Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-10-08, 17:28
Το avatar του χρήστη akirav
akirav Ο χρήστης akirav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2008
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Καταλαβαίνω ότι η θέση σου είναι εντελώς άτοπη και με αυτά που λες το επιβειβεώνεις.
Πολυ ατοπο το να υποστηριζω αποψη κι οχι κομμα?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Μα σου απάντησα. Γιατί επιμένεις να οδηγείς το τόπικ εκτός θέματος;
Υποστηρίζω μόνο ότι μου φαίνεται ορθό υγιές ανθρώπινο δημοκρατικό και το
ίδιο θα συμβούλευα και εσένα.
Συμφωνω απολυτα και μπραβο σου.
Για αυτο λοιπον, θα ηθελα να μας δειξεις εδω στο φορουμ, ΕΝΑ (1) ποστ σου που να αναφερεσαι εναντια στον Σκοπιανικο εθνικισμο και σ'αυτους που τον εκφραζουν.
Περιμενω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akirav : 19-10-08 στις 17:32
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-10-08, 17:42
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akirav
Πολυ ατοπο το να υποστηριζω αποψη κι οχι κομμα?
Β2 Equivocation ----Παραπλάνηση από αμφιλογία (χρησιμοποίηση όρου με πολλαπλές έννοιες στο ίδιο επιχείρημα).

Δεν είπες αυτό.
Είπες αρχικά «γιατι πιστευα οτι υπερασπιζομενος τις θεσεις της χωρας μου, γινομαι ακραιος...,»
μετά πολέμησες τις αναστολές σου και υπερασπίζεσαι τις θέσεις της χώρας σου.

Μια χώρα έχει θέσεις που τις καθορίζει το κόμμα ή η παράταξη που κυβερνάει.
Εν ολίγοις μας είπες ότι δεν έχεις εσύ ο ίδιος άποψη αλλά εμπιστεύεσαι την αυθεντία της χώρας σου
δηλαδή το κομμα που κυβερνάει την χώρα σου, τώρα χρησιμοποιείς παραπλανητικά αμφιλογία για
να μας πεις ότι δεν υποστηρίζεις κόμμα αλλά άποψη (η οποία άποψη απορρέει από ένα κόμμα, κυκλικός συνειρμός)

Καταλαβαίνεις το άτοπο; ή τσάμπα γράφω;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akirav
Συμφωνω απολυτα και μπραβο σου.
Για αυτο λοιπον, θα ηθελα να μας δειξεις εδω στο φορουμ, ΕΝΑ (1) ποστ σου που να αναφερεσαι εναντια στον Σκοπιανικο εθνικισμο και σ'αυτους που τον εκφραζουν.
Περιμενω.
Πάρε ΔΥΟ (2) που βρήκα πρόχειρα
http://www.metafysiko.gr/forum/showp...&postcount=630
http://www.metafysiko.gr/forum/showp...&postcount=633

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 19-10-08 στις 17:43
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-10-08, 18:07
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Είμαι σίγουρη ότι η Λίτσα άνοιξε το παρόν νήμα για να συζητήσουμε πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και όχι να πάρουμε όλα τα θέματα του φόρουμ και να αρχίσουμε να τα αναλύουμε ένα ένα εδώ. Το τελευταίο θα ήταν άλλωστε και αδύνατον. Θα παρακαλούσα λοιπόν να συζητηθεί εδώ μόνο ότι αφορά το εν λόγω θέμα και ότι αφορά άλλη συζήτηση να συνεχίσει να συζητείται εκεί που πρέπει για να μην αναγκάστουμε να βγάλουμε τα μηνύματα off-topic.
Ότι αφορά τα Σκόπια πχ μπορεί να συζητηθεί στο αντίστοιχο θέμα και όχι εδώ.
Εκ του συντονισμού,
melian
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-10-08, 20:00
Το avatar του χρήστη akirav
akirav Ο χρήστης akirav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2008
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melian
Είμαι σίγουρη ότι η Λίτσα άνοιξε το παρόν νήμα για να συζητήσουμε πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και όχι να πάρουμε όλα τα θέματα του φόρουμ και να αρχίσουμε να τα αναλύουμε ένα ένα εδώ. Το τελευταίο θα ήταν άλλωστε και αδύνατον. Θα παρακαλούσα λοιπόν να συζητηθεί εδώ μόνο ότι αφορά το εν λόγω θέμα και ότι αφορά άλλη συζήτηση να συνεχίσει να συζητείται εκεί που πρέπει για να μην αναγκάστουμε να βγάλουμε τα μηνύματα off-topic.
Ότι αφορά τα Σκόπια πχ μπορεί να συζητηθεί στο αντίστοιχο θέμα και όχι εδώ.
Εκ του συντονισμού,
melian
To θεμα ειναι ομως οτι η συγκεκριμενη συζητηση εχει αμεση σχεση με τα Σκοπια.
Δε νομιζω οτι πρεπει να παραβλεφθει οτι η Ραντμιλα ειναι Σκοπιανη και προσπαθει να μας πεισει οτι μαχεται και το Σκοπιανικο εθνικισμο.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-10-08, 20:05
Το avatar του χρήστη akirav
akirav Ο χρήστης akirav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2008
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Β2 Equivocation ----Παραπλάνηση από αμφιλογία (χρησιμοποίηση όρου με πολλαπλές έννοιες στο ίδιο επιχείρημα).

Δεν είπες αυτό.
Είπες αρχικά «γιατι πιστευα οτι υπερασπιζομενος τις θεσεις της χωρας μου, γινομαι ακραιος...,»
μετά πολέμησες τις αναστολές σου και υπερασπίζεσαι τις θέσεις της χώρας σου.

Μια χώρα έχει θέσεις που τις καθορίζει το κόμμα ή η παράταξη που κυβερνάει.
Εν ολίγοις μας είπες ότι δεν έχεις εσύ ο ίδιος άποψη αλλά εμπιστεύεσαι την αυθεντία της χώρας σου
δηλαδή το κομμα που κυβερνάει την χώρα σου, τώρα χρησιμοποιείς παραπλανητικά αμφιλογία για
να μας πεις ότι δεν υποστηρίζεις κόμμα αλλά άποψη (η οποία άποψη απορρέει από ένα κόμμα, κυκλικός συνειρμός)

Καταλαβαίνεις το άτοπο; ή τσάμπα γράφω;
Σε παρακαλω πολυ, μη διαστρεφεις τα λογια μοΥ.
Καταλαβαινω οτι δεν εχεις τιποτα αλλο να πεις και το γυρνας στα γκεμπελιστικα.

Λοιπον, κι ελπιζω αυτην την φορα να το καταλαβεις:
Σου δινω συγχαρητηρια γιατι ακολουθεις πιστα την προπαγανδα της χωρας σου. Γραφεις σε πολλα φορουμ υπερασπιζομενη τον πρωθυπουργο σου και την εξωτερικη πολιτικη της χωρας σου. Συγχαρητηρια.
Απο την αλλη, εγω ΔΕΝ τολμουσα να κανω κατι τετοιο γιατι ειχα εμπλακει σε μια συναισθηματικη κατασταση "μη μας πουν ακραιους". Τωρα πια, ΔΕΝ ντρεπομαι να υπερασπιστω αυτα που πιστευω οτι μας αξιζουν σα χωρα.
Το τι λεει καποιο κομμα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.
Κατανοητο ή να στο ζωγραφισω?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-10-08, 20:07
Το avatar του χρήστη akirav
akirav Ο χρήστης akirav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2008
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa

Μπορεις να μας αναλυσεις ΠΩΣ καταφερεσαι εναντιον του Σκοπιανικου εθνικισμου εδω?
Στο ενα τουλαχιστον, προσπαθουσες να καλυψεις το Γκρουεφσκι λεγοντας οτι οι Ελληνες επεξεργαστηκαν τη φωτο για να φανει οτι ο Πρωθυπουργος σου δεν κανει κατι ακραιο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akirav : 19-10-08 στις 20:08
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-10-08, 22:11
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

1. υπερασπιζομενος τις θεσεις της χωρας μου
2. Τωρα πια, ΔΕΝ ντρεπομαι να υπερασπιστω αυτα που πιστευω οτι μας αξιζουν σα χωρα.

Το ένα με το δύο έχουν μια μεγάλη εννοιολογική διαφορά. Άλλο "υπερασπίζομαι τις θέσεις της χώρας μου" και άλλο "υπερασπίζομαι αυτά που πιστεύω ότι αξίζουν
(και θέλω) να είναι και οι θέσεις της χώρας μου.

Ως Ελληνίδα και ως ελεύθερος πολίτης και εγώ έχω το δικαίωμα να υπερασπίζομαι
αυτά που πιστεύω ότι αξίζουν και είναι δίκαια για την χώρα μου (την Ελλάδα).
Το ότι αυτά που πιστεύεις εσύ και αυτά που πιστεύω εγώ δεν ταυτίζονται είναι άλλο
ζήτημα και δεν στοιχειοθετούν τίποτα το επιλήψιμο. Ούτε σου δίνει κανένα
πλεονέκτημα το ότι είσαι υπερεθνικιστής.΄

Όλα τα υπόλοιπα που λες είναι καραμπινάτες περιπτώσεις ad hominem και Red Herring

Αυτά τα εκτός θέματος που ρωτάς πήγαινε βάλε τα στα κατάλληλα τοπίκια και μην
σε πιάνει υστερία για τα όποια προσωπικά μου δεδομένα.

υγ
Και δεν γράφω σε πολλά φόρουμ, σε αυτό γράφω και στο μούλτιφόρουμ
και δεν έχω γράψει πουθενά αυτά που λες. Τα αντανακλαστικά σου σε
οδηγούν να τα λες αυτά. Όποιος δεν έχει τις ίδιες απόψεις με σένα αμέσως
κατατάσσεται αυθαίρετα από σένα στους προδότες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 19-10-08 στις 22:14
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-10-08, 22:41
Το avatar του χρήστη akirav
akirav Ο χρήστης akirav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2008
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

Με τη σειρα τοτε γιατι μαλλον εχεις αδυναμια στην κατανοηση αυτων που σου γραφω:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
1. υπερασπιζομενος τις θεσεις της χωρας μου
2. Τωρα πια, ΔΕΝ ντρεπομαι να υπερασπιστω αυτα που πιστευω οτι μας αξιζουν σα χωρα.

Το ένα με το δύο έχουν μια μεγάλη εννοιολογική διαφορά. Άλλο "υπερασπίζομαι τις θέσεις της χώρας μου" και άλλο "υπερασπίζομαι αυτά που πιστεύω ότι αξίζουν
(και θέλω) να είναι και οι θέσεις της χώρας μου.
Απο δικο σου παραδειγμα:
Αν αλλαξει αυριο κυβερνηση και ερθει ο Συνασπισμος (που ειναι αδυνατον αλλα εσυ θελεις εστω κι ετσι να το υποθεσουμε) θα αλλαξει κι πολιτικη της ΧΩΡΑΣ μου και θα ονομαστουν Μακεδονια.
Δλδ, πρεπει εγω ενω τωρα φωναζω οτι δεν πρεπει να ονομαστουν Μακεδονια, αν αλλαξει η κυβερνηση, να λεω οτι πρεπει να ονομαστουν Μακεδονια.
Με συγχωρεις. Καπου χανει η ολη σκεψη σου, δε νομιζεις?
Δλδ, επειδη τωρα λεει ο πρωθυπουργος σου ο Γκρουεφσκι οτι καταγεστε απο τον Μ.Αλεξανδρο, εσυ πιστευεις οτι καταγεσαι απο το Μ.Αλεξανδρο?
Μπραβο σου. Κερδιζεις μπλουζιτσα κατασπρη που κουμπωνει τα χερια απο πισω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Ως Ελληνίδα και ως ελεύθερος πολίτης και εγώ έχω το δικαίωμα να υπερασπίζομαι
αυτά που πιστεύω ότι αξίζουν και είναι δίκαια για την χώρα μου (την Ελλάδα).
Το ότι αυτά που πιστεύεις εσύ και αυτά που πιστεύω εγώ δεν ταυτίζονται είναι άλλο
ζήτημα και δεν στοιχειοθετούν τίποτα το επιλήψιμο. Ούτε σου δίνει κανένα
πλεονέκτημα το ότι είσαι υπερεθνικιστής.΄

Όλα τα υπόλοιπα που λες είναι καραμπινάτες περιπτώσεις ad hominem και Red Herring
Μπορεις να μου δειξεις ΠΟΥ εξεφρασα εθνικιστικη αποψη σε αυτο το φορουμ?
Απο την αλλη, ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα μας φερεις ενα ποστ σου που να μιλας εναντιον του Σκοπιανικου εθνικισμου?
Οσο για τα "λογικα" σου επιχειρηματα, κοιτα τα Α1 και Α2 που σου γραφω στην αρχη. Επαγγελματικες γαργαρες "Ο Μητσαρας" τα εκανες.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa
Αυτά τα εκτός θέματος που ρωτάς πήγαινε βάλε τα στα κατάλληλα τοπίκια και μην
σε πιάνει υστερία για τα όποια προσωπικά μου δεδομένα.

υγ
Και δεν γράφω σε πολλά φόρουμ, σε αυτό γράφω και στο μούλτιφόρουμ
και δεν έχω γράψει πουθενά αυτά που λες. Τα αντανακλαστικά σου σε
οδηγούν να τα λες αυτά. Όποιος δεν έχει τις ίδιες απόψεις με σένα αμέσως
κατατάσσεται αυθαίρετα από σένα στους προδότες.
Πες μου ΠΟΥ εγραψα οτι οποιος δεν εχει τις ιδιες αποψεις με εμενα, ειναι προδοτης.
ΠΟΥ?
Η λασπη σου Ραντμιλα ειναι η αποδειξη οτι εχεις ξεμεινει απο επιχειρηματα και το εχεις γυρισει στο καλαματιανο.
Και κανενα προσωπικο σου δεδομενο δεν αποτελει αντικειμενο δικης μου υστεριας.
Εσυ η ιδια εχεις παραδεχθει οτι σε λενε Ραντμιλα και εχεις Σκοπιανικη καταγωγη.
Ναι?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-10-08, 03:28
Το avatar του χρήστη Giorgos
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2004
Περιοχή: Stockholm
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Αρχική Δημοσίευση από Litsa
«Τα ιδια θα λεω ακομα κι αν εθει κυβερνηση ο Τσιριζα.»(quote από akirav)
Δηλαδή δεν υπερασπίζεσαι τις θέσεις της χώρας σου παρά μόνο αν σου ταιριάζουν.(απάντηση από Λίτσα)

Πρώτον: Τι ανέκδοτο είναι αυτό; Ένα τέτοιο θέμα που χαρακτηρίζεται από την πολιτική εθνικό, δεν μπορεί να αλλάξει γιατί η κάθε κυβέρνηση της ελλάδας θα υπερασπίζεται τα εθνικά συμφέροντα και τα δικαια της χώρας να υπερασπίζεται την καπήλευση της δικης του ιστορίας από ξένους φασίστες.

Δεύτερον: Γυρίζω το ερώτημα προς εσένα.. Εσύ υπερασπίζεσαι τις θέσεις της χώρας σου και ας μη σου ταιριάζει; .. και ποια ακριβώς θεωρείς χωρα σου; Σκοπια η Ελλάδα;

Όσων αφορά τώρα τις ρητορικές πλάνες, δεν νομίζω ρε Λίτσα να σε βοηθησε και πολύ να το φέρεις για συζήτηση, γιατί και εσύ στις μισές συζητήσεις που έχεις με άλλους, έχεις χρησιμοποιήσει πολλές από τις μεθόδους πλάνης που αναφέρεις..


***Και παρακαλώ απαντα και σε εμενα όπως και στον akirav.. σε κάθε ερώτηση.

φιλικά Γιώργος
__________________
"Knowledge speaks, but wisdom listens." (Jimi Hendrix)
Για αυτούς που με ξέρουν... Γεώργιος Σαββίδης!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giorgos : 20-10-08 στις 03:30
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-10-08, 07:25
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Φίλε Γιώργο, για το πρώτο, σαφώς και η κάθε κυβέρνηση χειρίζεται τα εθνικά θέματα και τα δίκαια της χώρας
αλλά τα ΠΟΙΑ είναι αυτά τα συμφέροντα δηλαδή ΠΩΣ τα αντιλαμβάνεται η κάθε γενιά πολιτικών μπορεί να αλλάξει
ακόμα και μέσα σε ένα εξάμηνο. Σκέψου ότι και η χούντα το 1974 πίστευε ότι υπερασπίζεται εθνικά θέματα
στην περίπτωση της Κύπρου και ως αποτέλεσμα αυτής της υπεράσπισης είχαμε την διχοτόμησή της.
Άσχετα απ το γεγονός ότι είχαμε χούντα, οι "πολιτικοί-στρατιωτικοί" πίστευαν ότι προασπίζονται τα συμφέροντα
της Ελλάδας
1, έλαβαν διαβεβαίωση απ τους Αμερικανούς ότι οι Τούρκοι δεν θα επέμβουν
2, θεώρησαν σωστό ότι πρέπει να στρέψουν τις ελληνικές δυνάμεις κατά του Μακάριου και να αφήσουν αφύλακτες
τις παραλίες που ήταν τα σημεία απόβασης.

Μπορεί λοιπόν να έρθει αύριο μια άλλη κυβέρνηση και να αναθεωρήσει τη πολιτική του διότι πιστεύει ότι
τα εθνικά συμφέροντα διασφαλίζονται καλύτερα δια μέσου άλλης οδού. Και μεθαύριο μπορεί να έρθει μια
τρίτη κυβέρνηση και να λέει πάλι άλλα. Παράδειγμα, αν βγει κυβέρνηση το ΛΑ.Ο.Σ μπορεί να πει ότι τα
εθνικά συμφέροντα διασφαλίζονται αν στείλουμε στα Σκόπια μια μεραρχία με στρατό και τανκς να τους καταλάβουμε
και αν βγει ο Συνασπισμός τότε θα πει ότι το εθνικό συμφέρον διασφαλίζεται με το να τους παραχωρήσουμε
το όνομα που θέλουν και να αδελφωθούν οι λαοί και να δώσουμε και συντάξεις στους έλληνες πρόσφυγες που ζουν εκεί.

Επομένως για να σου απαντήσω την δεύτερη ερώτηση, η χώρα μου είναι η ελλάδα (μην ακούς τι λέει ο καθένας εδώ μέσα)
παρόλα αυτά δεν υπερασπίζομαι τυφλά αυτά «τις θέσεις της χώρας μου» διότι όπως δήλωσα και παραπάνω υπερασπίζομαι
μόνο ότι μου φαίνεται ορθό υγιές ανθρώπινο δημοκρατικό και το ίδιο θα συμβούλευα και εσένα και όλους.

Τέλος, για τις ρητορικές πλάνες, δεν είπα εγώ ποτέ ότι είμαι αλάνθαστη. Και βλακείες έχω πει πολλές και
χιούμορ κάνω που μπορεί κάποιοι να το εκλάβουν ως προσβλητικό ή ενοχλητικό και πολλές φορές έχω ξεδιπλώσει
θέματα ή το σκεπτικό μου με άστοχο τρόπο αλλά τα γραπτά μένουν και είναι στην διάθεση του καθενός.

Παράδειγμα μπερδέματος που δεν οφείλεται σε δική μου πράξη αλλά του συνομιλητή μου
Λέει ο Ακίραβ 1,
«Και δυστυχως, τις φοβιες μου και τις αναστολες μου μου πηρε πολυ καιρο να τις καταπολεμησω
γιατι πιστευα οτι υπερασπιζομενος τις θεσεις της χωρας μου, γινομαι ακραιος...
Καλα κανεις παντως και υπερασπιζεσαι τα δικαια της δικιας σου χωρας.
Εγω για αρκετο καιρο ντρεπομουν.»

Μετά από καιρό (αφού έχουν προηγηθεί τα σχόλιά μου) το διόρθωσε διευκρινίζοντας ότι
2, «ΔΕΝ ντρεπομαι να υπερασπιστω αυτα που πιστευω οτι μας αξιζουν σα χωρα.»

Φυσικά το ένα με το άλλο είναι διαφορετικά πράγματα διότι όλοι οι πολίτες πιστεύουν, όπως και γω και συ,
για το τι αξίζει για την χώρα τους και δεν σημαίνει πως αυτά τα χιλιάδες πιστεύω των εκατομμυρίων πολιτών
πρέπει απαραίτητα να ταυτίζονται και όσοι έχουν διαφορετική άποψη είναι πήξηδες δήξηδες ή πρέπει να ντρέπονται.

Λέει λοιπόν ο Ακιραβ το 1, αναπτύσσω εγώ ένα σκεπτικό για να του αποδείξω ότι είναι λάθος και καταλήγω
στο παράδειγμα «Αν αλλαξει αυριο κυβερνηση και ερθει ο Συνασπισμος ... εσύ θα πρέπει να φωνάζεις άλλα;»
και ο ακίραβ (που εν τω μεταξύ έχει ακυρώσει την πρώτη του δήλωση) μου την λέει και από πάνω
«Με συγχωρεις. Καπου χανει η ολη σκεψη σου, δε νομιζεις?»

Μα δεν είναι δική μου σκέψη αυτό, δική σου είναι βρε Ακίραβ ,διότι εσύ είπες αρχικά ότι
«υπερασπίζεσαι τις θέσεις της χώρας σου» (εννοώντας άνευ δικής σου κρίσης) και αυτή η θέση χάνει, όχι η δική μου

Άντε τώρα να εξηγήσεις στον κάθε έναν που περνάει και διαβάζει τα 2 - 3 τελευταία μηνύματα, τι ακριβώς
έχει ειπωθεί εδώ και τι όχι. Μάλλον για πόλεμο εντυπώσεων πρόκειται από μερικούς και όλο αυτό το διάστημα,
(ad hominem) υποτίμησα τις συνέπειες και τώρα ότι θέμα γράφω πρέπει να βάζω και μια φωτοτυπία απ το βιογραφικό μου
και που γεννήθηκα και που μεγάλωσα.

Παράθεση:
Και κανενα προσωπικο σου δεδομενο δεν αποτελει αντικειμενο δικης μου υστεριας.
Εσυ η ιδια εχεις παραδεχθει οτι …
Αυτό δεν είναι όμως λόγος ότι και όπου γράφω την άποψή μου να έρχεσαι σαν πελάτης και να μου κάνεις
διαφήμιση και να λες ότι λες, υστερία είναι … ντροπής πράγματα δηλαδή. Ad hominem.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.