Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #249  
Παλιά 26-07-13, 04:31
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Παράθεση:
Εφόσον εισπράττω τέτοιου είδους απαντήσεις φίλε xtabay, που δεν έχουν καμία σχέση με το ερώτημά μου, είμαι υποχρεωμένος να παραθέσω πάλι την απάντηση της βιολόγου
H απάντησή μου έχει άμεση σχέση με το ερώτημά σου. Μας λες οτι ολόκληρη η πανίδα (με εξαιρεση τον άνθρωπο) χαρακτηρίζεται απο έλειψη λογικής και ομιλίας και σου απαντώ με παραδείγματα που αποδεικνύουν οτι δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Παράθεση:
ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΙΑΝΟΙΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΕΞΥΠΝΑΔΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.
Είναι όντως τόσοι πολλοι ; Η Γη κουβαλάει περίπου 7 δις ανθρώπων απο τους οποίους μόλις τα 250 εκατομμύρια είναι χριστιανοί ορθόδοξοι. Αφού λοιπόν είσαι άνθρωπος έκτακτης εξυπνάδας και έχεις αποδεχθεί το ότι μας δημιούργησε ο θεός έτσι όπως τον ορίζει η ορθοδοξία τότε πως εξηγείς το γεγονός του οτι οι οπαδοί της αποτελούν συντριπτική μειοψηφία ; Αν υπάρχει ένας και μοναδικός θεός ο οποίος δημιούργησε τον άνθρωπο τότε γιατί δεν επικρατεί μία θρησκεία παγκοσμίως;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xtabay : 26-07-13 στις 04:32
Απάντηση με παράθεση