Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #830  
Παλιά 23-12-10, 15:20
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Και εισαι τοσο μπερδεμενος που τη μια φορα λες οτι η επιθετικοτητα ειναι ενδειξη υγειας και την αλλη μας ζητας να συνυπαρχουμε χωρις εχθροτητα.
Και κανεις και παραπονα για τις "μπουρδολογιες" μου επειδη δεν εμαθες να διαβαζεις με προσοχη φρασεις που λογω της ιδιομορφιας τους διανοιγουν καναλια βαθυτερης κατανοησης.

Η ενσταση μας προς την Ηλιακη Αυτοκρατορια συνισταται στο αιτημα μας κατα του συγκεντρωτισμου- δεν εχει να κανει με το φως ή το σκοταδι αλλα με την ηλιοκεντρικη ιδεα, που ψυχολογικα παραπεμπει στην εγωκεντρικοτητα.
Ουδεμια σχεση ο Εωσφορος με τον Ηλιο, οπως εδω τον εννοω.
Με τον εξοβελισμο μας απο την ηλιοκεντικη θρησκεια εγχαρασσουμε μια βαθυτατη επιτομη: βαζουμε τελος σε ολοκληρο τον πατριαρχικο πολιτισμο!
Τουτο σημαινει οτι εκλαμβανουμε και τον Δια υπαιτιο της ιστορικης μας πτωσης, όχι απλως τον Γιαχβε. Οποιοσδηποτε θεος υπεταξε την Μεγαλη Μητερα Θεα ειτε σε υποδουλη Συζυγο ειτε σε Πορνη ειτε σε παρθενα θνητη Θεοτοκο θα πρεπει να αποκαθηλωθει απο το συλλογικο μας ασυνειδητο.
Και μην αρχισεις τωρα να μου λες οτι ειμαι gay- γιατι απο το υφος σου καπως ετσι θα περιμενε κανεις να αποκριθεις.

Παρακολουθα αλλον εναν "φιλοσοφο του καναπε" τι εχει να πει για τη ριζα ολου του κακου, ισως σε διαφωτισει.
http://www.youtube.com/watch?v=rExBV...eature=related

Ο ΕΩΣΦΟΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ

Kerezoon την επόμενη φορά δεν θα χάσω χρόνο να καθαρίζω τις απαντήσεις σου από ειρωνικά σχόλια. Αφού θέλεις να γράφεις στο ύφος που γράφεις καλώς, τουλάχιστον μη τα ακυρώνεις περιλαμβάνοντας κακής ποιότητας απαντήσεις προς όσους διαφωνούν μαζί σου. Τελευταία φορά...
Εκ του Συντονισμού
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 23-12-10 στις 21:09
Απάντηση με παράθεση