Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #543  
Παλιά 09-05-07, 14:22
ελληνας Ο χρήστης ελληνας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2007
Περιοχή: ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

Δηλαδη συμφωνα με τα λεγομενα σας ,εννοω αυτους που δεν δεχονται την υπαρξη του Ιησου σαν ιστορικο προσωπο ,ειμαστε τοσα χρονια κατω απο την ομπρελλα της μεγαλυτερης συνομοσιας στην ιστορια του ανθρωπινου γενους.
Μιας συνομοσιας που εχει στηριχθει σε ενα μη υπαρκτο προσωπο ,σε ενα μυθο δηλαδη,που εχει στειλει στο θανατο εκατομυρια πιστων αφου αυτοι πηγαιναν να γινουν μεζες στα λιονταρια στις αρενες των ρωμαιων με το ονομα ενος που δεν υπηρξε στο στομα τους ,μιας συνομωσιας που γυρω της γυρναει ενας ολοκληρος κοσμος και βιομηχανιες ευκολου χρηματος (ιεροσολυμα) που εχουν γινει πολεμοι για τη θρησκεια.Και στο ισλαμ ακομα ο ιησους υπαρχει σνα προφητης ακομα και αυτοι ειναι μπλεγμενοι?Μεγαλη μαγκια αυτου που την εφτιαξε.
Αλλα παρακαλω κρατηστε την ολη συνομωσια για τον εαυτο σας εγω δε θα παρω μου αρεσει το δικο μου παραμυθι και το παραμυθι εκατομυριων σε ολο το κοσμο
Οσο για το αν υπαρχουν κειμενα που αναφερονται στον ιησου νομιζω οτι εχει απαντηθει.
Και νομιζω οτι δεν ηταν η ζωη και ο θανατος του Ιησου που εδωσε το εναυσμα για την θρησκεια αλλα η ανασταση Του.
__________________
Άιντε θυμα,άιντε ψώνιο,άιντε σύμβολο αιώνιο,αν ξυπνήσεις μονομιάς,θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς.
Απάντηση με παράθεση