Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-02-08, 03:37
pestis_cruento Ο χρήστης pestis_cruento δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2008
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 7
Question Επίκληση πνευμάτων και τηλεπάθεια

Πριν αρκετα χρονια ασχοληθηκα με την επικαλεση πνευματων.. εκτος του οτι αρχισαν γινονται διαφορα στο σπιτι και να βλεπω πολλα πραγματα που αλλοι δεν εβλεπαν, αυξηθηκε πολυ η τηλεπαθεια μου. ηξερα πραγματα που θα γινουν ή που συνεβαιναν εκεινη τη στιγμη (για παραδειγμα ενω ημουν με μια φιλη μου βολτα της ειπα να παει αμεσως σπιτι γιατι καποιος κατι επαθε και ειναι στο νοσοκομειο κ οντως ειχε γινει κατι και ο πατερας της ειχε μπει νοσοκομειο κλπ), ηξερα τι σκεφτονταν οι αλλοι.. και δεν ηταν καθολου ευχαριστο, χωρια του οτι κοντεψα να τρελαθω.. οποτε σταματησα να δινω σημασια και σιγα σιγα αρχισα να βλεπω ολο και λιγοτερα..

τωρα, συμβαινουν πολυ λιγα πραγματα δεν βλεπω τιποτα ενω μονο ενα πνευμα που με επισκεπτοταν συχνα αφηνει ακομα τα σημαδια του (πανω μου ή και σε αγαπημενα μου προσωπα καμια φορα).. επισης αντικειμενα στο σπιτι μετακινουνται μονα τους αλλα αυτο δεν με ενοχλει..

τελος παντων,η τηλεπαθεια μου εχει παραμεινει αν και οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οπως παλια, αλλα συνεχιζω να ακουω πραγματα που αποδεικνυεται οτι οι αλλοι τα σκεφτονται και δεν τα λενε, και ειναι ενοχλητικο και φρικαρει τοσο εμενα οσο και τους υπολοιπους..

υπαρχει καποιος τροπος να φυγει αυτο??και υπαρχει συνδεση μεταξυ αυτων των δυο ή ειναι ακυρα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-02-08, 07:40
Ieroplustos Ο χρήστης Ieroplustos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 15
Exclamation

Καλημέρα...Ίσος ένας ψυχολόγος θα μπορούσε να σου δόση κάποια απάντηση...διότι Αν επρόκειτο για ασθένεια...σίγουρα και αντικείμενα βλέπεις να πετάνε και φωνούλες.

Τώρα αν επρόκειτο όντως λόγο ότι έπαιζες σαν παιδί με αυτά.. δεν μπορώ να δώσω συμβουλή...

Ίσος αν όντως ισχύει. Να μην έκλεισες την πόρτα. Να παρέβης κανόνες..και αυτό απλά να σε κυνηγά. χμμμμ ένα διάβασμα ίσος από ιερέα? Αφού δόσης όλο το ιστορικό??? "πολτεργαιστ"

Και στις 2 περίπτωσις χρειάζεσαι βοήθεια..Λες ότι στην αρχή διάβαζες σκέψης...είναι καταγεγραμμένο? Η τουλάχιστο πιστοποιημένο από 3ους?

αν ακούσεις τις φωνούλες αυτές να σε απειλούν? και νομίζεις ότι έρχονται μέσα από φιλικά άτομα η οικογένεια?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ieroplustos : 15-02-08 στις 07:54
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-02-08, 10:30
greekreader Ο χρήστης greekreader δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Αν πιστεύεις ότι δέχεσαι επιρροή από αρνητικές δυνάμεις ή πνεύματα, θα συνιστούσα να επικαλείσαι τον Εσταυρωμένο. Γενικά τα κακά πνεύματα ηττώνται και φρίττουν μπροστά στη θέα ή ακούγωντας το όνομα του εσταυρωμένου./
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-02-08, 11:06
Το avatar του χρήστη Tranceaddict23
Tranceaddict23 Ο χρήστης Tranceaddict23 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-05-2007
Περιοχή: Κυπρος/Λαρνακα
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Γεια σου φιλε μου και καλωσηρθες στο forum του μεταφυσικου Αυτο που θελω να σε ρωτησω εγω ειναι οταν λες οτι ασχοληθηκες με την επικληση πνευματων ποσο ασχοληθηκες και σε πιο επιπεδο εχεις φτασει? Εχεις ασχοληθει σοβαρα ή απλα κανατε επικλησεις 1-2 φορες στα πλαισια παρειστικου χαβαλε? Η τηλεπαθεια και η μετακινηση αντικειμενων ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει? Εχει γινει καποιο αλλο γεγονος που να συνδεεται αμεσα με την επικληση πνευματων? Με ενδιαφερει πολυ το θεμα και θα ηθελα να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.
__________________
Truth is stranger than fiction.

http://www.youtube.com/watch?v=WO0TVZIvR6k

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tranceaddict23 : 15-02-08 στις 11:06
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-02-08, 13:56
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου φιλε μου και καλωσηρθες στο forum του μεταφυσικου Αυτο που θελω να σε ρωτησω εγω ειναι οταν λες οτι ασχοληθηκες με την επικληση πνευματων ποσο ασχοληθηκες και σε πιο επιπεδο εχεις φτασει? Εχεις ασχοληθει σοβαρα ή απλα κανατε επικλησεις 1-2 φορες στα πλαισια παρειστικου χαβαλε? Η τηλεπαθεια και η μετακινηση αντικειμενων ποτε ακριβως αρχισε να συμβαινει? Εχει γινει καποιο αλλο γεγονος που να συνδεεται αμεσα με την επικληση πνευματων? Με ενδιαφερει πολυ το θεμα και θα ηθελα να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.
Θα συμφωνησω και εγω με τον φιλο Tranceaddict23, και θα ηθελα να μαθω εαν οι επικλησης που κανατε ηταν οι επικλησης "τις πλακας" που κανει αρκετος κοσμος για τον χαβαλε και μονο ή ειχε προσωρησει το θεμα σε πιο σοβαρα και ενδιαφεροντα μονοπατια? Εκτος απο τις επικλησεις ειχατε επικοινονια γενικα με αυτα τα πνευματα? Και αν ναι σας επισκεπτονταν χωρις να κανετε επικληση μετα απο καποιο καιρο? Το πνευμα το οποιο δηλωνεις οτι σε επισκεπτεται ακομα και σημερα τι ακριβως ειναι?
Για μενα η τηλεπαθεια ειναι κατι ασχετο απο τις επικλησης, απλα ισως μεσα απο τις επικλησεις ξυπνησες ενα χαρισμα/καταρα σε μεγαλυτερο βαθμο.
Οσο για την τηλεκινηση ειναι ενα συνηθες φαινομενο που λαμβανει χωρα οταν μιλαμε οτι εχουμε καποια παρουσια πνευματος, οπως επισης λαμβανει χωρα σε στιγμες που εισαι ψυχικα οργισμενος αλλα αυτο προυποθετει πολλα αλλα.
Παντως εαν απαντησεις ισως να σχηματισουμε μια πιο λεπτομερις εικονα για το ολο θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-02-08, 16:38
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Φιλε pestis_cruento

Η τηλεπα8εια σου δεν μπορει να συνδεθει με το οτι επικαλεστηκες πνευματα...βεβαια δεν αναφερεις ποσο βαθια ασχοληθηκες....το θεμα ειναι: ηξερες ακριβως τι εκανες?...γιατι ειναι ευκολο να πας ολο και πιο βαθεια και απο κει ειναι δυσκολο να γυρισεις...καποιος εμπειρος στις επικλησεις το πρωτο που κοιτα....ειτε ασχολειται με τη μαγεια ειτε οχι....ειναι να προστατευθει και αυτος αλλα και οι γυρω του σε περιπτωση που κατι παει στραβα....με προσευχες, μαγικους κυκλους κτλ....εχεις ανοιξει πορτες με την Αλλη Πλευρα και δεν τις εκλεισες....καλεσες πνευματα και πιθανα δεν τα επεστρεψες.....εσενα μπορει να μην σε ενοχλουν τα Ψυχοκινητικα φαινομενα αλλα σκεψου και τους γυρω σου.....μπορει να τρομαζουν και να μη το ομολογουν....
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-02-08, 16:44
greekreader Ο χρήστης greekreader δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Πάντως έχω διαβάσει ότι κάποιες προσευχές είναι ό,τι καλύτερο για προστασία. Το πάτερ ημών, το σημείο του Σταυρού, η επίκληση του ονόματος του Χριστού.

Αλήθεια, ξέρετε πώς μπορεί κανείς να ενεργοποιήσει το λεγόμενο Τρίτο Μάτι; Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο topic να ρωτήσω, αλλά θέλω να ενημερωθώ γιαυτό το θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-02-08, 17:00
Το avatar του χρήστη Belthazor
Belthazor Ο χρήστης Belthazor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 442
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekreader
Πάντως έχω διαβάσει ότι κάποιες προσευχές είναι ό,τι καλύτερο για προστασία. Το πάτερ ημών, το σημείο του Σταυρού, η επίκληση του ονόματος του Χριστού.
Ενας Αγιος, του οποιου το ονομα μου διαφευγει τωρα, ηταν πριν μαγος και οταν οι προσευχες ελυσαν τα μαγεια του το γυρισε στον Χριστιανισμο..
__________________
When we hit our lowest point, we are open to the greatest change.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-02-08, 17:18
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
υπαρχει καποιος τροπος να φυγει αυτο??
Πολύ δύσκολο είναι, να σταματήσεις αυτό που ενεργοποίησες στον εαυτό σου, γιατί απλά άνοιξες μια πόρτα, που κανονικά ανοίγει από μονη της όταν είσαι πνευματικά αρκετά προχωρημένος και ώριμος. Όταν όμως εσύ, θέλοντας η μη, την ανοίγεις δε μπορείς απλά να την κλείσεις ξανά, γιατί επηρέασες κατά κάποιον τρόπο το έκτο Τσάκρα σου, που βρίσκεται ανάμεσα στα ματια σου και εκείνο τώρα είναι ανοιχτό, ίσως απροστάτευτο για πολλές πνευματικές επεμβάσεις και ενέργειες. Μπορείς όμως, όταν παραδεχτείς το λάθος σου, να παρακαλέσεις τον Θεό και τους αγγέλους της προφητείας να κλείσουν αυτήν την πόρτα που άνοιξες, ώστε να την ανοίξουν ξανά όταν είσαι πνευματικά αρκετά προχωρημένος, ώστε να μην σε βλάπτει αυτό το χάρισμα.
Μετά, πρέπει ο θεός να αποφασίσει τι θα γίνει.

Παράθεση:
Αλήθεια, ξέρετε πώς μπορεί κανείς να ενεργοποιήσει το λεγόμενο Τρίτο Μάτι;
Αν άνοιγε από μόνον του το Τσάκρα αυτό (γνωστό ως "Τρίτο μάτι"), η έκανες μεταφυσικές/μαγικές/πνευματικές εξασκήσεις για να το ανοίξεις, δεν θα υπήρχε τρόπος να το "κλείσεις", αλλα πιστεύω πως δεν ήξερες τι έκανες και καταλάθος άνοιξες το τσάκρα σου. Για αυτό μπορείς να παρακαλέσεις, τον θεό να σου κλείσει το τσάκρα σου, να σε απλευθέρωση από τα πνεύματα, που θέλουν η δεν θέλουν όμως πάλι ενέργεια σου απορροφούν και να σου δώσει την παλιά σου ζωή πίσω. Πιστεύω πως θα σε βοηθήσει, αν έχεις μάθει το
μάθημα σου.


Wizen
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-02-08, 17:19
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Belthazor
Ενας Αγιος, του οποιου το ονομα μου διαφευγει τωρα, ηταν πριν μαγος και οταν οι προσευχες ελυσαν τα μαγεια του το γυρισε στον Χριστιανισμο..
Ο Aγιος Κυπριανός, που γεννήθηκε στην Αντιόχεια της μικράς Ασίας?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.