Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1662  
Παλιά 12-08-18, 17:34
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαίως αυτό που ενδιαφέρει, είναι ότι το ερώτημα σχετικά με το θέμα της κοσμογονίας, δεν είναι πλέον αναπάντητο,
έχει απαντηθεί αποδεικτικά από την Επιστήμη, όπως βλέπουμε στην πάνω παράθεση.
Και χίλιες φορές να αλλάξει αυτό που ξέρεις την αλήθεια δεν θα τον μάθεις ποτέ γιατί η αλήθεια πρέπει να είναι ένα σύνολον απαντήσεων που να τεκμηριώνει συνολικά το όλον του σύμπαντος Τα κενά στην γνώση δημιουργούν είδωλα και έχει πολλά κενά η επιστήμη που δεν μπορεί να απαντήσει. Πίσω από όλα δηλαδή πίσω από την μάζα, την γένεση, την συνείδηση τις αισθήσεις το όλον γενικά υπάρχει μόνο μία αόρατη δύναμη που δημιουργεί τα πάντα και αυτή είναι η ενέργεια. Αν η επιστήμη δεν κατανοεί ακόμα πως δημιουργείτε η ενέργεια δεν έχει αποδείξει τίποτα για την αλήθεια του σύμπαντος γιατί απλά δεν έχει κατανοήσει ακόμα τον δημιουργό του σύμπαντος την ενέργεια. Πες την θεό άμα θέλεις το ίδιο είναι. Και το πνεύμα το άγιον ενέργεια είναι.
Το ότι εκατομμύρια άτομα υποστηρίζουν μια ανοησία δε σημαίνει ότι είναι αλήθεια Απλά είναι κοινωνικά όντα που ακολουθούν το κοπάδι γιατί έτσι έχουν μάθει από το dna τους γιατί πιστεύουν ότι έτσι θα επιβιώσουν όπως τον παλιό καιρό με τα άγρια ζώα που δημιουργούσαν κοπάδια.
Η αληθοφάνεια είναι προνόμιο λίγων ανθρώπων που έχουν την δύναμη να βλέπουν καθαρά με την σκέψη τους και συνήθως είναι μόνοι τους διότι δεν ακολουθούν τον όχλο και ο όχλος δεν ακολουθεί αυτούς. Συνήθως οι πολλοί ακολουθούν τον τσοπάνη που τους πάει για σφαγή.
Ποτέ δεν θα ξεχωρίσεις όταν βαδίζεις με τους πολλούς.
Επιστήμη έχουν και οι πολιτικοί μηχανικοί αλλά κανένας δεν μπορεί να μιλήσει μαζί μου. Εγώ ακολουθώ το μυαλό μου όχι την επιστήμη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 12-08-18 στις 17:58
Απάντηση με παράθεση