Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-03-06, 18:09
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Question 1111

Τους τελευταιους 2 μηνες εχω αρχισει και βλεπω σε καθημερινη βαση το νουμερο 1111. Αυτο παρουσιαζεται:
- ρολογια (microwave, video, κινιτο) ακομα και οταν δεν ειναι ρυθμισμενα σωστα!
- πινακιδες αυτοκινητων
- στατιστικα στοιχεια
- αριθμοι ταυτοτητων, ακομα και στο processor ID μου!
- χρονος ομιλιας στο κινητο, χρονομετρηση
- τυχαια σε μετρητες (απο taxi μεχρι και βαρος πραγματων)
και πολλα αλλα μερη που δε θυμαμε τωρα.

Φυσικα και εψαξα στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα τιποτα σοβαρο και γενικα απο οτι καταλαβα παρα πολλοι προσπαθουν να το εμπορευτουν το θεμα γραφωντας ασχετα βιβλια.
Παρολαυτα εγω πιστευω οτι το θεμα εχει καποια μεταφυσικη προσεγγιση αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να καταλαβω τιποτα.
Σαν επιπτωσεις δεν εχει καμμια στη ζωη μου, αλλα ουτε εχω προσεξει και καμμια ιδιαιτερη μεταβολη. Τολμω να πω οτι δεν εχει καμμια διαφορα απολυτως εκτος του οτι το παρατηρω, αλλα αυτο καλλιστα μπορει να ειναι και καθαρα ψυχολογικο.
Αυτο που θελω να ξερω ειναι αν εχει τυχει σε κανενα αλλο εδω περα παρομοιο φαινομενο και αν εχει καταφερει να καταλαβει τι το προκαλει αυτο.
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-03-06, 18:26
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

και τον αριθμό 2006 έχεις συναντήσει πολλές φορές, αλλά δεν βλέπω να σε παραξενεύει...

τελος πάντων... έχει βρεί κάτι συγκεκριμένο για αυτόν τον αριθμό; δώσε πληροφορίες.
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-03-06, 19:42
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από excellent
και τον αριθμό 2006 έχεις συναντήσει πολλές φορές, αλλά δεν βλέπω να σε παραξενεύει...

τελος πάντων... έχει βρεί κάτι συγκεκριμένο για αυτόν τον αριθμό; δώσε πληροφορίες.
οχι δεν εχω βρει τιποτα μεχρι τωρα οπως αναφερω και στο post μου. Ο λογος που το εκανα post με κανει να ελπιζω οτι ισως βρω. Επισης το 2006 δε το συνταντω πολλες φορες και σε τοσα διαφορετικα σημεια. Ειναι περα της συμπτωσης.
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη metatron : 26-03-06 στις 19:46
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-06, 10:33
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

φίλε μέτατρων, αυτό που αναφέρεις μου θυμίζει μια αντίστοιχη περίπτωση που αντιμετώπισε ο μεγάλος καρλ γιουνγκ, όταν προσπάθησε να αποκρυπτογραφήσει το συμβολισμό του ψαριού στο συλλογικό ασυνείδητο των λαών. ό,τι κι αν έκανε, ότι κι αν έβλεπε εκείνη την ημέρα είχε σχέση με το ψάρι και αυτό τον έκανε να μελετήσει τη συγχρονικότητα. δεν γνωρίζω κατά πόσο έχει σχέση η περίπτωσή σου με αυτό που αναφέρω, πάντως μου το θύμισε έντονα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-03-06, 18:16
Το avatar του χρήστη lostre
lostre Ο χρήστης lostre δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-09-2005
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

δες αυτο http://www.nvisible.com/1111/1111Doorway.html
__________________
Σκέφτομα αρα υπάρχω?
Αρα η πέτρες ή σκέφτονται ή δεν υπάρχουν?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-03-06, 19:29
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Κάτι παρόμοιο έχει συμβεί κ σε μένα σε δύο φάσεις της ζωής μου.
Την πρώτη φορά, πριν καμια 5-6 χρόνια, ήταν καλοκαίρι θυμάμαι όπου για 1 μήνα περίπου ξυπνούσα κάθε μέρα (μα κάθε μέρα) στις 09:00 ακριβώς! Και όταν λέμε ακριβώς, ακριβώς! Ούτε λεπτό παρακάτω ή παραπάνω!
Το άλλο συμβάν που συνέβαινε πρόσφατα... Συνήθως κάθε απόγευμα και κάθε βράδυ (αλλά όχι κάθε μέρα) όταν ήθελα να δω τι ώρα είναι και έβλεπα την ώρα στο κινητό μου έδειχνε συνέχεια 17:17, 19:19, 22:22, 23:23 κ.τ.λ. Ίδιο νούμερο στους ωροδείχτες με αυτό στους λεπτοδείχτες!

Αλλά εντάξει, δεν έδωσα και πολύ σημάσια. Ίσα ίσα, ειδικά την δεύτερη φορά, είχε αρχίσει να μου αρέσει το όλο γεγονός!

Τώρα, φίλε metatron, δεν ξέρω άμα σημαίνει τπτ ο αριθμός "1111" που βλέπεις συνέχεια μπροστά σου. Φαντάζομαι, πως κάποια στιγμή θα σταματήσει να γίνεται αυτό που γίνεται...
Απλά, πιστεύω, ότι δεν είναι τίποτα το σημαντικό και δεν πρέπει πιστεύω να το δώσεις μεγάλη προσοχή.
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-03-06, 19:29
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lostre
νομιζω ειναι παραλογο, μαλλον πανε να βγαλουνε λεφτα απο το φαινομενο. Εγω τουλαχιστον δεν ειχα καμμια σχεση με αυτα τα πραγματα που αναφεροντε.

Κοιταξα επισης και τη συγχρονικοτητα οπως αναφερει ο Μιχαλης, και κατεληξα στο οτι εχει πολλες ομοιοτητες αλλα δεν ειναι ακριβως το ιδιο, διοτι πολυ απλα εχει τη διαφορα οτι το φαινομενο συμβαινει σε παρα πολλα ατομα ταυτοχρονος και οχι σε ατομικα. Εκτος και αν βεβαια ολοι οι αλλοι λενε ψεματα και εγω ειμαι ο μονος που του τυχαινει αυτο, αν και δε γινεται διοτι ολα αυτα προυπηρχαν.

Τελικα πιστευω οτι κατι οντως συμβαινει με το θεμα... απλως μεχρι τωρα δε εχει βρεθει καποια λογικη εξηγηση. Ισως με λιγο περισσοτερο ψαξιμο να βρω παραπανω πληροφοριες.
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-03-06, 19:34
Το avatar του χρήστη metatron
metatron Ο χρήστης metatron δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 33
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontro_mpizeli
Αλλά εντάξει, δεν έδωσα και πολύ σημάσια. Ίσα ίσα, ειδικά την δεύτερη φορά, είχε αρχίσει να μου αρέσει το όλο γεγονός!
Το αστειο ειναι οτι τωρα πλεον το θεωρο φυσικο να συμβαινει, μερικες φορες γελαω κιολας και το λεω περιπεχτικα στους φιλους μου που εχει τυχει ουκ ολιγες φορες να τους ρωτισω τι ωρα ειναι και να μου λενε 11:11
__________________
You talk about redefining my identity. I want a guarantee that I can still be myself.
There isn't one. Why would you wish to? All things change in a dynamic environment. Your effort to remain what you are is what limits you.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-03-06, 01:21
crystal Ο χρήστης crystal δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-10-2004
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Αγαπητέ φίλε Metatron,
Είχα κ εγώ τυγχάνει στο παρελθόν προσωπικής εμπειρίας επί του θέματος πριν από ένα περίπου χρόνο. π.χ στο super έβλεπα το 1111 σε σουρωτήρια, φακές (3Α συγκεκριμένα), κουραμάνες κρητικές, κυπριακό χαλούμι, σκυλοτροφές (ο Καννέλος τελευταία είχε κρίση ταυτότητας)... πήγαινα στα tres jolie κ το βλέμμα μου έπεφτε σε κιλοτάκια με το 1111!
Είχα τρομοκρατηθεί! Είχα πάθει shOk! Τελικά αποφάσισα να επισκεφτώ έναν ειδικό ψυχίατρο - που ανεπιφύλακτα συστήνω. Φίλε μου υπάρχουν ειδικά χάπια για το 1111. Δεν το πίστευα ούτε κ εγώ αλλά πρόκειται για το λεγόμενο σύνδρομο crackson and wick. Μου έδωσε ειδική φαρμακευτική αγωγή την οποία μπορείς να προμηθευτείς χωρίς συνταγή γιατρού. Τα χάπια λέγονται betosolvan και χορηγούνται κ για άλλα σύνδρομα... anyway καλή ανάρρωση...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-03-06, 03:50
Το avatar του χρήστη mika
mika Ο χρήστης mika δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή

Crystal, θα μπορούσες - αν το επιθυμείς - να μας εξηγήσεις ακριβώς το σύνδρομο αυτό? Για τί ακριβώς μιλάμε?
Παρ'όλο που προσωπικά το θεωρώ παράλογο αυτό, το γεγονός δηλαδή να παίρνεις χάπια για αυτό το λόγο, θα ήθελα πολύ να μάθω πληροφορίες πάνω στο θέμα...Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Γενικότερα, ας μην σχολιάσω το γεγονός ότι εμείς οι Έλληνες ερχόμαστε πρώτοι στην κατανάλωση χαπιών...για ασήμαντους μάλιστα λόγους! Σαν και αυτό..."Πώς εξαφανίζεται το 1111?Πιές αυτό και πάει!"....Μα τι λέμε τώρα? Ως που πια έφθασε η επιστήμη!

Και καλό θα ήταν φιλε Crystal να μην προτρέχεις με το να εύχεσαι καλή ανάρρωση...γιατί μπορεί για εσένα να ήταν ασθένεια ή ψυχολογικό πρόβλημα ή ό,τι άλλο σε καλύπτει, αλλά για τον Metatron να μην είναι. Απ'ότι γνωρίζω, για να επισκεφθεί κάποιος ψυχίατρο, θα πρέπει να έχει την ανάγκη να το κάνει γιατί νιώθει "άρρωστος"...στην περίπτωση του Metatron δεν υφίσταται κάτι παράλογο! Ούτε φαίνεται να του χρειάζεται ανάρρωση!
Και έλεος δηλαδή...δεν είναι για όλα η λύση τα χάπια!!!!!!!

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το έντονο ύφος μου.
__________________
Την ημέρα που ένας άνθρωπος θα μπορεί να χαμογελάσει σε έναν άλλο άνθρωπο...
να τον αγκαλιάσει, να τον θεωρεί αδερφό του...
μόνο τότε θα κυριαρχήσει η ειρήνη στη γη.




Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mika : 30-03-06 στις 03:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.