Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 12-12-06, 12:00
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Πειραιάς
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502

Για τα αγρογλυφικα δε συνεχίζω.Ειναι ανθρωπινα κατασκευάσματα.Οχι όλα.στα 100 τα 99.Εχεις την αποψη σου.Εγω προσωπικα πρώτη φορα την ακουω.Οπως και για τα περι δονήσεων.αν θες εξηγεις περισσότερα.

Δεν νομίζω..Δοκίμασε να φτιάξεις αγρογλυφικά σε μία νύχτα με την παρέα σου...δεν θα καταφέρετε τίποτα!
Δεν γνωρίζω αν είναι φτιαγμένα από εξωγήινους αλλά μόνο για ανθρώπινη κατασκευή δεν μου μοιάζουν.
Και για να σε προλάβω,οι τύποι που βγήκαν και είπαν ότι τα έφτιαξαν,νομίζω μετά είπαν ότι ψεύδονταν...
Παλιά 12-12-06, 12:21
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nirava
Πολύ ενδιαφέρον αγαπητέ μου φίλε! Μα, για τις συχνότητες και τις δονήσεις είναι πλέον γνωστά ευρέως τα θέματα. Περίμενα όταν μπήκα σε αυτό το φόρουμ οι συζητήσεις να στρέφονται κυρίως γύρω απο αυτό το θέμα.
Καλημέρα!
Και τι σε εμποδίζει να το κάνεις αγαπητέ μου....
Για ποιο λόγο νομίζεις πως περιμένουμε ολημερίς και ολονυχτίς τα νέα μηνύματα ;
Για να την πούμε ο ένας στον άλλον η για να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας ;
Προχώρα χωρίς ενδοιασμούς ...
Τρέλανε μας , μας αρέσει ......

Δ.
Παλιά 12-12-06, 12:40
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Περιοχή: Β Προαστεια
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Δεν νομίζω..Δοκίμασε να φτιάξεις αγρογλυφικά σε μία νύχτα με την παρέα σου...δεν θα καταφέρετε τίποτα!
Φυσικά και δε θα το καταφέρω εγω προσωπικά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Δεν γνωρίζω αν είναι φτιαγμένα από εξωγήινους αλλά μόνο για ανθρώπινη κατασκευή δεν μου μοιάζουν.
Και για να σε προλάβω,οι τύποι που βγήκαν και είπαν ότι τα έφτιαξαν,νομίζω μετά είπαν ότι ψεύδονταν...
οι τυποι που λες οτι ψευδονταν αποκαλύφτηκαν γιατι τα κανάλια τους ζήτησαν εναντι πληρωμης να κανουν ενα αγρογλυφικο on κάμερα και δε μπόρεσαν.εκαναν απλους κύκλους χωρίς περίτεχνα σχήματα.το κανάλι σκαι έδειξε ενα ντοκυμανταιρ με της ομάδες που τα δημιουργουν και μαλιστα ζωντανα.σε fast forward δηλαδη.Επισης αναφέρω οτι δεν είναι όλα ανθρωπίνος κατασκευασμένα.Εχε υπόψη σου τα εξής.τα αγρογλυφικά είναι βανδαλισμός,τα σπαρτα καταστρέφονται και δημιουργουν οικονομικές ζημιές στους αγρότες αρκετά μεγάλες.λογικό είναι να μην υπάρχουν πολλά σαιτ που να διαφημίζονται αυτοι οι ανθρωποι.για να δημιουργηθουν,στο ντοκυμανταιρ που έδειξε το σκάι χρειάστηκαν 3 ατομα και 4 ώρες.χρησιμοποιούσαν σανίδες και σκοινιά. αυτα που γράφω σε συνάρτηση με την υπογραφή και το άβαταρ μου κατι πρέπει να σου λένε.Επίσης διάβασε και uriarte,ο οποιος κυνηγα αποκλειστικα τα ακρως ανεξήγητα αγρογλυφικα και δεν εννοώ μόνο σχηματικώς.Ακόμα και το εξαιρετικό βίντεο με δυο light orbs να δημιουργουν ενα αγρογλυφικο ήταν μονταζ.Εν κατακλείδι τα αγρογλυφικά είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα.οχι όλα όμως.στα 100 τα 99 ειναι ανθρώπινα.η τα 90.οτι προτιμάς.Για μένα είναι σα τα γκράφιτι στους τοίχους.και ενα τιπ.παρατήρησε οτι όλα είναι φτιαγμένα στης γραμμές των τρακτέρ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SAM_502 : 12-12-06 στις 12:41
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-12-06, 12:51
Το avatar του χρήστη LuX
Senior Member

Προεπιλογή

Παιδιά μη "τρελαινόσαστε" ...
Ορισμένα ειδικά τα περίπλοκα ,είναι αδύνατο να φτιαχτούν σε ένα βράδυ ..
Και ένα στα εκατό να μην είναι ανθρώπινο κατασκεύασμα...
Τότε τι είναι ;

Δ.
Παλιά 12-12-06, 13:07
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Τότε τι είναι ;
Δ.
Ακριβώς προς τα εκεί πρέπει να πάει η συζήτηση.αυτα που δε γνωρίζουμε τι είναι.Εχουν προταθεί πολλές θεωρίες αλλα πρέπει να πουμε ίσως τι θα πρέπει να εχει ένας κυκλος για να θεωρηθεί πραγματικά ανεξήγητος.σΕ μερικές περιπτώσεις αναφέρονται υψηλά ποσοστά ραδιενέργειας στους κύκλους αυτους καθώς και αλλα φαινόμενα οπως το να μη φυτρώνει οτιδήποτε εκει πλέον.
Παλιά 12-12-06, 13:31
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Παιδιά μη "τρελαινόσαστε" ...
Ορισμένα ειδικά τα περίπλοκα ,είναι αδύνατο να φτιαχτούν σε ένα βράδυ ..
Τότε τι είναι
Δ.

Επαναλαμβάνω για σένα ειδικά, ένα πόστ μου:
Είναι οι πληροφορίες που χαρακτηρίστηκαν "κουταμάρες"....

"ΟΙ εξωγήινοι για την ώρα επικοινωνούν με αγρογλυφικά.
Είναι γνωστό ότι η γεωμετρία, οι γεωμετικές δομές είναι σε θέση να ενεργοποιήσουν πληροφορίες στην ανθρώπινη διάνοια. Είναι φορείς διάνοιας.

Η διάνοια είναι πέρα απο την ομιλία και πέρα από τον γραπτό λόγο, γιατί είναι συχνότητα και συχνά έρχεται με γεωμετικά σχήματα. Ο Πυθαγόρας κατείχε την απαρχή αυτής της κατανόησης.
Η γεωμετρία είναι μι εξελιγμένη διάνοια, ένα σύνολο εμπειρίας που μπορεί να μεταδώσει τεράστιες ποσότητες πληροφοριών.
Στην πραγματικότητα, οι κύκλοι στα σπαρτά τοποθετούνται εκεί με ήχους που βρίκονται όμως πάνω απο τις ανθρώπινες συχνότητες και που εκτελούν αυτά τα γλωσσικά σχήματα.
Οι κύκλοι και τα σχήματα που τοποθετούνται πάνω στη Γη, είναι εδώ για να σας βοηθήσουν να κρατήσετε και να χειριστείτε την συχνότητά σας. Κάνουν τις πληροφορίες για την συχνότητα προσβάσιμες με έναν πολύ λεπτοφυή τρόπο και κανείς δεν μπορεί ακόμα να τις εξιχνιάσει..
Τοποθετούνται απο τη μία Ηπειρο στην άλλη και κινούν μια ζώνη συχνότητας γύρω απο τον πλανήτη, που θα βοηθήσει να ενεργοποιηθεί το δικτύωμα της Γής.
Αυτά, είναι απλά λίγες πληροφορίες για τα σχήματα στους αγρούς των Γήινων.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ:

-Όπως είπα, τα γεωμετρικά σχήματα είναι φορείς διάνοιας. Αυτά που καταφθάνουν στη Γή, με την μορφή των αγρογλυφικών είναι σαν ενεργειακές πύλες ή ενεργειακές γλυφές. Διαθέτουν διάνοια και τοποθετούνται έτσι ώστε τελικά να συνδεθούν και να φτιάξουν ένα δικτύωμα διάνοιας γύρω από τον πλανήτη. Αυτό το δικτύωμα θα έχει μία συχνότητα που θα την χρησιμοποιήσει η άνθρωπότητα για να εξελιχθεί.
Οι γλυφές φτάνουν στη Γη, ώς αποτέλεσμα της εξέλιξης της συνειδητότητας.
Συνεργάζονται με τοποθεσίες που είναι κέντρα δίνης που τις έλκουν.
Οι κύκλοι στα σπαρτά είναι φαινομενολογικές εκφράσεις συνειδητότητας.

Φτάνουν στην πραγματικότητά σας, για να σας δείξουν ότι ο λογικός νούς δεν μπορεί να ελέγξει όλα τα δεδομένα, όσο κι αν θα του άρεσε αυτό.
Έρχονται για να διασταυρωθούν με τις κωδικοποιήσεις στις συνειδητότητες όλων των ανθρώπινων όντων.
Όποτε δεν μπορεί να εξηγηθεί η πραγματικότητα, κάποια γωνίτσα ανοίγεται μέσα στη συνείδηση.
Οι κύκλοι στα σπαρτά ξεπερνούν παντελώς το λογικό νού. Γι αυτό εξαναγκάζουν την ομόφωνη οπτική της πραγματικότητας να διευρυνθεί, μιας και η πραγματικότητά σας, δεν μπορεί να χωρέσει αυτά τα γεγονότα σαν μια πιθανότητα.
Είναι πυροδότες.
Εξαναγκάζουν την πραγματικότητα να κινηθεί πέρα από τους ίδιους της τους περιορισμούς.

Υπάρχουν για να εξαναγκάσουν την πραγματικότητα να κινηθεί, κάνοντάς σας να αισθανθείτε αντί να σκεφτείτε.
Το φαινόμενο των αγρογλυφικών, δεν έχει καμμία λογική. Εξαναγκάζει μια κοινωνία που προσανατολίζεται στη λογική, να αναγνωρίσει κάτι που δεν βγάζει κανένα νόημα και αυτό το κάνει με έναν πολύ εμφανή τρόπο, χωρίς να απειλεί την όποια οπτική πραγματικότητας κάποιου. Αν προσεδαφίζονταν παντού αστερόπλοια, οι άνθρωποι θα ταράζονταν. Όμως όταν το καλαπμόκι ξαπλώνει σε ομοκεντρους κύκλους και ούτε καν σπάει ή πεθαίνει, κανείς δεν ταράζεται ιδιαίτερα.
Καταλαβαίνετε πώς παίζουν μαζί σας οι ενέργειες?

Αυτή η γλώσσα πρωτοεισάγεται στον πλανήτη σαν μια ιστορία -μια γλυφή πληροφοριών που κρατάει μια συχνότητα, για να σας βοηθήσει να κρατήσετε τη δική σας συχνότητα. Καθώς αφυπνίζεστε, οι άλλοι σας διαβάζουν και σας αναγνωρίζουν όλο και πιο εύκολα. Σας παρακολουθούν, επειδή υπάρχουν μηχανήματα που καταγράφουν την εξέλιξη και την τοποθεσία της συνειδητότητας. Όταν η συνειδητότητα φτάσει σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο, έρχεται βοήθεια από έξω για να εγκαθιδρυθούν άλλα επίπεδα συχνότητας.

Αυτά τα σχήματα, σας βοηθούν να φτάσετε σε ένα καινούριο επίπεδο επίτευξης.

Αγαπητέ LUX, πάντα θα καταφθάνουν σε σένα οι σωστές πληροφορίες (και δεν μιλάω για τις δικές μου, αλλά γενικά μιλώ), γιατί διαθέτεις την σωστή διανοητική στάση. Και καθώς ξέρεις, σύμφωνα με τον νόμο της Ελξης του Σύμπαντος, έλκουμε αυτό που η διανοητική μας στάση προσκαλεί...δηλ. συγγενών δονήσεων πληροφορίες με τις σκέψεις μας!
Ευγε! Ο καθένας ό,τι του αξίζει...δηλ. ό,τι έλκει!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nirava : 12-12-06 στις 13:40
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-12-06, 14:01
Το avatar του χρήστη LuX
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nirava
Αγαπητέ LUX, πάντα θα καταφθάνουν σε σένα οι σωστές πληροφορίες (και δεν μιλάω για τις δικές μου, αλλά γενικά μιλώ), γιατί διαθέτεις την σωστή διανοητική στάση. Και καθώς ξέρεις, σύμφωνα με τον νόμο της Ελξης του Σύμπαντος, έλκουμε αυτό που η διανοητική μας στάση προσκαλεί...δηλ. συγγενών δονήσεων πληροφορίες με τις σκέψεις μας!
Ευγε! Ο καθένας ό,τι του αξίζει...δηλ. ό,τι έλκει!
αγαπητέ μου αν ένα πράγμα έχω μάθει να κάνω καλά στη ζωή μου είναι το να βρίσκομαι σε ετοιμότητα ,πάντα ζούσα με την εντύπωση πως κάτι με ψάχνει...
έτσι από τότε που το κατάλαβα το ψάχνω και γω...
δε ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό αλλά είμαι σίγουρος πως αλληλοψαχνόμαστε ...
αν τελικά κάνω λάθος η είναι απλά η ιδέα μου , το μόνο που απομένει τελικά να με ψάχνει είναι ο θάνατος.
Αλλά και σε αυτόν είμαι προπονημένος αφού του έχω ξεφύγει δύο φορές μέχρι τώρα...
Όσο για τη συνείδηση δες εδώ τον ~ειδικό~ τι λεει.....
http://www.youtube.com/watch?v=e2AthHmtytk&NR

Τέλος όσον αφορά την ιερή γεωμετρία θα σου συνιστούσα φιλικά να προσέξεις –μελετήσεις την αρχιτεκτονική ορισμένων κυρίως γαλλικών καθεδρικών ναών και πιο συγκεκριμένα εκείνου της Σαρτρ ...

Δ.
Παλιά 12-12-06, 20:11
Το avatar του χρήστη knight_templar
knight_templar Ο χρήστης knight_templar δεν είναι συνδεδεμένος
Member

Προεπιλογή

Έλεος ρε παιδιά απλά έλεος. Το οτι εμφανιστήκανε κάποια αγρογλυφικά σε κάτι χωράφια δε σημαίνει οτι τα κάνανε εξωγήινοι. ΗΜΑΡΤΟΝ. Δηλαδή αποκλείεται να τα έκανε ανθρώπινο χέρι; Είναι απίστευτο το γεγονός πως κάποιοι αρπάζονται ακόμα και απο μια τρίχα και λένε πως υπάρχουν εξωγήινοι.

Τα αγρογλυφικά γίνονται σε μια συγκεκριμένη περιοχή κυρίως (Βρετανία) γιατί απλά εκεί είναι μαζεμένοι εκείνοι που ξέρουν να τα φτιάχνουν(και έχουν και τη θέληση να το κάνουν). Όλα τα άλλα είναι για να ασχολούμαστε. Απλά ξεκολλήστε και ασχοληθείτε με τίποτα πιο σοβαρό.
Σε καμία περίπτωση δε ζητάει να προσυλητίσει κανέναν. Αλλά θα απαντήσει με ορμή σε ψέμματα,ύβρεις και ανακρίβειες εναντίον της πίστης του.
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-06, 12:41
Senior Member

Προεπιλογή

Βάλτε το σκαι αυτη τη στιγμη να δειτε πως φτιαχνουν αγρογλυφικα τωρα.με τη χρηση ηλεκτρονικων υπολογιστών και άλλα.προσπαθουν να τα συνδιασουν με της γραμμες της nazca

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από knight_templar
Έλεος ρε παιδιά απλά έλεος. Το οτι εμφανιστήκανε κάποια αγρογλυφικά σε κάτι χωράφια δε σημαίνει οτι τα κάνανε εξωγήινοι. ΗΜΑΡΤΟΝ. Δηλαδή αποκλείεται να τα έκανε ανθρώπινο χέρι;
δε γίναν όλα απο ανθρώπινο χέρι και δω προσπαθούμε να πουμε για αυτα που είναι πραγματικά ανεξήγητα.στηη πλειοψηφία τους ομως παρ'ολη την πολυπλοκότητα τους ναι ειναι ανθρωπίνος κατασκευασμένα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SAM_502 : 13-12-06 στις 13:04
Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-12-06, 19:13
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned

Περιοχή: Αργολίδα
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από knight_templar
Έλεος ρε παιδιά απλά έλεος. Το οτι εμφανιστήκανε κάποια αγρογλυφικά σε κάτι χωράφια δε σημαίνει οτι τα κάνανε εξωγήινοι.
Τα αγρογλυφικά γίνονται σε μια συγκεκριμένη περιοχή κυρίως (Βρετανία) γιατί απλά εκεί είναι μαζεμένοι εκείνοι που ξέρουν να τα φτιάχνουν(και έχουν και τη θέληση να το κάνουν). Όλα τα άλλα είναι για να ασχολούμαστε. Απλά ξεκολλήστε και ασχοληθείτε με τίποτα πιο σοβαρό.
Φίλε μου, διαβάζοντας κανείς τη δημοσίευσή σου και χωρίς να έχει τίποτα υπόψη του για τα αγρογλυφικά, θα νομίζει πως είναι τίποτα σχεδιάκια που όλοι μπορούν να φτιάξουν με το ψαλίδι του κηπουρού, ακόμα και στον δικό του τον κήπο. Αν είσαι αρνητιστής, είναι δικαίωμά σου σαφώς, αλλά έχουμε και τη ρημάδα την όραση που βλέπει όλα αυτά τα τεράστια σχέδια, τα συμμετρικά, τα φτιαγμένα από κάποια διάνοια και όχι από την τύχη, για την κατασκευή των οποίων δεν υπάρχουν μάρτυρες, γίνονται σε μια νύχτα, καταστρέφουν σοδιές και οι κατασκευαστές τους δεν γίνονται αντιληπτοί από κανέναν και τα σχέδια είναι πολύ μεγαλύτερα από τον κήπο της πολυκατοικίας σου. Δηλαδή, δεν θα πρέπει να αναφωνείς εσύ έλεος αλλά όλοι εμείς μου φαίνεται. Έλεος που πάντα θα βρίσκουν μερικοί την εύκολη εξήγηση που στηρίζεται μόνο στη δική τους την άποψη και σε κανενός είδους μελέτη του όποιου φαινομένου. Τη λέξη άποψη τη χρησιμοποίησα αντί της λέξης "ξεροκεφαλιά".
Δεν είπαμε πως σίγουρα τα κατασκεύασαν εξωγήινοι, λέμε απλά πως είναι ένα περίεργο και προς το παρόν ανεξήγητο φαινόμενο, το οποίο χρήζει διερεύνησης και ανοιχτών οριζόντων, αφού σίγουρα κάποιος το προκαλεί (ή κάτι) και δεν γίνεται εκ του μηδενός.
Όσο για το σχόλιο περί του να ασχοληθούμε με κάτι περισσότερο σοβαρό, είναι δημόσιος χώρος το φόρουμ, ανοιχτός στην εισήγηση "σοβαρών θεμάτων". Άνοιξε ένα σοβαρό θέμα εσύ μιας και ένα τέτοιο το βρίσκεις αστείο. Κάνε το μόνος σου λοιπόν και μην γκρινιάζεις για δήθεν έλλειψη σοβαρότητας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.