Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #360  
Παλιά 15-05-07, 15:46
Melhisedek Ο χρήστης Melhisedek δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-02-2007
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 103
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από θωμάς
Και κατι που ξεχασα να πω για τους Ιερεις και τους Θεολογους..... υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειχαν τι να κανουν στην ζωη τους και χειροτονηθικαν ιερεις μονο και μονο για τα λεφτα... οπως και υαπρχουν και Θεολογοι που ειναι αθεοι... το γιατι δεν ειναι το θεμα μας..... αλλα ετσι ειναι τα πραγματα!!
Αλλα εμεις τι κανουμε? Ειναι ο παπας κλεφτης? Α και εγω να κλεψω γιατι κλεβει ο παπας!! Οτι στραβο δουμε να κανουν... να δικαιολογησουμε τον εαυτο μας και να το κανουμε και εμεις.. μιας και το κανουν αυτοι γιατι να μην το κανουμε και εμεις?? Ασε ο Θεος τι λεει!!! Το κανει ο Παπας? θα το κανω και εγω!!
Πριν λιγο καιρο χειρουργηθικε η μητερα μου... βαρια κατασταση.... ο Ιατρος ζητησε 300 ευρο φακελακι.. αλλιως βρητε αλλου να πατε (ετσι μας ειπε) ο υποκρατης τι λεει? να πληρωνονται η ιατροι? οχι!!! οποτε αφου αυτος τα πηρε ειναι ολοι το ιδιο? η θα πρεπει εγω να φερθω το ιδιο σε καποιον που θελει την βοηθεια μου? αφου το εκανε καποιος μορφομενος γιατι να μην το κανω και εγω?
αλλα αφου ειναι ετσι οι Ιατροι.. εγω δεν θα παω ποτε στο νοσοκομειο...
Έχεις δίκιο Θωμά.Ότι όταν ένα μέρος του ασθενούς νοσεί,τότε θεραπεύουμε τον ασθενή,δεν τον νεκρώνουμε.Αρκέτά άτομα στο φόρουμ ακολουθούν τον δικό τους δρόμο,που αντανακλάται από τις απόψεις τους.Σεβαστό.Αν νομίζεις ότι κάνουν κάποιο λάθος,του το τονίζεις.Αν δεν σε ακούν,εσύ το έκανες αυτό που έπρεπε είναι υπόλογοι των πράξεών τους.Τότε κοίτα τον εαυτό σου.Αρκετοί καταλογίζουν όλα αυτό που συμβαίνουν στο διοικητικό σώμα της εκκλησίας στο Θεό ή γενικά στο Χριστιανισμό.Για το μέρος δηλαδή ευθύνεται το όλον.Λες και δεν ισχύει η αυθαιρεσία΄και η αδικία παγκοσμίως.
Απάντηση με παράθεση