΕΤΕ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ, ΘΕΤΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ, ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΤΡΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΗ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ... ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΝΤΟΝΑ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΩΝ ΣΤΟΧΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ. ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΗ ΚΑΙ ΑΡΧΕΓΟΝΗ ΦΥΣΗ ΜΑΣ, ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ - ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ), ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ 4 ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ, ΔΕΝ ΠΑΥΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ(ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΑ), ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΑΙΩΝΙΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΟΥΜΕ. ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΧΕΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΟΙ 5 ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΕΡΑ. Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΟ ΒΙΩΜΑ ΟΠΟΙΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ) ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ, Ο ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟΣ ΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΖΗΤΑΕΙ, 'Η ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΒΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΣΥΝΗ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΘΑΡΜΕΝΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ) ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ (ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΗ), ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ. 'Η ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΔΙΩΞΗΣ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ 'Η ΑΣΤΡΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΝΩΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΔΙΧΩΣ ΜΝΗΜΗ, ΔΙΧΩΣ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ? ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΣΤΟΧΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΣΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΣΥΝΔΕΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #440  
Παλιά 25-09-12, 00:28
Το avatar του χρήστη Cathy
Cathy Ο χρήστης Cathy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Γεια σας! Είμαι και εγω νέα στο φορουμ και ομολογώ πως με ενδιαφέρει εδω και πολύ καιρό το θέμα της αστρικής προβολής. Έχω διαβάσει και εγω βιβλία του Λομπσαν Ραμα και θεωρώ ότι είναι πολύ καλός μια και σε κατευθύνει σε αυτά τα θέματα με εναν κατανοητό και απλό τρόπο. Έχω προσπαθήσει να κάνω αστρική προβολή και δεν τα εχω καταφέρει ως τώρα αλλά παραδέχομαι οτι δεν είχα χρόνο να εξασκηθώ αρκετά. Τώρα σε αυτη την φάση της ζωής μου έχω χρόνο και ηρεμία στο σπίτι οπότε και θέλω εξασκηθώ πιο σοβαρά. Όσα διάβασα απο όλους σας με βοήθησαν αρκετά και μου έλυσαν πολλές απορίες.
Πιστεύω ότι η προβολή θα με βοηθήσει να εξελιχτώ σαν άνθρωπος αν και είναι δύσκολο να αφήσουμε όλα μας τα συναισθήματα στην άκρη και να καταφέρουμε την πλήρη ηρεμία καμιά φορά.
Θέλω να κάνω μια ερώτηση ωστόσο και αν κάποιος ξέρει να απαντήσει τι πιστεύει.. Υπάρχει περίπτωση με την προβολή να βρει κάποιος τα ακασικά αρχεία? Φαντάζομαι όμως οτι αν ισχύει αυτό, θα είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρει κάποιος, σωστά?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.