Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 12-07-05, 12:42
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή Kαι τί έγινε;;;;;

Κ να υπήρξε και να μην υπήρξε ο Ιησούς εμένα το ίδιο μου κάνει.Δεν θα αλλάξει η ζώη μου άμα μου πει κάποιος ότι υπήρξε ή κάποιος ότι δεν υπήρξε.
Εμένα πάντως με απασχολεί το γεγονός ότι τον τελευταίο καιρό(τα τελευταία 2 χρόνια ας πούμε...) πολλοί αρχίζουν να πολεμάνε την εκκλησία,τους παπάδες,την θρησκεία κ.τ.λ. ΓΙΑΤΙ;;; Υπάρχει λόγος;Δεν μπορώ να καταλάβω...τόσον καιρό τπτ και τώρα ξαφνικά αρχίσαν όλοι!Ε ρε αυτά τα Μ.Μ.Ε.Κ αυτό που λέω είναι κάτι που ισχυρίζομαι χωρίς να πιστεύω στον Θεό της Θρησκείας μας(Προσωπικά δεν πιστεύω σε τίποτα...-Ό,τι κ να θεωρήσεις μπορεί να είναι αληθινό-ποιός μου λέει εμένα το αντίθετο.
Τώρα όσον αφορά το θέμα μας πιστεύω ότι υπήρξε ο Ιησούς αλλά δεν γνωρίζω ως τι:Θεάνθρωπος ή ένας κοινός άνθρωπος;Τόσες αναφορές πάντως που γίνονται στην Παλαιά και στην Καινή Διαθήκη καθώς και σε πολλά άλλα έγγραφα δεν είναι τυχαίες...Θα υπήρξε...Ο καθένας τώρα πιστεύει ό,τι θέλει...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση