Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #935  
Παλιά 17-01-12, 08:56
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσο παράλογο είναι να υπήρχε άνθρωπος εκείνη την εποχή στην Ιουδαία με το όνομα Ιησούς?
Τόσο παράλογο ήταν οι σταυρώσεις την εποχή εκείνη?
Και αυτό τί σχέση έχει με το θέμα μας? Η αμφιβολία δεν αποτελεί αποδεικτικό στοιχείο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλιστα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων


Εσύ, προσωπικά, για κάθε ιστορικό πρόσωπο που μάθαινες στο σχολείο, ερχόσουνα στο σπίτι και έψαχνες για να βρεις αν όντος υπήρχε ιστορικά? Για να μη πάω στην χημεία, φυσική, βιολογία που σίγουρα δεν έκανες τα πειράματα, για να τα επιβεβαιώσεις.
Ναι αλλά δεν πίστευα ότι ήταν θεοί και θα με εξουσιάζουν στη ζωή και στο θάνατο. Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι το πόσο μεγάλη είναι η ψαλίδα ανάμεσα στις επιπτώσεις του να μην είναι αληθινό πρόσωπο ο Αινστάιν από του να μην είναι αληθινός ο Χριστός. Στην πρώτη περίπτωση η ζωή συνεχίζεται κανονικά για το 99,9% της ανθρωπότητας, ενώ στη δεύτερη καταρρεύει η κοσμοθεωρία εκατοντάδων εκατομμυρίων ανθρώπων.
Και για να ξέρεις, πλέον ψάχνω την ιστορία των περισσότερων διασήμων από μόνος μου, δεν περιμένω την "τροποποιημένη" γνώση των άλλων.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω λοιπόν, πόσοι λίγοι είναι αυτοί που λες ότι ψάξανε, αλλά κάτι μου λέει ότι είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που ψάξανε να βρουν αν, αυτόν που αποκαλούν "πατέρα", όλη τους την ζωή, είναι όντως ο βιολογικός τους πατέρας, όπως τους έχουν πει.
Προφανώς κάνεις λάθος.
Δεν χρειάζεται να κάνεις dna test για να καταλάβεις ποιός είναι ο πατέρας σου, υπάρχουν γενετικοί δείκτες ακόμα και συμπεριφορές που περνούν στα παιδιά από τον πατέρα και δεν κρύβονται.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle
Σ' αυτούς τους 123 (!!!) τι θα αλλάξει στην ζωή τους; Γιατί θα είναι καταλυτική;
Γιατί προδήλως, δεν είναι χριστιανοί από πίστη αλλά απο φόβο και διακατέχονται από ανασφάλειες.
Απάντηση με παράθεση