Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1263  
Παλιά 01-07-16, 11:44
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikodhmos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσο πολύ δε που ακόμα και σήμερα που είστε οι περισσότεροι, ακόμα κλαίγεστε για τους διωγμούς που φαντάζεστε ότι υφίστασθε. Απόδειξη για το τελευταίο είσαι εσύ ο ίδιος Ρίκο.
Πας καλά χριστιανέ μου? Βάλε air condition να δροσιστείς (όχι hair condition-προσοχή).


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikodhmos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσο πολύ κρατιέσαι από τη wikipedia για να μην παραδεχτείς ότι έχω δίκιο, που αν διάβαζες στη wikipedia ότι ο ήλιος καίει δεν θα το δεχόσουν, αν δεν ήταν προς το συμφέρον σου. Μιλάμε για χοντρό κόμπλεξ. Άλλο να δείχνω στη wikipedia για αμφιλεγόμενα ζητήματα (που δεν το έκανα ποτέ) και άλλο για αυτονόητα. Ένα κι ένα κάνουν δύο. [citation needed?]
Και τι σχέση έχει το αμφιλεγόμενο ή μη του πράγματος? Αν ήσουν σοβαρός δεν θα χρησιμοποιούσες σε καμία περίπτωση τη wikipedia. Εγώ πάντως αν έβλεπα πχ εργασία φοιτητή με πηγή από wikipedia θα έβαζα τα γέλια και τα κλάματα μαζί.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikodhmos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, φέρε στο μυαλό σου θρησκείες που ήταν κάποτε επικρατούσες και εξέλειψαν. Ο μύθος γύρω από αυτές τις θρησκείες ήταν κάποτε κοινά αποδεκτός ως γεγονός, αλλά όχι πια.

Και κάπως έτσι φτάσαμε στο «ποιος την έχει πιο μεγάλη».
Χαρακτηριστικό παράδειγμα του τι δεν χρήζει κατάρριψης.. τόσο μάπα (σορρυ).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikodhmos Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσοι σεβόμαστε την πορεία του θέματος περιμένουμε από σένα α. πηγή που να αμφισβητεί ότι ο χριστιανισμός είναι η επικρατούσα θρησκεία ή β. την αποχώρησή σου.
α. δεν υποστήριξα ποτέ ούτε το ένα ούτε το άλλο και ούτε με ενδιαφέρει άμεσα (το μόνο που με νοιάζει σχετικά με κατατάξεις κλπ είναι η κατάταξη της Παναθας στην Ευρώπη). Ρώτησα το πως η θέση του χριστιανισμού σε αριθμό πιστών (είτε αυτή είναι η πρώτη, είτε η δεύτερη) επηρεάζει το θέμα της ιστορικής ύπαρξης του Ιησού. Το κατάλαβες η μπα? β. Δεν αποχωρώ, δεν αποχωρώ, δεν αποχωρώ!!! Ειδικά τώρα που βρήκαμε εσένα να γράφεις τέτοια διαμάντια ακατέργαστα...
Απάντηση με παράθεση