Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-08-05, 15:13
Το avatar του χρήστη keith-x
keith-x Ο χρήστης keith-x δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2005
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΙΑ
Μηνύματα: 76
Exclamation ''ΟΜΑΔΙΚΟΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ'' Είναι δυνατόν;

ΟΜΑΔΙΚΟΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ




Λοιπόν ….Πως ένας απλός και επίμονος πονοκέφαλος μετατράπηκε σε ένα πολύ περίεργο και ανεξήγητο φαινόμενο!! Μένω στην Συκιά Κορινθίας πολύ κοντά στο Ξυλόκαστρο.
Στις 17 και 18 Αυγούστου από τις 19.00 το απόγευμα και τις δυο μέρες είχα ένα τρομερό πονοκέφαλο. Τόσο έντονο που στις 17 αναγκάστηκα να πάρω 3 παυσίπονα για να μπορέσω να βγω από το σπίτι.Αν και πολύ περίεργο γιατί ήταν πραγματικά ανυπόφορος δεν έδωσα καμία σημασία.
Τις επόμενες μέρες όμως καθώς μιλούσα με φίλους και γνωστούς μου αλλά και γείτονες μου διαπίστωσα ότι πάρα πολοί είχαν
τις ίδιες μέρες πονοκέφαλο….και ταλαιπωρήθηκαν όπως και εγώ!!!
Ακόμα και φίλοι μου από το Ξυλόκαστρο!!!
Κατά πόσο αυτό είναι μια σύμπτωση ;;;;;
Σκεπτόμενος το τι μπορεί να συνέβη το μόνο που μου ήρθε
στο μυαλό είναι ότι εκείνες τις μέρες είχε δημιουργηθεί το πρόβλημα με την Vodafone!!!
Παρακαλώ όποιος είχε την ίδια εμπειρία τις ίδιες μέρες ας πει την άποψη του και τα δικά του συμπεράσματα!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!
__________________
!!ΣΤΗ ΚΟΡΕΑ ΒΡΕΧΕΙ!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη keith-x : 20-08-05 στις 15:18
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-08-05, 15:45
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Χμμμ ισως και να προκειται για μια πολυ ενδιαφερουσα εμπειρια...Περα απο τις συμβατικες εξηγησεις που μπορουν να δοθουν στο ολο γεγονος το μυαλο που πηγε κατι κατευθειαν στο περιστατικο της Γαλλικης πολης του Ποντ Σαιντ Εσπρι στις 17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (Ω ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!!!) του 1951 το οποιο και αναφερει ο Γιωργος Μπαλανος στο βιβλιο του "Κατι που ερπει σαν Σκια"...
Δε θα θελα να προχωρησω κι αλλο παρα να κανω ορισμενες ερωτησεις οπως π.χ εαν διαπιστωσες μια παραξενη κατασταση στην ατμοσφαιρα (αισθηση κρυου ή καταχνιας) εαν τα ζωα συμπεριφερονταν καπως διαφορετικα ,εαν υπηρχε αυξημενος αριθμος δυστυχηματων στην περιοχη ή οτιδηποτε τελος παντων περιεργο που ενιωσες...
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-08-05, 16:11
Το avatar του χρήστη keith-x
keith-x Ο χρήστης keith-x δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2005
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΙΑ
Μηνύματα: 76
Exclamation

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι περίεργο που συνέβη εκείνες τις μέρες αυτή την στιγμή!!
Όμως όπως είπα κάθε άλλο παρά πρωσοπική εμπειρία ήταν!!Μπορώ να ρωτήσω κάποια άτομα αν πρόσεξαν κάτι περίεργο εκείνες τις ώρες!
Τώρα εγώ δεν μπορώ να ανακαλέσω κάτι στο μυαλό μου.
ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ!
ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΙΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!!
__________________
!!ΣΤΗ ΚΟΡΕΑ ΒΡΕΧΕΙ!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη keith-x : 20-08-05 στις 16:14
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-08-05, 14:42
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Α.. όχι beetlejuice, αν αρχίσουμε να συνδέουμε τέτοιου είδους φαινόμενα με την «έρπουσα σκιά» θα καταλήξουμε πολύ γρήγορα σχιζοφρενείς, ή τουλάχιστον στο δρόμο για εκεί. Ωστόσο είναι πολύ ενδιαφέρον ο πονοκέφαλος, ο ομαδικός πονοκέφαλος και η βονταφον.

Μια ερώτηση: είχατε κανένα σύμπτωμα μαζί με το πονοκέφαλο σαν να είστε και ζαλισμένοι? Σαν να έχετε μόλις ξυπνήσει και να είστε ζαλισμένοι? Μια τάση αστάθειας ίσως και ένα σφίξιμο στο στομάχι?

Πολλά από τα παραπάνω συμπτώματα, σχετίζονται με την έκθεση σε έντονη ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία μικροκυμάτων. Ωστόσο σχετίζονται και με πνευματικές επιθέσεις. Δεν είναι όμως απόλυτα σημάδια τα παραπάνω ώστε να δηλώνουν κάτι τέτοιο. Μπορεί το νερό της περιοχής να έφταιγε ή χίλια μύρια άλλα (λέμε τώρα).

Πάντως τέτοιου είδους «συμπτώσεις» είναι πάρα πολύ ενδιαφέροντες. Θα παρακολουθώ την κουβέντα και τις απαντήσεις. Χρειάζεται να συγκεντρώσουμε περισσότερα στοιχεία αν είναι να προσπαθήσουμε να βγάλουμε συμπέρασμα για το τι συνέβη …
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-08-05, 15:31
Το avatar του χρήστη keith-x
keith-x Ο χρήστης keith-x δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2005
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΙΑ
Μηνύματα: 76
Exclamation investigation

Πρώτα από όλα θα ζητήσω συγνώμη φίλε μου Paul και θα μου επιτρέψεις να απαντήσω σε μερικά ερωτήματα του beetljuice .
1) 1) Λοιπόν …ρωτώντας ένα φίλο μου και συμμαθητή μου που είναι στην τροχαία Ξυλοκάστρου για το πόσα ατυχήματα έγινα μετάξι 17 και18 του μήνα μου είπε ότι αν και δεν μπορεί να μου πει τον ακριβές αριθμό κοιτώντας το βιβλίο συμβάντων γιατί δεν μπορεί να μιλήσει για επίσημα έγγραφα της υπηρεσίας μου είπε ότι έγινα περίπου 13 με ένα μέσο όρο 3 με 4 την ημέρα τις προηγούμενες μέρες.
!!!!Πράγμα περίεργο !Τα περισσότερα θανατηφόρα!
2) 2) Ρωτώντας και άλλο κόσμο γνωστούς διαπίστωσα ότι και άλλοι είχαν πονοκέφαλο εκείνες τις μέρες ..πάρα πολύ!!
3) 3) Όσο το αν παρατηρήθηκε από κάποιον κάποιο περίεργο άλλο φαινόμενο δεν πήρα θετική απάντηση !Ίσως γιατί κανείς δεν ήταν θέση να παρατηρήσει κάτι μέσα στην καθημερινότητα του!

Φίλε Paul έχοντας σπουδάσει τεχνικός ηλεκτρονικός έχω να πω το εξής σύμφωνα με τις γνώσεις μου:

Εκείνες τις μέρες παρατηρήθηκε το πρόβλημα με την Vodafone!
Ένα κινητό όταν έχει αδυναμία επικοινωνίας με το δύκτιο εκπέμπει μεγαλύτερη ακτινοβολία στην προσπάθεια του !Δηλαδή ..ένα κινητό εκπέμπει στο μέγιστο 2 WATT αλλά σε κανονικές συνθήκες ποτέ πάνω από 1 WATT .Φανταστείτε πόσοι
Χρήστες της Vodafone προσπαθούσαν επίμονα να στείλουν μύνημα η να κάνουν μια κλήση ταυτοχρονα!!!! Πιστευω ότι η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία ειδικά την μέρα που είχε παρουσιαστή το πρόβλημα θα είχε χτυπήσει κόκκινο!!!
Αυτή είναι μια εξήγηση που μπορώ να δώσω!!
__________________
!!ΣΤΗ ΚΟΡΕΑ ΒΡΕΧΕΙ!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-08-05, 15:39
Το avatar του χρήστη paul
paul Ο χρήστης paul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 719
Προεπιλογή

Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτικα, αν και πάντα είμαι επιφυλακτικός με τα συμπεράσματα ή τις απόλυτες εξηγήσεις. .. χμμμμ

τι επιπτώσεις όμως έχει η "ζάλη" από την πολύ ακτινοβολία στους ανθρώπους... και ακόμα περισσότερο στην καθημερινότητά τους.. χμμ ίσως θανατηφώρα χιχιχι

οκ είμαστε σε καλό δρόμο πάντος.
__________________
Memento Mori
«Θυμηθείτε το θάνατο»
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-08-05, 17:01
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Άμα η αιτία του προβλήματος ήτανε η Vodafone, δεν θα έπρεπε να επηρεαστούν και άλλοι άνθρωποι ανά την Ελλάδα; Και αφού πρόκειται για μία τόσο γνωστή και ευρέως διαδεδομένη εταιρεία θα έπρεπε λογικά να επηρεαστούν και άλλοι άνθρωποι, πόσο μάλλον σε μεγάλα αστικά κέντρα (όπως π.χ,εδώ Θεσσαλονίκη) ...
Εγώ, προσωπικά, πάντως δεν έχω ακούσει τίποτα παρόμοιο που συνέβη εκείνες τις μέρες...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-08-05, 18:48
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Στις 19 Αυγούστου είχε πανσέληνο και τισ ημέρες λίγο πριν, κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη της, αποδεδειγμένα μεταβάλλονται ελαφρώς οι βιορυθμοί ανθρώπων και ζώων. Είχε και ζέστη, πολύς κόσμος εγκατέλειψε την Αθήνα για διακοπές, όπου ήπιε, έτρεξε στο δρόμο, μέθυσε, τράκαρε και αυτό σε πολλούς νομούς, όπως και εδώ στην Αργολίδα.Συγγνώμη αλλά δεν βλέπω κάτι το περίεργο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-08-05, 20:49
Το avatar του χρήστη keith-x
keith-x Ο χρήστης keith-x δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2005
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΙΑ
Μηνύματα: 76
Lightbulb find the truth...will u?

Δέχομαι τις παρατηρήσεις σας παιδιά ,είναι σωστές!
Όμως την επίπτωση της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας στο ανθρώπινο σώμα αυξάνετε ή μειώνετε από τη μεταβολή τον ατμοσφαιρικών φαινόμενων, πχ. Υγρασία 90% ευνοεί κατά πολύ την μετάδοση στο περιβάλλον της ακτινοβολίας από ότι 30%.Ισως οι συνθήκες να ήταν ιδανικές για να γίνει πιο αισθητό το φαινόμενο εδώ και όχι κάπου αλλού στην Ελλάδα.
Όσοι είχαν το ίδιο πρόβλημα ήταν άτομα διαφορετικής ηλικίας από 12 έως 78 για να σας δώσω να καταλάβετε ακόμα και διαφορετικής εθνικότητας ,τουρίστες που ήταν εκείνες τις μέρες στη περιοχή!
Τα ατυχήματα που έγιναν εκείνες τις μέρες ήταν τουλάχιστον περίεργα π.χ αυτοκίνητα να φύγουν οδηγώντας σε μια ευθεία μέρα μεσημέρι ;;;;;;
Δεν λέω ότι είναι παραφυσικό φαινόμενο αλλά τουλάχιστον πολύ περίεργο!
Ούτε εγώ αν δεν είχα μιλήσει με όλους όσους είχαν την ιδία εμπειρία δεν θα έδινα σημασία σε ένα επίμονο πονοκεφαλο! Ειναι απόλυτα λογικό !Εδώ κάτι παίζει πιστεύω!
__________________
!!ΣΤΗ ΚΟΡΕΑ ΒΡΕΧΕΙ!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-08-05, 20:50
Το avatar του χρήστη quendi
quendi Ο χρήστης quendi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-07-2005
Περιοχή: middle earth
Μηνύματα: 355
Προεπιλογή

Παράθεση:
Άμα η αιτία του προβλήματος ήτανε η Vodafone, δεν θα έπρεπε να επηρεαστούν και άλλοι άνθρωποι ανά την Ελλάδα; Και αφού πρόκειται για μία τόσο γνωστή και ευρέως διαδεδομένη εταιρεία θα έπρεπε λογικά να επηρεαστούν και άλλοι άνθρωποι, πόσο μάλλον σε μεγάλα αστικά κέντρα (όπως π.χ,εδώ Θεσσαλονίκη) ...Εγώ, προσωπικά, πάντως δεν έχω ακούσει τίποτα παρόμοιο που συνέβη εκείνες τις μέρες..
Oπως ανακοινωσε κ η Vodafone το προβλημα εστιαστηκε σε κεντρικη κεραια/κομβο της Αττικης που επιρρεασε τις επικοινωνιες σε Αττικη,Ευβοια,Κυκλαδες,Στερεα Ελλαδα(ακομα κ Αιτωλοαρκανανια),Πελλοπονησο (τουλαχιστον εδω στην Αχαϊα δεν επιανε τιποτα)..Δηλαδη το προβλημα δεν ηταν σε ολη την Ελλαδα,αλλα ειχε συγκεκριμενη εμβελεια..

Κ η παρατηρηση του Μιχαλη για τη Πανσεληνοειναι πολυ σωστη θα ελεγα..Ισως συμπεσαν διαφορα πραγματα κ ειχαμε τα αποτελεσματα που ειχαμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη quendi : 21-08-05 στις 20:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.