Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #862  
Παλιά 29-04-11, 09:39
strangef Ο χρήστης strangef δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μηνύματα: 137
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sunborn Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΑΑΑ, μη μου τα χαλας τωρα, και εχω αρχισει να σε συμπαθω!
Τι παει να πει "δεν πρεπει να τα εχουμε υποψιν μας" ;;;;;
ΦΥΣΙΚΑ και ΟΛΑ πρεπει να τα εχουμε υποψιν μας!
Τωρα μπαινεις στα ιδια δογματικα πλαισια με τους αρνητες της υπαρξης του Ιησου, αλλα απο την αναποδη... αυτο που εγραψες ειναι εντελως εκτος τοπου και χρονου που λεμε. Ουτε καν ενας μορφωμενος ιερεας δεν θα ελεγε τετοια μπαρουφα ! Μονο κατι ξεχασμενοι παλαιοημερολογιτες...
ευχαρίστώ πολύ για την συμπάθεια αλλά δεν κατάλαβες τι ενοο απλώς ότι οι επιστήμονες ενώ πάναι πάντα με τη λογική καλό είναι να μην πέρνουμε σοβαρά τη γνώμη διότι δεν μπορούν να σκευτούν με την ένοια του μεταφυσικού....για αυτό...το λέω


Παράθεση:
Τα ιδια με παραπανω... λογικη δεκατετραχρονου με το συμπαθιο
Κατι τετοια λετε και βρισκουν πατημα οι αλλοι, και με το δικιο τους!
Δεν στεκει αυτο που λες, απο ΚΑΜΙΑ πλευρα και μην το πεις και παρα εξω γιατι θα γελαει και το παρδαλο κατσικι !
εδώ ενοούσα ότι εν΄πω γράφτηκαν πολύ πιο μετά από ότι κάθε αρχαίο κείμενο, ενώ πέρνουμε τόσο σοβαρά τα αρχαία κείμενα αυτά πρέπει να τα πάρουμε πολκύ πιο σοβαρά διότι γράφτηκαν αργότερα....


Παράθεση:
Ολες οι θρησκειες ειναι ανθρωπινες δημιουργιες ! Κανεις Δασκαλος, Θεος, Σοφος (οτι θες βαλε...) δεν ηρθε να ιδρυσει θρησκειες. Στην πραγματικοτητα ηρθε για να ΔΙΑΛΥΣΕΙ τις θρησκειες. Το ιδιο εκανε και ο Ιησους! Διοτι ειναι στη φυση της θρησκειας μετα απο λιγα χρονια φωτος και δημιουργιας, να ακολουθουν αιωνες σκοταδιου, αγνοιας, εξουσιας και επικερδους εμποριου!
Φυσικα οι ιδρυτες δεν φταινε καθολου για αυτο. Οι μονοι που φταινε ειναι οι "οπαδοι"... τα προβατα... επειδη δεν εχουν μαθει να σκεφτονται!
Ειναι το ακρο αντιθετο απο τους υποστηρικτες της αλλης πλευρας, οι οποιοι μονο σκεφτονται και τιποτα παραπανω, λες και ο ανθρωπος ειναι μονο ενα μυαλο...

Ο θεος ειναι παντου ετσι; αρα και μεσα σου! και εκει ακριβως πρεπει να τον ψαξεις. Μεσα σου ειναι ο Ναος, πουθενα αλλου...
Εγώ θα έλεγα και ας είμαι 17 χρονών ότι ο χριστιανισμός δεν είναι ανθρώπινο δημιούργημα, δημιουργήθηκε από το Χριστό....το παράδειγμα (Δάσκαλος μαθητές εμένα πάντος μου θυμήζει θρησκεία...)και καλό είναι να υπάρχει μια θρησκεία διότι πολύ απλά ενώ υπάρχει ένας δημιουργός θεός να μπορούμε να ερχόμαστε σε εποικηνωνία....

φιλικά Σωτήρης....
__________________
administrator of www.strangefiles.gr
Απάντηση με παράθεση