Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1955  
Παλιά 14-05-18, 13:51
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγκυρες αποδείξεις?Ο τύπος ακύρωσε όλη την επιστήμη της παλαιοντολογίας για να πει ότι ο κόσμος φτιάχτηκε πριν 7500 χρονια. Μόνο ότι τα αστρα είναι λαμπάκια που ξέμειναν από πάρτι γενεθλίων του Χριστού δεν είπε...
johnkokk, όσοι έχετε εμπλακεί σε συζήτηση με αυτόν τον τύπο, έχετε κάνει ένα θεμελιώδες λάθος. Νομίζετε ότι έχετε απέναντι σας άνθρωπο. Παρακολούθησέ με λίγο:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι περιγραφές του εδώ μηνύματος, επόμενο είναι να σηματοδοτήσουν την τωρινή πορεία της συζήτησης. Οπότε πορευόμαστε απαρέγκλιτα σύμφωνα με το θέμα του νήματος.


Πράγματι αγαπητέ, έχω βρει μερικές χρονολογίες, που αποδεικνύουν ότι η «επιστήμη»: http://www.metafysiko.gr/forum/showp...postcount=1934
ΓΕΝΙΚΑ δεν ξέρει να χρονολογεί.

Η «επιστήμη», το μόνο που έχει να επιδείξει είναι χρονολογικές ασυναρτησίες. Βεβαίως το ίδιο συμβαίνει και στα υπόλοιπα θέματα της κοσμογονίας. Το μόνο που έχει να επιδείξει είναι ασυναρτησίες.

Ας πάρουμε όμως μια γεύση τώρα σχετικά με τις χρονολογικές ασυναρτησίες της «επιστήμης».

............
Σου γράφει: Οπότε πορευόμαστε απαρέγκλιτα σύμφωνα με το θέμα του νήματος. Και μετά ακολουθεί ο οχετός από ασυναρτησίες, που δεν έχει καμία σχέση με το θέμα του νήματος: Ας πάρουμε όμως μια γεύση τώρα σχετικά με τις χρονολογικές ασυναρτησίες της «επιστήμης».

Η τακτική του είναι να σε παγιδεύσει σε μια ατέρμονη "συζήτηση" στην οποία ότι και να του απαντάς, αυτός θα παραθέτει αυτό το spam που βλέπεις στην ν-στη. Την ουσία του οποίου την ανέφερε ακροθιγώς ο ilias1990, εγώ όμως θα την πω δημόσια για να ξέρετε περί τίνος πρόκειται:

Είναι η λεγόμενη αρνητική διαφήμιση στα βιβλία του παρακάτω τύπου:

http://www.truthtarget.gr

Αναφέρομαι στον κληρικό που εμφανίζεται σαν καθοδηγητής και στα πνευματικοπαίδια του. Το πιθανότερο πρόκειται για μια ομάδα από ημιπαράφρονες απολογητές που έχουν συσπειρωθεί γύρω από αυτόν. Τώρα αυτό το ψευδώνυμο Vassilis_1 που βλέπεις ή είναι υπηρεσιακό, γράφουν με βάρδιες δηλαδή κάποιοι ή το κρατάει κάποιος από την ομάδα. Κάποιος που έχει "ειδικευτεί" στις επιθέσεις στα φόρουμ των απίστων. Μπορεί να είναι και ο δόκτωρ Κουστώ ο ίδιος. Ποιος ξέρει; Σημασία έχει ότι γράφει ακριβώς τις ίδιες μπούρδες όπου σταθεί κι όπου βρεθεί και χρησιμοποιεί συνεχώς τα ίδια επιχειρήματα που προορίζονται για αναγνώστες με IQ ραδικιού.

Επειδή πάντα καταχράται τον χώρο που βρίσκεται συστηματικά, η γνώμη μου είναι πως μόνο με ban θα συνετιστεί, αλλά δεν θα είμαι αυτός που θα το ζητήσει. Θα τον αφήσω να το προκαλέσει μόνος του. Σημασία όμως έχει να μην του απαντάς, γιατί του δίνεις πάτημα να κάνει το PR του.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 14-05-18 στις 13:54
Απάντηση με παράθεση