Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #262  
Παλιά 19-12-06, 09:30
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tianeys
Τώρα απο την αλλη Υπήρξε ο Απολλώνιος ο Τυανέυς που Υπήρξε ΙΣΤΟΡΙΚΟ πρόσωπο ( υπάρχουν Αγάλματα φωτογραφίες μέχρι και Γραμματόσημα με την μορφή του ) και που εκανε ακριβώς οτι και ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ .
Δεν υπήρξε Απολλώνιος Τυανέας, έλεος φίλε μου.... από πότε απόδειξη αποτελούν τα γραμματόσημα!?!?!?!? Και από αγάλματα υπάρχουν όσα θες από ΜΥΘΙΚΑ-ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ πρόσωπα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tianeys
Γεννήθηκε τον 4 π.χ αιώνα
Εζησε στην ιδια περιοχή
Εκανε τα ιδια θευματα
Μισούσε τους ρωμαίους
Ηταν Γιατρός ( ΙΑΣΩ θυγατέρα του Ασκληπειού εξού και το παρατσούκλι ΙΗΣΟΥΣ δηλαδή αυτος που Ιάσει )
Λεγόταν Απολλώνιος γιατι στον 4χρονο στο ασκληπειό της Κω ετσι λεγόσουν και επρεπε να κάνεις την πρακτική σου και να προσφέρεις κάτι σε αυτην την ΤΕΧΝΗ που λεγετε Ιατρική.
Τον 4ο π.Χ αιώνα δεν υπήρχαν ρωμαίοι παρά μόνο στον χώρο της Ιταλικής χερσονήσου. Εμείς ακόμα ασχολούμασταν με τους πέρσες και μεταξύ μας. Ο Απολλώνιος Τυανέας (ΑΝ υπήρχε) εικάζεται ότι έζησε τον 1ο αιώνα μ.Χ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tianeys
Σταυρώθηκε αλλα εζησε ( μιας και ειχε ΛΑδωθεί ο Ρωμαίος που τον Σταυρωσε και που μετέπειτε εγινε ο Πρώτος ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ της χριστιανικής Θρησκείας στα ΤΥΑΝΑ της καπαδοκείας.)
Αλήθεια τι ΠΕΡΙΕΡΓΟ και αυτο η ΠΡΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΤΑ ΤΥΑΝΑ ΤΗΣ ΚΑΠΑΔΟΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΙΟΥΔΑΙΑ !!!!!!!
Αυτό δεν ισχύει φίλε μου. Ξαναψάξε τις πηγές σου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tianeys
τελος πάντων αν θέλετε να δείτε το ΦΩΣ είναι αναμένο αλλα όπως το Σκλυλί μου που το εχω 10 χρόνια και που αν δεν το βγάλω βόλτα εγω τα ΣΚΑΣΕΙ μεσα στο διαμέρισμα παρα θα κάνει την αναγκη του στο σαλόνι ετσι και οι Χριστιανοί τι να σου κάνουν?

Υπνωση λεγετε απο τα παιδικά τους χρόνια και με την βοήθεια του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
συνεχίζει να γίνετε μεχρι σήμερα οσα και να δούνε με τα μάτια τους δεν θα τα πιστεψουν ιατι απλώς ειναι ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΟΙ - ΝΑΡΚΩΜΕΝΟΙ είναι πολύ Γλυκό το συναίσθημα να πιστευεις
Και το συναίσθημα του μίσους τυφλώνει, σχεδόν όσο η πίστη υπνωτίζει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tianeys
και ενα τελευταίο.
Βλέπω πολλούς να μιλάνε για Αρχαία ελλάδα και κατα των χριστιανών.
Ας κάνουν κάτι λοιπόν που εκανα εγώ πριν 6 χρόνια.
να πάνε στην Αστυνομία και να αλλάξουν την ταυτότητα τους αν δεν τους αντιπροσωπευει η λέξη Χ.Ο στην αταυτότητα και να βάλουν σαν θρήσκευμα την λέξη ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΤΗΣ.
Πιστεψτε με ΓΙΝΕΤΕ χωρίς να σου πούνε γιατι και πως τουλάχιστον σε μένα εγινε σε 5 λεπτά.
Οι νέες ταυτότητες δεν γράφουν θρήσκευμα αν δεν κάνω λάθος. Άλλωστε και σαν μέτρο δεν περιμένω να αλλάξει κάτι.

Αλήθεια εσύ πιστεύεις ότι οι ιεροφάντες του δωδεκαθέου δεν έκαναν αίσχη σαν τους σημερινούς παπάδες?
Αν πραγματικά πιστεύεις ότι οι ιεροφάντες ήταν καλύτεροι, θα σε παραπέμψω σε αυτό που εσύ έγραψες: τα πιστεψουν ιατι απλώς ειναι ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΟΙ - ΝΑΡΚΩΜΕΝΟΙ είναι πολύ Γλυκό το συναίσθημα να πιστευεις
Απάντηση με παράθεση