Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Συνωμοσιολογία-Παγκοσμιοποίηση-Γεωπολιτική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-01-08, 18:46
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε η όχι, αλλα από τη δεκαετία του 60 και έπειτα δεν τρώμε χορταράκια της γης.. αλλα του εργοστασιου λιπασμάτων. Θυμάμαι όταν ο πατέρας μου έριχνε 100-150 κιλά λίπασμα το στρέμμα στα ρύζια.. Χημικά τρώμε ρε παιδιά δεν είναι κάτι καινούριο.. το ίδιο τρώνε και τα ζώα και πίνουμε το gala τους και τρώμε το κρέας τους.. το ψωμί, το ρύζι, το καλαμπόκι, τα λάδια εκτος του ελαιολαδου, λαχανικά, τα πάντα.. είναι χημικά.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το να τρώω κάθε μέρα την ίδια Ντόλη δε με χαλάει..
Το θέμα είναι τι θα τρώει η Ντόλη, και με τι θα είναι μεγαλωμένα αυτά που θα τρώει..
μετά
εκτος των λιπασμάτων, έρχονται και τα φάρμακα που ρίχνονται για να καταπολεμάτε η αρρώστια, τα ξέμπαρκα χόρτα κτλ..
Για αυτά ο αγρότης (υποτίθεται) φοράει μάσκα όταν ψεκάζει τα χωράφια του γιατί είναι φάρμακα θανατηφόρα.. εμείς όταν τρώμε τι φοράμε;
Να μου πείτε για τα μεταλλαγμένα.. να πω ένταξη είναι όντως ύποπτα και λογικό είναι.. ο άνθρωπος επεμβαίνει στο DNA τους, αλλα τα κλωνοποιημένα δεν το νομίζω να αποτελούν τόσο σοβαρό πρόβλημα.

Μέχρι πριν λίγους μήνες τα ζώα της ευρώπης έτρωγαν μεταλλαγμένες τροφές από αμερική. Τώρα η αμερική έκανε εμπάργκο σε αυτά τα προϊόντα επειδή η ευρώπη απαιτεί να αναγράφεται πάνω στην ετικέτα ότι είναι μεταλλαγμένα.. οποτε σήμερα τα ζώα δε τρώνε μεταλλαγμένα..(σιτάρι, σίκαλη, καλαμπόκι κτλ)
εξού και το ανέβασμα των τιμών στα αγροτικά προϊόντα και το γιατί οι αγρότες δεν βγήκαν στους δρόμους φέτος..
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 18-01-08 στις 18:47
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-01-08, 20:40
Το avatar του χρήστη labros
labros Ο χρήστης labros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2004
Περιοχή: Hellas
Μηνύματα: 275
Unhappy

Η κυβέρνυση των ΗΠΑ, έχει ως μοχλό πίεσης την είσοδο των μεταλλαγμένων στο πιάτο της Ευρώπης αλλά και της χώρας μας την πείνα στον 3ο κόσμο.
Αναφέρει ότι μόνο έτσι θα εξαληφθεί το θέμα του υποσιτισμού!
Από τους μεγάλους δημιουργήθηκε το πρόβλημα, από τους ίδιους συνεχίζετε και σε εμάς καταλήγει.

Κάποιοι φίλοι έχουν αναφέρει σε άλλα θέματα, ότι αυτά που βλέπουμε στις ταινίες έχουν ξεκινήσει και εφαρμόζονται εδώ και 5-10 χρόνια.
Δεν είμαστε σίγουροι ούτε τώρα τι τρώμε, για το τι πίνουμε ας το αφήσουμε καλύτερα. Άλλοι κάνουν το σταυρό τους, άλλοι την ηκεσία τους, άλλοι γονατίζουν κοκ.

Θα φθάσουμε στην εποχή που η Ευρώπη θα είναι η ήπειρος ή η "χώρα" των υπηρεσιών. Δεν θα υπάρχει αγροτική οικονομία και οι περισσότεροι θα ασχολούμαστε (αν ζούμε) με τις υπηρεσίες.
__________________
Αγάπα τον πλησίον σου, πρόσεχε τον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-01-08, 09:56
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Δείτε αυτήν την απίστευτη "παρωδία" του Μάτριξ σχετικά με το κρέας που τρώμε σε μεγάλα fast food. Νομίζω πως τα σχόλιά μου είναι περιττά. Η εικόνα και οι διάλογοι μιλούν από μόνα τους.

Τα εύσημά μου στους δημιουργούς...

The meatrix
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-01-08, 11:50
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Υπέροχο βίντεο! Όντως η δύναμη ανήκει σε εμάς τους καταναλωτές...το θέμα είναι ότι θα πρέπει κινητοποιηθούμε κάποια στιγμή μαζικά...
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-01-08, 12:21
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Έλα μωρέ Αντωνία… Και τι έγινε δηλαδή; Τι έγινε που πειράζουν γενετικά, τα ζώα; Τι έγινε ότι οι εταιρείες αλέθουν όλο το ζώο, τα κόκαλα, εντόσθια, κρέας και κάνουν μπιφτέκια, τι έγινε;
Εγώ δεν θα είμαι τόσο καλός όσο η Αντωνία…
Δείτε αυτά τα τρία και μετά ξαναελάτε να συζητήσουμε για φαί…
Και αναρωτηθείτε… αν οι εταιρείες κάνουν όλα αυτά που βλέπετε σε ζωντανά ζώα, αν οι εταιρείες σερβίρουν τέτοιο φαί που προκαλούν τέτοια αποτελέσματα… Τι θα γίνει όταν θα μπορούν να επεμβαίνουν γενετικά σε αυτά που τρώτε…

Κοτοπουλάκι…

Πατατούλες…

Και ένα πλήρες γεύμα…

Πληροφοριακά…
Μετά από ένα ταξίδι στην Αμερική συγγενών μου, έχουν τα εξής μεγέθη… σε όλα…
Small, Medium, Large, Maxi, Super Maxi, Jumbo… κ.ο.κ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 29-01-08 στις 12:38
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.