Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #264  
Παλιά 19-12-06, 22:23
Tianeys Ο χρήστης Tianeys δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από knight_templar
Συνήθως δε μου αρέσει να γίνομαι επιθετικός αλλά ο τελευταίος πραγματικά είναι τυφλωμένος και δε ξέρει τι γράφει. Κάτι που φαίνεται και απο το "12θεϊστής". Δε περίμενα και περισσότερα απο κάποιον που δηλώνει πως ακολουθεί μια τέτοια ανόητη θρησκεία που οι ίδιοι οι πρόγονοί μας εγκαταλείψανε αιώνες πριν... Κι ο νοών νοείτω...


Αυτά που γράφει δε χρειάζονται και ιδιαίτερο σχολιασμό για να τα αντικρούσεις, είναι λόγια του αέρα αστήριχτα εντελώς και δεν υπάρχει καμία αξιοπρεπής πηγή να τα στηρίζει (ΑΝ υπήρχε θα την ανέφερε... και φυσικά θα είχαν ξεσηκωθεί ΟΛΟΙ οι αντίχριστοι αιώνες τώρα...). Αυτό που ήθελα να σχολιάσω μόνο είναι αυτό το φοβερό που βγάζει μάτι, ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ;;;;;; ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ 4Ο ΑΙΩΝΑ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΙΑ!!!!!

Η πρώτη εκκλησία ήταν ΙΣΤΟΡΙΚΑ της Ιερουσαλήμ. Δε θα καθόμαστε τώρα να αποδεικνύουμε πως δεν είμαστε και ελέφαντες. Έλεος πια ρε άνθρωποι δε γουστάρετε να πιστεύετε μη το κάνετε αλλά μη το ξεφτιλίζετε το θέμα. Κανείς δε σας υποχρεώνει μπορείτε ελεύθερα να ζήσετε μέσα στην ηθική σας σαπίλα και την άγνοια και μετά απο αυτή τη ζωή να πάτε εκεί που σας ταιριάζει.

Καταρχάς γράφω --Γεννήθηκε τον 4 π.χ αιώνα -- 4 π.χ δηλαδη τον ΙΔΙΟ ΑΙΩΝΑ και οχι τον 4 αιώνα.

οσο αφορά για την ΙΣτορική Υπαρξη του Απολλώνιου δεν εχεις παρα να ρωτήσεις πια είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ θεση της εκκλησίας.

κατα δευτερον σε ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ του ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥ ΙΗΣΟΥ


3. Στην υπογραφή μου εχω μια Φωτογραφία που είναι απο την "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" και που εμφανίζετε ο ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ δεν εχεις παρα να το διασταυρώσεις.


4. Ποιος σου είπε οτι οι προγόνοι μας δεχτηκαν την ΝΕΑ ΘΣΗΚΕΙΑ
Διαβασε ΛΙΒΑΝΙΟ ( ξέρεις ο πατέρας των 3 "ΙΕΡΑΡΧΩΝ" ) και μάθε πως τους αποκαλούσε τους ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ


5. Οι ΙΔΙΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ δεν ΔΕΧΟΝΤαι την υπαρξη του ιησού και ερχεσε εσύ να μας πείς οτι ξέρεις καλύτερα?


6. Η πρώτη ΕΚκλησία ητανε στα ΤΥΑΝΑ Της ΚΑΠΑΔΟΚΙΑΣ


7. Γιατι δεν εσπασαν τα ΠΟΔΙΑ στον ΧΡΙΣΤΟ οταν τον αποκαθήλωσαν όπως συνιθίζετο απο σεβασμό μήπως??????/

8.Γιατι περιγράφει ο Ιωάννης οτι το ΣΑΝΔΑΡΙΟ βρέθηκε ΑΝΕΠΑΦΟ


9. γιατι βαριέμε να χαλάω τα ΦΟΝΤΣ μου με ατομα που δεν γνωρίζουν και που απλα αμφισβητπουν σου λεω και σε ξαναπροκαλώ 10.000 ΕΥΡΩ ετσι και μου φέρεις μια ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ για την ΥΠΑΡΞΗ του "ΙΗΣΟΥ του ΝΑΖΩΡΑΙΟΥ"


και τέλος η κουβεντπυλα μαζί σου.
Απάντηση με παράθεση