Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1895  
Παλιά 19-03-18, 11:14
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Deadite Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι επειδή δεν μου αρέσει η αδικία, οφείλω να πω ότι στην παρούσα φάση, ανεξαρτήτως πεποιθήσεων και παλαιότερων διενέξεων, είναι ξεκάθαρο ότι ο επιτιθέμενος είναι ο Bernie Rico Jr, ο Robespierre αμύνεται.
Δεν σε παρεξηγώ γιατί προφανώς δεν έχεις δει τον χυδαίο τρόπο έκφρασης του ροβεσπιέρου απέναντι σε κάθε άποψη διαφορετική πχ. τα πιστεύω ενός χριστιανού (ακόμη και αν αυτός δεν είναι φανατικός όπως είμαι εγώ). Τα μηνύματα αυτά έχουν σβηστεί από τους διαχειριστές και έπεσαν οι ανάλογες ποινές χωρίς δική μου παρέμβαση (γιατί προφανώς έχω μια αρκετά καλή εξω-forumική ζωή και αρκετά πιο σοβαρές ασχολίες, αντίθετα με το ότι λέει ο ροβεσπιέρος).

Οι εκφράσεις τραγοπαπάδων όπως αυτού που αθωώθηκε πρόσφατα, είναι κατά τη γνώμη μου εκφράσεις ναζισμού και φασισμού -στην καλύτερη περίπτωση- και κατάπτυστες από τον οποιοδήποτε άνθρωπο που αγαπά τη ζωή (ανεξαρτήτου θρησκείας). That goes without saying που λένε και στο χωριό μου. Ομοίως κατάπυστη και φασιστική όμως ως έκφραση είναι η by default ειρωνία και εξύβριση κάποιου επειδή απλώς είναι χριστιανός ορθόδοξος. Και ξέρεις αγαπητέ Deadite, αν ανατρέξεις σε άλλες σελίδες (ή/και σε άλλα θέματα) όπως σου είπε και ο άλλος θα το διαπιστώσεις αυτό που σου λέω. Μα λίγο πιο πριν αποκάλεσα τον ροβεσπιέρο ως χριστιανό ορθόδοξο και μου απάντησε ότι τον έβρισα... ούτε οπαδός του ISIS τέτοιες ομορφιές.

Αναφορικά με το θέμα του Απολλώνιου Τυανέα, ενδιαθέρθηκα να ακούσω απόψεις όχι μόνο από προσωπικό ενδιαφέρον αλλά και γιατί η περίπτωση αυτή έχει σχέση με το εν λόγω νήμα. Καλές είναι οι προσωπικές συγκρούσεις και αντιθέσεις αλλά οι συζητήσεις για το συγκεκριμένο θέμα ενδιαφέρουν περισσότερο κόσμο και όχι 1-2 άτομα.

@Johnkokk
"Συνεπώς ποιος ο λόγος να πασχίζει κανείς ενάντια σε κάτι ετοιμοθάνατο, ποιος έχει την όρεξη και χρόνο να σπαταλήσει για να κάνει κάτι τέτοιο?"
Μα προφανώς οι άνθρωποι που έχουν by default μίσος απέναντι σε κάθε τι χριστιανικό γιατί έτσι... (έτσι=οι χριστιανοί έκαναν πολέμους άρα ο χριστιανισμός είναι κακός.. δηλαδή ότι βόλευ=τρόλευ).

Για προσωπικές διενέξεις και διαδικτυακούς βλαxο-τσαμπουκάδες πίσω από το πληκτρολόγιο δεν είμαι διαθέσιμος. Για λοιπές συζητήσεις που δεν αφορούν το παρόν νήμα, υπάρχει και το pm.
Απάντηση με παράθεση