Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #211  
Παλιά 28-03-13, 13:55
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Η σοφια αιώνια απο το άλλο νήμα.

__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #212  
Παλιά 28-03-13, 14:13
Marouli Ο χρήστης Marouli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Μηνύματα: 47
Question ?

και τωρα τι κανουμε?
Απάντηση με παράθεση
  #214  
Παλιά 28-03-13, 14:16
Marouli Ο χρήστης Marouli δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2011
Μηνύματα: 47
Προεπιλογή

χαχαχαχα Αννα πολυ καλο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Marouli : 28-03-13 στις 14:22
Απάντηση με παράθεση
  #215  
Παλιά 28-03-13, 14:52
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Εγω πιστευω οτι φοβηθηκε το ματι του και αλλαξε παρεα.

Παντως σχετικα με το θεμα του μεταφυσικου, ασχετως με το αν ο vakryle αντιδρασει παλι, που δεν το ευχομαι, εγω σας θεωρω ατομα που θα μπορουσαν να ενταχθουν στην μεταφυσικη.

Αλλο ασχολουμαι με μεταφυσικη, αλλο μου αρεσει και αλλο ειμαι μεταφυσικος.
Και εγω ασχολουμαι με αστρολογια, μου αρεσει αλλα δεν ειμαι αστρολογος.

Θα πω λοιπον ενα παραμυθακι.
Μια φορα και εναν καιρο ηταν ενας πατερας που καλυτερος δεν υπηρχε. Ενας και μοναδικος.
Ηρθε η μερα το παιδακι του να μεταναστευσει σε εναν πλανητη που τον λενε Γη.
Αγκαλιαστηκαν σφιχτα σφιχτα και ο καλος αυτος πατερας εδωσε στο παιδακι του αυτο σαν δειγμα της αγαπης του, αλλα και σαν παρηγορια για το παιδακι που θα ηταν εστω για λιγο μακρια απο τον πατερα και φυσικο περιβαλλον του πατερα του που λατρευει, 3 δωρα που εφεγγαν, ηταν φωτεινα.
Εγινε συμφωνια "παιδι μου εκει που πας εχει εχθρους, να προσεχεις πολυ γιατι σ'αγαπω και θελω να γυρισεις ετσι οπως φευγεις τωρα" "Θα προσεχω πατερα"
"Θα προσπαθησουν να σε παραπλανησουν οι εχθροι για να με ξεχασεις" "δεν γινεται αυτο πατερα, εισαι ολη μου η λατρεια"
"εγω θα σε βοηθαω παντα. στο καλο να πας παιδακι μου"
"Μα να ξερεις τα δωρα που σου δινω, αν σε παραπλανησουν οι εχθροι, θα ειναι σβηστα, γιατι δωρα δικα μου σε χερια εχθρων σου δεν θελω να πεσουν"


Αυτα λοιπον ειναι τα χαρισματα. Ειναι σε αριθμο 9 και οχι 3. Και τα 9 τα εχουν μονο οι Αγιοι. Οι εν αυτη τη ζωη Αγιοι.

Βεβαια υπαρχουν και τα αλλα που ονομαζονται ψυχικες ικανοτητες και ολοι εχουμε καποιες απο αυτες.
Αναγνωση αυρας - τηλεπαθεια - υπερβαση - και ολα τα γνωστα. Που ομως δεν ειναι χαρισματα.

Α ρε ψυχη, Ψυχαρα εισαι !!!!!!!!!!!!!!!

Οσον αφορα τους εξωγηινους. Ερχονται για να αποσπασουν ενεργεια. Ενεργεια ερχονται και παιρνουν. Αυτο τιποτα αλλο. Ανρθωπινη ενεργεια.
Αν εχουν παρει και τιποτα αλλο, δηλαδη αυτα που ακουγονται για αρπαγες ανθρωπων, κτλ. Αυτο δεν το ξερω. Ευχομαι να μην ειναι αληθεια.

Και βεβαια εχουμε προστασια. Ολοι? Εμεις στην Ελλαδα σιγουρα ολοι.



Καλο απογευμα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 28-03-13 στις 15:01
Απάντηση με παράθεση
  #216  
Παλιά 28-03-13, 15:08
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Διπλό εγγραφή μηνύματος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 28-03-13 στις 15:10
Απάντηση με παράθεση
  #217  
Παλιά 28-03-13, 15:09
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρυσαυγή το παραμυθι αυτό μου θυμίζει την ταινία Superman 1 ακριβώς έτσι κατέβηκε στην γη ο Superman.
Χωρίς παρεξήγηση........
Απάντηση με παράθεση
  #218  
Παλιά 28-03-13, 16:54
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

χρυσαυγη, οπως θα γνωριζεις, σαν γνησια μεταφυσικος που εισαι....λιγοι ανθρωποι πανω στην γη δεν εχουν πατερα κ γω ανηκω σε αυτους...

η ψυχη μου ανηκει μονο σε μενα κ σε κανεναν απο τους δυο...

απαντησε μου λοιπον κ μην με αγνοεις, γιατι ξερω πως να σε βρω...


ποια εισαι??
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #219  
Παλιά 28-03-13, 17:07
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσον αφορα τους εξωγηινους. Ερχονται για να αποσπασουν ενεργεια. Ενεργεια ερχονται και παιρνουν. Αυτο τιποτα αλλο. Ανρθωπινη ενεργεια.
Κι έχουν διάφορες μορφές. Μία από αυτές -πιστεύω- ήταν αυτή που είδα πριν πολλές ημέρες στον ουρανό σε αρκετά χαμηλή πτήση. Ήταν σαν μια μαύρη κυκλική τρύπα η οποία πετούσε σε ευθύγραμμη πορεία. Προσδιορίζω πως ήταν πάνω από την περιοχή Ίλιον και πήγαινε βόρεια-βορειοδυτικά προς Πάρνηθα. Ευτυχώς είχα εύκαιρα τα κυάλια, γι αυτό και δίνω την περιγραφή της. Μετά από ~5 λεπτά ένιωσα μεγάλη αδυναμία και ξάπλωσα. Μου πήρε γύρω στο μισάωρο για να συνέλθω.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Και βεβαια εχουμε προστασια. Ολοι? Εμεις στην Ελλαδα σιγουρα ολοι.
Σ' αυτό σίγουρα παίζουν ρόλο και οι "Εννέα Αόρατοι" του Αγίου Όρους. Όπως και άλλοι άνθρωποι -κληρικοί ή λαϊκοί-
που περιγράφονται στο κωδικό μυθιστόρημα Μάργκινους Μόριους.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Από πότε προδίδεις τους Οίκους και γίνεσαι αποστάτης;
Υπάρχει αλλοίωση μεγάλου βαθμού. Όταν προσπαθώ να το πολεμήσω, στο μυαλό μου σχηματίζεται η φράση :
"μισώ το φεγγάρι, το φοβάμαι, γιατί φωτίζει κάποιες σκηνές γνώριμες κι αγαπημένες, κι άλλοτε πάλι τις παραμορφώνει και τις κάνει φρικαλέες".
Ας με συγχωρέσει η Εκάτη ... Δεν μπορώ να αποφύγω τον Ήλιο ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xtabay Εμφάνιση μηνυμάτων
Από τότε που κασταρε η Χρυσαυγη το γνωστό και ακαταμαχητο love spell της επάνω του... Ξέρω κάποιους τρόπους να τον επαναφέρουμε αλλά....
Καν' τε ό,τι μπορείτε μεγάλοι μύστες και θεραπευτές.

Ήμουν μια χαρά Night Elf Druid:



Αλλά το love spell με κατάντησε έτσι :



Είμαι συνεχώς μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή και πατάω refresh περιμένοντας το νέο μήνυμα της Χρυσαυγής,
ενώ ψάλλω σε γλώσσες πανάρχαιες και μυστικιστικές το μάντρα : "Puck Loves GoldenDawn" ...




Απάντηση με παράθεση
  #220  
Παλιά 28-03-13, 17:19
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

τους, είδα μόνο τα περιεχόμενα του στο Lulu.

Βλέπω όμως τα εξής κοινά.

Λένε συνεχώς τη φράση Are you One of Us ? που είναι κλασσική φράση της TOV.

Λένε ότι ψάχνουν τα χαμένα μέλη της οικογένειας τους, κι το ίδιο κάνει κι η TOV.

Τους θεούς τους, τους λένε Alien Gods, η ToV τους λέει Undead Gods. Και οι δυο οργανώσεις λένε ότι οι Θεοί αυτοί έφτιαξαν την ανθρωπότητα.

Έχουν το τελετουργικό Ritual of Encounter στο οποίο στέλνεις ένα μέρος της ενέργειας σου στους θεούς και λαμβάνεις πίσω ενέργεια τους. Αυτό είναι το ίδιο με το Vampiric Communion της ToV.

Και οι δύο οργανώσεις ασκούν βαμπιρισμό ενέργειας. Η Alienology διδάσκει ότι πρώτα πρέπει να έχεις "Πολιορκήσει" τον εαυτό σου και τους άλλους μέσω Conquerism. Αυτό σε τι διαφέρει με τη TOV που πρώτα σου λέει ότι πρέπει να έχεις αποκτήσει έλεγχο του εαυτού σου και του υλικού κόσμου γενικότερα, δηλαδή το Dayside Mastery και μετά πρέπει να εφαρμόσεις το βαμπιρισμό του Nightside.

Η ToV μας λέει ότι οι απαγωγές από εξωγήινους είναι στην ουσία αστρικές επιθέσεις από βαμπίρ για να πάρουν ενέργεια, απλά στήνουν το σκηνικό των εξωγήινων με σκοπό να εξαπατήσουν το θύμα. Η Alienology λέει νομίζω κάτι παρόμοιο, ότι δεν σε παίρνουν εξωγήινοι αλλά έρχονται σε επαφή μαζί σου κτλ.

Η Alienology έχει στο βιβλίο ένα κεφάλαιο "The Truth of the Lie". Για το Truth of the Lie μιλάει και η Vampire Bible της TOV.

Αν δεις το βιβλίο τετάρτου βαθμού της TOV, το “The Vampire Sorcery”, στη πρώτη σελίδα έχουν το κεφάλι ενός εξωγήινου γκρίζου δούλου!

Και οι δύο οργανώσεις έχουν 5 βαθμούς μύησης.

Όλα αυτά είναι τυχαία;;; :P


Απο liliana στο κλειδωμένο thread....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.