Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #431  
Παλιά 29-10-18, 06:52
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε παρακαλώ ρε φίλε! Τοσα επίκαιρα φόρα σε σχέση με την πατέντα του έχει ο οργανοπαίχτης στο βιογραφικό του. 4 τροχοί, πενταπόσταγμα, μεταφυσικό, εσωτερικα, αμοιβές, όλα σχετικότατα με την αντισεισμική θωράκιση.

Σιγά που τον εκμεταλλεύτηκαν, καμία 30 με 40 χιλιαρικάκια του έφαγαν. Μπροστά σε κατι άλλες λαμογιες αυτά ειναι πταίσματα. Αρκεί να τα πλήρωσε αυτός και οχι καμία ΕΕ.
Γράψε εδώ να κριθείς και εσύ από επιστήμονες όπως κρίθηκα επώνυμα και επίσημα εγώ. http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 06:52
  #432  
Παλιά 29-10-18, 08:26
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Δε σε εκρινε κανενας επιστημονας. Ερχεσαι και σπαμαρεις εδω καθε μερα με αυτες τι κινεζικες μουφες που παει και γραφει ο καθε καμενος που θα πληρωσει μερικα ευρουλακια συνδρομη, θαρρεις και η σελιδα αυτη ειναι δικια σου. Σου ειπαμε οτι δεν μας ενδιαφερει η πατεντα σου. Αντε τραβα πουθενα αλλου να περασεις την ωρα σου. Εχεις σταματησει να εχεις πλακα εδω και αρκετο καιρο!
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
  #433  
Παλιά 29-10-18, 09:00
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Φυσικά και δεν τον έκρινε επιστήμονας. Τα ξαναειπαμε αυτά πολλές σελίδες πριν. Δεν έχει δημοσιεύσει σε peer reviewed περιοδικό, ούτε σε συνέδριο.
Στην πραγματικότητα έχει απλώς ένα χαρτί που λέει οτι έχει μια ιδέα για αντισεισμική προστασία.
Τι μας ενδιαφέρει εμάς η ιδέα του εφόσον δεν έχει εφαρμοστεί πουθενά;;
Γιατί να προτιμήσουμε αυτή την ανοησία την στιγμή που οι τρέχουσες μέθοδοι δουλεύουν ικανοποιητικά;
If it ain't broken, don't fix it!
  #434  
Παλιά 29-10-18, 14:39
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Ας δούμε λίγο τι απάτη κυκλοφορεί σε αυτά τα δήθεν επιστημονικά sites του διαδικτύου, που ανεβάζει ο καθένας ότι ... του κατεβεί στο κεφάλι (κυριολεκτικά), τη βαφτίζει "επιστημονική δημοσίευση" και επιπλέον έχει το θράσος να ισχυρίζεται ότι έχει περάσει peer-review από καταξιωμένους επιστήμονες του κλάδου, που υποτίθεται ότι ανήκει:


Hundreds of open access journals accept fake science paper


Open access publishing hoax: what Science magazine got wrong

και η "επιστημονική σελίδα" των δημοσιεύσεων του seismic:

Scientific Research Publishing (SCIRP)

και λίγα για το είδος της διαδικτυακής απάτης που ανήκουν:

Predatory open-access publishing

Συζήτηση στο διαδίκτυο για την "περιβόητη" σελίδα:

Is Scientific Research Publishing a good (not fake) publisher?

Flaky Academic Journals: Scientific Research Publishing Inc. (SCIRP)

Bad Science: On The Serious of Journals?

Ύστερα από όλα αυτά που διάβασα seismic, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι κάθε άλλο παρά τρελός είσαι. Αντιθέτως, φαίνεται πως είσαι απατεώνας του κοινού ποινικού δικαίου (που λένε) και καλά θα κάνεις να ασχοληθείς με άλλες πιο σοβαρές "επιστημονικές εργασίες" όπως να ρίχνεις τον παπά ή να πας να κλέψεις το παγκάρι της ενορίας σου. Εδώ πέρα πάντως, θύματα τύπου Α. Σώρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις, θα φρονήσουμε εμείς άλλωστε να στο υπενθυμίζουμε συχνά. Και μιας και το 'φερε η κουβέντα, ξεκινάω τώρα μια εκστρατεία ενημέρωσης στις σελίδες που έχεις κατσικωθεί απρόσκλητος, και τις παρουσιάζεις σαν τεκμήρια επισκεψιμότητας.

Θα τα πούμε και εκεί λοιπόν.
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
  #435  
Παλιά 29-10-18, 16:13
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας δούμε λίγο τι απάτη κυκλοφορεί σε αυτά τα δήθεν επιστημονικά sites του διαδικτύου, που ανεβάζει ο καθένας ότι ... του κατεβεί στο κεφάλι (κυριολεκτικά), τη βαφτίζει "επιστημονική δημοσίευση" και επιπλέον έχει το θράσος να ισχυρίζεται ότι έχει περάσει peer-review από καταξιωμένους επιστήμονες του κλάδου, που υποτίθεται ότι ανήκει:


Hundreds of open access journals accept fake science paper


Open access publishing hoax: what Science magazine got wrong

και η "επιστημονική σελίδα" των δημοσιεύσεων του seismic:

Scientific Research Publishing (SCIRP)

και λίγα για το είδος της διαδικτυακής απάτης που ανήκουν:

Predatory open-access publishing

Συζήτηση στο διαδίκτυο για την "περιβόητη" σελίδα:

Is Scientific Research Publishing a good (not fake) publisher?

Flaky Academic Journals: Scientific Research Publishing Inc. (SCIRP)

Bad Science: On The Serious of Journals?

Ύστερα από όλα αυτά που διάβασα seismic, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι κάθε άλλο παρά τρελός είσαι. Αντιθέτως, φαίνεται πως είσαι απατεώνας του κοινού ποινικού δικαίου (που λένε) και καλά θα κάνεις να ασχοληθείς με άλλες πιο σοβαρές "επιστημονικές εργασίες" όπως να ρίχνεις τον παπά ή να πας να κλέψεις το παγκάρι της ενορίας σου. Εδώ πέρα πάντως, θύματα τύπου Α. Σώρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις, θα φρονήσουμε εμείς άλλωστε να στο υπενθυμίζουμε συχνά. Και μιας και το 'φερε η κουβέντα, ξεκινάω τώρα μια εκστρατεία ενημέρωσης στις σελίδες που έχεις κατσικωθεί απρόσκλητος, και τις παρουσιάζεις σαν τεκμήρια επισκεψιμότητας.

Θα τα πούμε και εκεί λοιπόν.
Αν είμαι απατεώνας κάνε μου μήνυση για αυτά που λέω και κάνω.
Εγώ πάντως μπορώ να σε πηδήξω ότι ώρα θέλω για συκοφαντική δυσφήμηση.
Αν αναφέρω στο PCT αυτά θα βρείτε τον μπελά σας μόνο και μόνο από το ότι απαξιώνεται διεθνή οργανισμούς. Προσέχετε τι λέτε γιατί όλα έχουν ένα όριο. Υπάρχει και το ηλεκτρονικό έγκλημα.
Αν τα λέτε για πλάκα αυτά που λέτε καλός. Αν σοβαρολογείς μάθε ότι το να έχεις διεθνή πατέντα είναι περιουσιακό προϊόν και αυτή την στιγμή το δυσφημείς μαζί με εμένα.
Αν δεν θες να φας αγωγή σταμάτα εδώ γιατί μερικά εκατομμύρια σου τα παίρνω για πλάκα. Ούτε απατεώνας υπήρξα στην ζωή μου ούτε πήγα να ξεγελάσω κανένα στα 60 μου χρόνια. Διεθνή πατέντα έχω. Δημοσιεύσεις σε πολλά επιστημονικά περιοδικά έχω, πειράματα έχω Το κυριότερο δεν θα απολογηθώ σε έναν συκοφάντη σαν εσένα. Στην ομάδα της πατέντας υπάρχει και νομικός για αυτά τα θέματα. Μη με κάνεις να τον ενεργοποιήσω. Σβήσε αυτά περί απατεώνα γιατί είναι εις βάρος σου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 16:36
  #436  
Παλιά 29-10-18, 16:17
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Το χόμπι του seismic είναι να τρολαρει φόρα και να κάνει καθημερινά ψηλάφηση προστάτη.
Φυσικά και είναι απατεώνας. Τι δουλειά έχει στο snow report αν έχετε τον θεό σας!?!?!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη R-b-t3r : 29-10-18 στις 16:18
  #437  
Παλιά 29-10-18, 16:21
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είμαι απατεώνας κάνε μου μήνυση.
Εγώ πάντως μπορώ να σε πηδήξω ότι ώρα θέλω για συκοφαντική δυσφήμηση.
Αν αναφέρω στο PCT αυτά θα βρείτε τον μπελά σας. Προσέχετε τι λέτε γιατί όλα έχουν ένα όριο.
Τι λες ρε μάγκα... Κι εγώ θα μαζέψω όλα τα μπινελίκια σου αππό εδώ και αλλού, σε οποιονδήποτε αντιδράει στο ανελέητο spamming σου, όλες τις "ψεκασμένες" ατάκες που πετάς κι άλλα πολλά και θα φροντίσω να σε κλείσουν σε κάνα ίδρυμα.
  #438  
Παλιά 29-10-18, 16:34
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Μεγαλύτερη συκοφαντική δυσφήμηση από αυτή που κάνεις στον ίδιο σου τον εαυτό δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε. Και μαζί διασύρεις και τους καθηγητάδες που σε <<υποστηρίζουν>>, περίμεναν και αυτοί οι καημένοι κάνα φράγκο να τσεπώσουν εκμεταλλευόμενοι τις ιδέες σου και τώρα έχουν μετατραπεί σε καθηγητές για Χαρδαβέλα
  #439  
Παλιά 29-10-18, 16:36
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι λες ρε μάγκα... Κι εγώ θα μαζέψω όλα τα μπινελίκια σου αππό εδώ και αλλού, σε οποιονδήποτε αντιδράει στο ανελέητο spamming σου, όλες τις "ψεκασμένες" ατάκες που πετάς κι άλλα πολλά και θα φροντίσω να σε κλείσουν σε κάνα ίδρυμα.
Έγραψε τέτοιο πράγμα;;;

Μαλακα seismic θα μας κλάσεις τα @@! Αν δοκιμάσεις έστω για πλάκα να κάνεις κάτι τέτοιο θα σε βάλουμε μέσα τουλαχιστον για spamming.
Τί συκοφαντική δυσφήμιση και άλλα τέτοια της νοσηρης φαντασίας σού μας λες ρε βλαμμενε;;
Πλήρωσες για διαφημίσεις εδώ και δεν το ξέρουμε;; Απο την πρώτη στιγμή σου είπαμε οτι δεν έχει καμία σχέση το φόρουμ με την μαλακία που σκέφτηκες! Τόλμα να κάνεις μήνυση!
  #440  
Παλιά 29-10-18, 16:41
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Οκ παίδες προχωράμε σε μηνύσεις και αγωγές
Αν είμαι απατεώνας πρέπει η δικαιοσύνη να με χώσει μέσα.
Αν είσαστε συκοφάντες θα πάτε εσείς μέσα.
Ας αποφασίσει ο νόμος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 29-10-18 στις 16:44
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.